CVIERTNA ADAM

cviertna_a.jpgPost: obránce
Rok narození: 1978
Fotbalový vzor:
Kariéra: FK SK Polanka (1995-2001), TJ Slavia Píšť (2001-2002), TJ Vítkovická nemocnice (2002-2004), SK Rapid Muglinov (2004-2005), TJ Hradec nad Moravicí(2005-2007), TJ Řepiště (2008-2009), TJ Jistebník (2010-2012), TJ Fryčovice (2012-2013), TJ Vítkovice-Svinov (2013-2016), TJ Klimkovice (2016-???)

Rozhovor ze dne 10.5.2017:

Jak hodnotí domácí výhru s Krásným Polem, jsme se v krátkém rozhovoru zeptali kapitána týmu Adama Cviertny.

V sobotu jste doma zdolali Krásné Pole, které má na jaře skvělou formu. Jak těžké to bylo utkání?
Byl to velice těžký zápas a jsem rád, že jsme ho zvládli, i když hra nebyla nějak pěkná na dívání, ale důležité jsou 3 body.

V 17. minutě jsi byl aktérem akce, po které se hosté vehementně dožadovali penalty. Jak jsi tuto situaci viděl ty?
Řeknu to takhle: penaltu rozhodčí mohl písknout a zároveň nemusel. Byl to podle mě normální souboj o míč, kterých je v zápase spousta. Záleží na rozhodčím, jak tyto situace posoudí.

Od toho okamžiku se hráči Kr.Pole více věnovali rozhodčímu než vlastnímu výkonu. Ovlivnilo to i váš výkon, nebo to jen uškodilo hostům?
To, že se soupeř věnoval jen výkonu rozhodčího, v konečném výsledku spíše pomohlo nám. Oni se nevěnovali své hře a hledali chyby jen u rozhodčího.

V posledních zápasech nejsou výkony našeho týmu optimální. Připisuješ to nervozitě s blížícím se koncem soutěže?
V posledních zápasech naše výkony nejsou optimální, protože se někteří potkáváme trochu s poklesem formy a tak musíme některé zápasy prostě ubojovat. Hodně nám pomohlo, že se vrátil Wozy (Jan Woznica), který určitě naší hru svými zkušenostmi zvedne.

Do konce soutěže zbývá 6 kol, náš náskok je, dá se říct, dva zápasy. Jak těžké bude udržet první místo do konce soutěže?
Bude to ještě boj až do konce soutěže, ale je to jen nás a na nikom jiném, jak to zvládneme. Věřím, že už to vybojujeme!

V následujícím týdnu vás čeká tzv. anglický týden a těžké zápasy na hřištích Hoštálkovic a Rychvaldu. Věříš v plný bodový zisk?
Věřím, že to zvládneme a naše forma se v těchto zápasech zvedne nahoru.

Rozhovor ze dne 27.9.2016:

Ahoj Adame, do Klimkovic jsi přestoupil v tomto létě. Před tím jsi nějakou dobu velký fotbal nehrál. Jak jsi se vůbec do Klimkovic dostal a jak se ti tu líbí?
Ahoj, velký fotbal jsem nehrál teď půl roku. Hrál jsem ligu v malé kopané v Olomouci, kde jsem měl výborné podmínky a tak jsem na chvíli velký fotbal opustil. Do Klimkovic jsem se dostal pres Bačise (Michal Bača) a Švábu (Jan Švábík), kteří mi prvně napsali a nalákali mě a pak už jsem byl v kontaktu s Lukášem Lyčkou a dotáhli jsme to do konce. Přišel jsem tady na první trénink a už jsem tady zůstal. Libí se mi tady, je tady dobrý kolektiv, který je moc důležitý a tréninky jsou také na dobré úrovni.

Úvod do sezony se docela povedl a body přibývají. Zdá se, že největším soupeřem o čelo tabulky bude Slovan. Jak hodnotíš vstup do sezony ze svého pohledu?
Vstup do sezony je zatím dobrý, daří se nám, i když některé zápasy jsou takové upracované a ne vždy podle představ trenéra! Slovan hraje každý rok v téhle soutěži špici tabulky, tak i letos je to určitě adept na postup, i když i ostatní soupeři budou velice těžcí.

Ihned ve druhém utkání této sezóny jsi se zranil. Už je to v pořádku?
Bylo to svalové zranění, které se mi povedlo rychle vyléčit a už je to v naprostém pořádku a těším se zase do zápasového tempa.

V sobotu jste v domácím „malém“ derby přivítali „béčko“ Vřesiny. Jak toto utkání hodnotíš?
Utkáni s Vřesinou bylo zrovna jedno z těch upracovaných. Bylo spousta promarněných tutových šancí z naší strany, které musíme v jiných zápasech proměňovat. Jsem rád, že jsme to utkání zvládli a můžeme se soustředit na další zápasy. Jo, a nesmím zapomenout pochválit našeho útočníka Marka (Lubojackého) za neúnavnou práci na hrotu útoku po celé utkání.

V dalším kole vás ve středu 28.9. čeká již „velké“ derby v Polance. Jak se na tento zápas připravujete?
Na Polanku se připravujeme stejně jako na všechny ostatní zápasy. Bude to opět velmi těžký zápas, s tím, že pro některé naše hráče bude mít toto derby zvláštní motivaci. Určitě si ale jedeme do Polanky pro tři body a chceme tak zase prodloužit naši vítěznou šňůru.

A anglický týden uzavře zápas v Pustkovci, což určitě taky nebude lehký soupeř. Co od tohoto zápasu očekáváš?
Od zápasu v Pustkovci čekám bojovný zápas. Hlavně kvůli terénu, který je tam špatný a pro naší kombinační hru, kterou po nás chtějí trenéři, je ten terén nepoužitelný. I tak ale doufám, že si s tím poradíme a budeme v Pustkovci úspěšní.

Těšíte se a věříte si v plný počet bodů?
Věřím, že oba dva zápasy zvládneme a získáme plný počet bodů. Chtěl bych hlavně pozvat všechny fanoušky, kteří nám k našim výkonům také hodně pomáhají, aby nás přišli podpořit na tyto důležité venkovní zápasy.

Když nejsem na fotbale, věnuji se své přítelkyni a také dalším sportům.