KNOPP DANIEL

knopp_d.jpgPost: obránce
Rok narození: 1989
Fotbalový vzor: Gabriel Omar Batistuta
Kariéra: TJ Klimkovice (1998-2011), TJ Sokol Zbyslavice (2011), TJ Klimkovice (2011-???)

Rozhovor z 23.5.2017:

Po celkem úspěšném anglickém týdnu a s blížícím se koncem soutěže jsme na krátkou chvíli vyzpovídali stopera našeho týmu Dana Knoppa.

Máte za sebou anglický týden, v němž jste ze tří zápasů vytěžili 7 bodů za remízu v Hošťálkovicích, výhru v Rychvladě a výhru s Michálkovicemi. Který zápas byl pro vás nejtěžší? Kterých bodů si vážíte nejvíce?
Získali jsme 7 bodů z možných 9 bodů, což není zrovna špatná bilance, ale vzhledem k tomu, jak se vyvíjí jaro a blíží se konec sezóny, kde se počítá každý bod, ty dva body jsou možná ztrátou, ale polemizovat nad tím je ještě brzo. Každý zápas je těžký, ale ze zmíněných tří zápasů bych řekl, že byl nejtěžší ten poslední s týmem Michálkovic. Byl to houževnatý soupeř, který dobře bránil, byl důrazný a neustále hrozil z brejků. Kdybychom prohráli, bylo by o dost těžší splnit náš cíl, takže to jsou vše cenné body.

V posledních zápasech se potýkáte s nervozitou, poklesem formy, neproměňováním šancí. Přičítáš to blížícímu se konci soutěže a vyčkáváním na ten poslední zápas, který už definitivně rozhodne?
Nervozita možná ano, možná ne. Pravda je, že na jaře jsme ještě nepodali optimální výkon. Každý zápas se trápíme herně a v proměňování šancí. Největším soupeřem v každém zápase jsem si my sami sobě, ač to tak nevypadá. Pořád to máme ve svých vlastních rukou, a udělat ten poslední krok je nejtěžší. Doufám, že ho zvládneme už před posledním zápasem.

Nervozita byla na první pohled patrná v posledním domácím zápase s Michálkovicemi. Jak toto utkání hodnotíš ze svého pohledu?
Náš výkon byl hodně ospalý a bez pohybu, proto jsme si ani nevytvořili žádné šance na vstřelení gólu. Tohle nás trápí celé jaro. Naštěstí se nám podařil vstup do druhé půle, kdy jsme vstřelili rychlý gól, ale soupeř na něj dokázal odpovědět. Tým ale ukázal, že má charakter a dokázali jsme vstřelit druhý vítězný gól, na který už soupeř nenašel odpověď.

Před vámi jsou poslední tři zápasy tohoto ročníku, na prvním místě máte náskok 5 bodů, což znamená, vytěžit z těchto tří zápasů alespoň 4 body. Jak těžké to bude?
Těžké to určitě ještě bude. Los nemáme zrovna nejlehčí. Uvidíme, jak velké drama z toho ještě vznikne. Věřím ale, že to zvládneme.

Nyní vás čeká Hrušov na jeho škváro-trávě hřišti, kde nikdo nejezdí rád a poté ve středu hrajete na Hlubině. Určitě chcete rozhodnout v těchto dvou zápasech, abyste si poslední domácí zápas s Koblovem už jen užili?
Hrušov bude těžký soupeř, když se podíváme na tabulku domácích zápasů, tak spolu s námi doma ještě neprohrál a navíc se výkony v posledních zápasech vyšvihl až na 3. místo. Hodně těží ze škvárového hřiště, na kterou už není nikdo zvyklý. Sice jsme na ní někteří hráči vyrostli, ale člověk si za ty roky zvykl na trávu. Ale za sebe nevidím ve škváře problém a terén bude pro oba týmy stejný a věřím, že si odvezeme nějaké body. Pořád to jsou ještě tři zápasy do konce a nechci předbíhat, ale bylo by pěkné to uhrát už teď, ať máme v posledním zápase klid.

Sledujete i výsledky Třebovic, kde by vám jejich případné zaváhání taky pomohlo, nebo se soustředíte jen sami na sebe?
Tak určitě sledujeme Třebovice, ale my se musíme dívat jen sami na sebe a nechat v posledních zápasech na hřišti vše, teď už není důvod se šetřit.

Děkujeme za rozhovor.

Rozhovor z 8.8.2016:

Jaká je nálada v kádru v průběhu letní přípravy?
Nálada v týmu je dobrá a doufám, že se udrží i po zbytek sezony, i když se třeba nebude dařit. Základ je udělat dobrý kolektiv, který si myslím, že je. Přišli noví kluci, kteří zapadli do týmu a přinesou sebou něco nového. Doufám, že si to vše sedne i na hřišti.

Co očekáváš od nadcházející sezony, která už klepe na dveře?
Přál bych si postoupit zpět do I.B třídy. Už minulý rok i ten předchozí jsme se přesvědčili, že to půjde, ale vždy jsme své ambice pohřbili se slabšími týmy a dopláceli hodně na koncovku a individuální chyby. Tým se posílil o kluky, kteří hráli vyšší soutěže a mají zkušenosti z těžkých zápasů, což může týmu pomoci se posunout zase dále. A pokud budeme tahat za jeden provaz, tak si myslím, že se nám to může povést. Ale určitě to nebude jednoduchá sezona, tak jak jsme se mohli přesvědčit u těch předchozích. Soutěž má hodně kvalitních týmu, které se určitě budou chtít porvat o prvenství v soutěži, ale doufám, že to bude se šťastným koncem pro nás.

Tebe potkalo během přípravy zranění kotníku, jak to s tebou vypadá?
Byl to obyčejný souboj při závěrečné hře na tréninku, kdy jsem chtěl zablokovat střelu, ale byl jsem tam pozdě, takže mě kopající hráč trefil přímo na špičku nohy a převrátil mi kotník. Mám natažené vazy, takže snad to stihnu na začátek sezony, i když bych měl mít pauzu 3 –5 týdnů pauzu.

V sobotu vás čeká domácí generálka s Olbramicemi, jaký očekáváš průběh utkání?
Spoustu kluků znám a určitě se budou chtít vytáhnout a nedají nám nic zadarmo. Je to soupeře, kterého bychom měli porazit. Fyzicky jsme na tom určitě lépe což by s mělo projevit i  v průběh utkání. Přece se jen do sezony vstupuje lépe, když v generálce vyhrajete než, kdyby to bylo naopak.

Pokud nejde o fotbal, tak se snažím nějak vypnout, např. si zahraju na PC, udělám něco kolem baráku, případně se rád podívám na nějaký film. Občas si s kamarády zajdeme na pivko a pokecáme. Je toho více, ale na rozepisování tu není prostor ”směje se’’.