Jdi na obsah Jdi na menu
 


CVIERTNA ADAM

cviertna_a.jpgPost: obránce
Číslo dresu: 5
Rok narození: 1978
Fotbalový vzor:
Kariéra: FK SK Polanka (1995-2001), TJ Slavia Píšť (2001-2002), TJ Vítkovická nemocnice (2002-2004), SK Rapid Muglinov (2004-2005), TJ Hradec nad Moravicí(2005-2007), TJ Řepiště (2008-2009), TJ Jistebník (2010-2012), TJ Fryčovice (2012-2013), TJ Vítkovice-Svinov (2013-2016), TJ Klimkovice (2016-???)

 

 

 

 

 

 

 

Rozhovor ze dne 10.5.2017:

Jak hodnotí domácí výhru s Krásným Polem, jsme se v krátkém rozhovoru zeptali kapitána týmu Adama Cviertny.

V sobotu jste doma zdolali Krásné Pole, které má na jaře skvělou formu. Jak těžké to bylo utkání?
Byl to velice těžký zápas a jsem rád, že jsme ho zvládli, i když hra nebyla nějak pěkná na dívání, ale důležité jsou 3 body.

V 17. minutě jsi byl aktérem akce, po které se hosté vehementně dožadovali penalty. Jak jsi tuto situaci viděl ty?
Řeknu to takhle: penaltu rozhodčí mohl písknout a zároveň nemusel. Byl to podle mě normální souboj o míč, kterých je v zápase spousta. Záleží na rozhodčím, jak tyto situace posoudí.

Od toho okamžiku se hráči Kr.Pole více věnovali rozhodčímu než vlastnímu výkonu. Ovlivnilo to i váš výkon, nebo to jen uškodilo hostům?
To, že se soupeř věnoval jen výkonu rozhodčího, v konečném výsledku spíše pomohlo nám. Oni se nevěnovali své hře a hledali chyby jen u rozhodčího.

V posledních zápasech nejsou výkony našeho týmu optimální. Připisuješ to nervozitě s blížícím se koncem soutěže?
V posledních zápasech naše výkony nejsou optimální, protože se někteří potkáváme trochu s poklesem formy a tak musíme některé zápasy prostě ubojovat. Hodně nám pomohlo, že se vrátil Wozy (Jan Woznica), který určitě naší hru svými zkušenostmi zvedne.

Do konce soutěže zbývá 6 kol, náš náskok je, dá se říct, dva zápasy. Jak těžké bude udržet první místo do konce soutěže?
Bude to ještě boj až do konce soutěže, ale je to jen nás a na nikom jiném, jak to zvládneme. Věřím, že už to vybojujeme!

V následujícím týdnu vás čeká tzv. anglický týden a těžké zápasy na hřištích Hoštálkovic a Rychvaldu. Věříš v plný bodový zisk?
Věřím, že to zvládneme a naše forma se v těchto zápasech zvedne nahoru.

 

Rozhovor ze dne 27.9.2016:

Ahoj Adame, do Klimkovic jsi přestoupil v tomto létě. Před tím jsi nějakou dobu velký fotbal nehrál. Jak jsi se vůbec do Klimkovic dostal a jak se ti tu líbí?
Ahoj, velký fotbal jsem nehrál teď půl roku. Hrál jsem ligu v malé kopané v Olomouci, kde jsem měl výborné podmínky a tak jsem na chvíli velký fotbal opustil. Do Klimkovic jsem se dostal pres Bačise (Michal Bača) a Švábu (Jan Švábík), kteří mi prvně napsali a nalákali mě a pak už jsem byl v kontaktu s Lukášem Lyčkou a dotáhli jsme to do konce. Přišel jsem tady na první trénink a už jsem tady zůstal. Libí se mi tady, je tady dobrý kolektiv, který je moc důležitý a tréninky jsou také na dobré úrovni.

Úvod do sezony se docela povedl a body přibývají. Zdá se, že největším soupeřem o čelo tabulky bude Slovan. Jak hodnotíš vstup do sezony ze svého pohledu?
Vstup do sezony je zatím dobrý, daří se nám, i když některé zápasy jsou takové upracované a ne vždy podle představ trenéra! Slovan hraje každý rok v téhle soutěži špici tabulky, tak i letos je to určitě adept na postup, i když i ostatní soupeři budou velice těžcí.

Ihned ve druhém utkání této sezóny jsi se zranil. Už je to v pořádku?
Bylo to svalové zranění, které se mi povedlo rychle vyléčit a už je to v naprostém pořádku a těším se zase do zápasového tempa.

V sobotu jste v domácím „malém“ derby přivítali „béčko“ Vřesiny. Jak toto utkání hodnotíš?
Utkáni s Vřesinou bylo zrovna jedno z těch upracovaných. Bylo spousta promarněných tutových šancí z naší strany, které musíme v jiných zápasech proměňovat. Jsem rád, že jsme to utkání zvládli a můžeme se soustředit na další zápasy. Jo, a nesmím zapomenout pochválit našeho útočníka Marka (Lubojackého) za neúnavnou práci na hrotu útoku po celé utkání.

V dalším kole vás ve středu 28.9. čeká již „velké“ derby v Polance. Jak se na tento zápas připravujete?
Na Polanku se připravujeme stejně jako na všechny ostatní zápasy. Bude to opět velmi těžký zápas, s tím, že pro některé naše hráče bude mít toto derby zvláštní motivaci. Určitě si ale jedeme do Polanky pro tři body a chceme tak zase prodloužit naši vítěznou šňůru.

A anglický týden uzavře zápas v Pustkovci, což určitě taky nebude lehký soupeř. Co od tohoto zápasu očekáváš?
Od zápasu v Pustkovci čekám bojovný zápas. Hlavně kvůli terénu, který je tam špatný a pro naší kombinační hru, kterou po nás chtějí trenéři, je ten terén nepoužitelný. I tak ale doufám, že si s tím poradíme a budeme v Pustkovci úspěšní.

Těšíte se a věříte si v plný počet bodů?
Věřím, že oba dva zápasy zvládneme a získáme plný počet bodů. Chtěl bych hlavně pozvat všechny fanoušky, kteří nám k našim výkonům také hodně pomáhají, aby nás přišli podpořit na tyto důležité venkovní zápasy.

Když zrovna netrávíš čas na fotbale, jaké jsou tvé zájmy?
Když nejsem na fotbale, věnuji se své přítelkyni a také dalším sportům.