Jdi na obsah Jdi na menu
 


KONEČNÝ KAREL

konecny_k.jpgPost: záložník
Číslo dresu: 8
Rok narození: 1995
Fotbalový vzor: Lionel Messi, Steven Gerrard, Fernando Torres
Kariéra: FK Orlová - Lutyně (2001-2003), TJ Klimkovice (2003-2006), MFK OKD Karviná (2006-2010), MFK Havířov (2011-2012), TJ Klimkovice (2012-???)

 

 

 

 

 

 

Rozhovor ze dne 19.4.2017:

Malé derby ve Vřesině zvládli naši hráči na výbornou a výsledek 0:4 byl pro domácí ještě milosrdný. Největší šance v zápase včetně penalty spálil záložník Karel Konečný, kterého jsme se po zápase zeptali na pár otázek.

V sobotu jste v "malém" derby porazili Vřesinu na jejím hřišti přesvědčivě 4:0. Vypadá to na hladké vítězství, bylo to tak i na hřišti?
Do zápasu jsme vstoupili dobře. Brzy jsme vedli 2:0 a do poločasu jsme si vytvořili několik dalších gólových šancí, které jsme bohužel nevyužili. V druhé půli tempo opadlo, ale i tak jsme si vypracovali mnoho dalších příležitostí. Ke konci zápasu si něco slibného vytvořila i Vřesina, ale Bačik (Michal Bača) nás v brance skvěle podržel. Musím říct, že jsem od Vřesiny čekal větší odpor. Rozhodně to mohlo skončit větším rozdílem.

Výsledek 4:0 je tedy pro soupeře ještě milosrdný. Spousta šancí zůstala nevyužita. Čím to je, že v koncovce nedokážete zachovat klid?
Je to náš stálý problém. Tentokrát si sypu popel na hlavu především já. Myslím si, že v tom hraje roli více faktorů. Zcela jistě hraje velkou roli psychika. Dále je důležité, jak moc už je tělo unavené, případně v jaké je aktuální zátěži. Čím více je člověk unavený, tím těžší je provést věci podle představ. Mnohdy vám situaci znepříjemní bránící hráč nebo brankář a občas vám míč nečekaně skočí o nějaký drn a nejste schopni na to včas zareagovat. Bohužel i takový detail je ve výsledku důležitý a má vliv na zakončení.

Věnujete se zakončení nějak speciálně na tréninku, nebo to je spíše o klidu?
Střelbu trénujeme pravidelně z různých pozic. Není to tak, že bychom v tréninku proměnili vše, ale spálíme toho daleko méně. Klid má na to určitě vliv. Navíc jak jsem zmínil, tréninkové tempo je odlišné od zápasového, což se také projevuje.

V zápase jste dokonce neproměnili penaltu, kterou jsi kopal ty. Byl jsi určeným exekutorem?
Tyhle věci máme určené. Když sudí ukázal na puntík, tak jsem věděl, že budu kopat. Samozřejmě mě štve a mrzí, že jsem ji neproměnil, nicméně tohle se stává daleko lepším hráčům. Stačí se podívat na neúspěšně exekutory z posledního týdne. Daleko větší selhání pro mě je šance z prvního poločasu po spolupráci s Adamem (Cviertnou).

Věřil jsi si? Co se stalo, že z toho nevyl gól? Půjdeš zase příště na penaltu?
Byl jsem ještě frustrovaný z té již výše zmíněné šance, ale nebylo to, že bych si nevěřil. Věděl jsem přesně, kam to kopnu. Drtivou většinu penalt kopu do toho místa. S Matulem (brankář Vřesiny) se známe dlouho, takže to mělo speciální náboj. Schválně jsem se mu před penaltou díval na druhou stranu, abych ho tam poslal, ale on to celé prokoukl. Byl v ten moment chytřejší a připsal si skvělý zákrok. Připsal si i několik dalších zákroků a i díky tomu, jsme nevstřelili více branek. Úplně stejným způsobem jsem penaltu proti Vřesině zahrával i na podzim v poháru. Tenkrát to vyšlo, tentokrát bohužel ne. Trenér určí, kdo půjde příště. Máme několik hráčů, kteří jsou schopni jít na penaltu. Já selhal, takže si podle mě zaslouží příležitost ostatní. Pokud se trenér rozhodne opět pro mě, tak se toho určitě nebudu bát.

V tabulce udržujete stále 9 bodový náskok na své pronásledovatele. Každým vítězstvím se přibližujete k vytouženému cíli. Připouštíte si ještě nějaké drama nebo už si myslíš, že to v klidu dohrajete do konce?
Já osobně jdu zápas od zápasu. Nedívám se na to, kolik bodů ještě musíme uhrát. Chci se soustředit na sebe a vyhrát každý zápas. Čím více budeme taktizovat, tím více problémů si vytvoříme. Stát se může pořád cokoliv, ale to my máme vše ve svých rukou. Bude záležet na nás, jak k tomu přistoupíme. Pokud budeme hrát odhodlaně, tak věřím, že si titul pohlídáme.

V sobotu vás čeká na domácí půdě zápas s Pustkovcem, což by podle předpokladů mělo být povinné vítězství. Jak se na tento duel připravujete a co od tohoto zápasu očekáváš?
Pustkovec je další soupeř z druhé poloviny tabulky. My budeme chtít vyhrát a připsat si další tři body, které by nás přiblížily zase o krok blíže. Bude to zase o nás, jak k tomu přistoupíme. Hlavně nesmíme nic podcenit. Věřím, že podáme dobrý výkon a podaří se nám dát pěkné góly, které by potěšily fanoušky, kteří si to zaslouží. Musím je pochválit, protože nám dělají radost. Pravidelně za námi jezdí i na venkovní zápasy, čehož si vážíme a doufám, že si najdou cestu i na sobotní zápas.

 

Rozhovor ze dne 30.8.2016:

Od nové sezony platí v naší soutěži pravidlo o opakovaném střídaní, to znamená, že hráči můžou střídat podobně jako v hokeji. Jaký je tvůj názor na toto pravidlo v mužském fotbalu?
Abych byl upřímný, tahle změna se mi nezamlouvá. Řadím se mezi odpůrce tohoto „experimentu.“ Podle mého názoru by toto pravidlo v mužském fotbalu nemělo vůbec figurovat, jelikož mu snižuje úroveň. Věřím ale tomu, že týmy s nedostatečnou fyzickou kondicí a širším kádrem tuto novinku rádi uvítají.

Vraťme se ještě k letošnímu Lázeňskému poháru, kde jste obsadili 6. místo. Jak bys tento ročník zhodnotil?
Myslím si, že výsledky a konečné pořadí úplně neodpovídají tomu, čeho jsme byli schopni v Železnici dosáhnout. Ve skupině jsme si vedli poměrně dobře a ve všech utkáních se prezentovali útočnou hrou, která nám přinášela spoustu šancí, které jsme bohužel nedokázali využít.  

Proč jste nedosáhli na lepší než 6. místo?
Nebyli jsme dostatečně efektivní v koncovce. Dali jsme krásné góly, ale bohužel jich bylo strašně málo vzhledem k tomu, kolik šancí jsme si dokázali vypracovat. Jsem přesvědčen, že kdybychom z těch šancí dokázali vytěžit více, tak bychom hráli o lepší umístění.

Je za vámi letní příprava a první dva mistrovské zápasy, jak silný bude kádr, na co si věříte v soutěži?
Do týmu přišlo několik nových hráčů, kteří perfektně zapadli do kabiny a stejně tak jsou přínosem i na hřišti. To samo o sobě nezaručuje úspěch, ale pokud se dokážeme semknout jako tým a podaří se nám do toho udržet široký kádr, tak věřím, že budeme silní. Minulou sezónu nás eliminovala častá zranění, která se nám snad letos vyhnou. Když k tomu přičtu trochu štěstí a podporu fanoušků, tak bychom mohli bojovat o postup. Všichni tady si přejí postoupit a já věřím, že by se nám to mohlo podařit.

A teď konkrétně k poslednímu domácímu mistrovskému utkání s Hlubinou. Jak bys tento zápas zhodnotil ze svého pohledu?
Rozhodně to nebylo nic snadného, jak by tomu mohl napovídat výsledek. Jak už u nás bývá zvykem, tak jsme opět zahodili spoustu gólových šancí, díky čemuž jsme se trápili. Ve druhém poločase jsme se chytli rychlou brankou a poté předvedli zlepšený výkon, který nám přinesl tři body. Stále to ovšem nebyl optimální výkon, který jsme schopni předvádět.

V dalším kole vás čeká těžký souboj na hřišti Slovanu Ostrava, který odborníci spolufavorizují na postup, stejně jako vás. Co od tohoto zápasu očekáváš?
Slovan je vždy těžký soupeř. Věřím, že letos budou chtít útočit na postup a udělají vše pro to, aby nad námi zvítězili. Rozhodně to nebude nic snadného ani pro jeden tým. Všichni si uvědomují, že to bude velice důležitý zápas. Zásadní bude dobrý vstup do utkání.

Těšíte se, věříte si?
Já osobně se těším, protože tam mám spoustu přátel a někteří z nich v klubu stále působí. Bude výborné se s nimi znovu setkat. Věřím, že zbytek týmu se už také těší a budeme se snažit udělat vše, co bude v našich silách, abychom mohli odjíždět se vztyčenými hlavami. Doufám, že nám bude přát počasí a že nás naši fanoušci vyrazí podpořit na tento náročný zápas.

Když zrovna netrávíš čas na fotbale, jaké jsou tvé zájmy?
Jednoznačně vede sport jako takový. To spektrum sportů, kterým se příležitostně věnuji, je nesmírně široké. Nejraději z toho všeho mám běh. Rád cestuji a poslouchám hudbu. Spoustu času věnuji také přátelům, rodině a studiu.