LUBOJACKÝ MAREK

lubojacky_m.jpgPost: záložník, útočník
Rok narození: 1992
Fotbalový vzor: Zinedine Zidane
Kariéra: TJ Klimkovice (2000-2005), 1.FC Polešovice (2005-2013), TJ Klimkovice (2013-???)

Rozhovor ze dne 6.9.2016:

Máte za sebou ostrý start do sezony a těžký zápas na Slovanu Ostrava. Jaký byl průběh utkání?
Start do sezony se nám celkem vydařil. První dva zápasy nebyly vůbec jednoduché, ale zvládli jsme je. První poločas proti Slovanu jsme byli lepší, ale bohužel jsme neproměňovali šance. V první půli jsme měli vést 2:0 a bylo hotovo. Druhý poločas z naší strany byl horší. Dali jsme sice gól z penalty, ale zbytečně jsme se zatáhli a ihned inkasovali. Z mé strany je bod ze Slovanu dobrý.

A jak hodnotíš celkový vstup do sezóny?
Vstup se nám celkem povedl. Ze tří zápasů máme 7bodů, což není špatné. Nejtěžší soupeř byl zatím Slovan, který, šlo vidět, umí hrát fotbal. A nyní se musíme soustředit na další zápasy a jít jeden zápas od druhého.

Zatím se ti střelecky daří. Co považuješ za svou největší přednost?
Střelecky se mi daří díky práci celého týmu. Ale je celkem jedno, kdo ten gól dá, hlavně aby se vyhrávalo. Za svou přednost považuji především bojovnost. Snažím se vybojovat každý balon a zkouším zakončovat ve vápně z každé pozice.

Tým hned na začátku sezony provází řada zranění. Jak si s tím poradíte?
Bohužel je to nepříjemná situace, ale musí se s tím celý tým porvat a bojovat i za ty co jsou zraněni. Věřím, že brzy budou v pořádku a vrátí se zpět do zápasového tempa.

V dalším kole vás čeká domácí „jarmareční“ zápas s Třebovicemi, kterým se celkem povedl vstup do sezony. Co od tohoto zápasu očekáváš?
Hlavně očekávám velkou návštěvu. Hrát doma a ke všemu, když je v Klimkovicích jarmark, je vždy takový malý svátek. Očekávám, že konečně ukážeme náš útočný fotbal, využijeme šancí, kterých máme v zápasech hodně a vybojujeme všechny tři body.

Těšíte se, věříte si?
Těším se maximálně J. Věříme si, doma se body nesmí ztrácet a tentokrát obzvlášť. Chtěl bych tímto pozvat všechny fanoušky, aby si odskočili z jarmarku a přišli nás podpořit. Když je plná tribuna, hned se nám všem hraje o mnoho lépe.

Část své fotbalové kariéry a života jsi strávil na Jižní Moravě v Polešovicích. Jak na toto období vzpomínáš?
Vzpomínky na toto období mám krásné, dostal jsem dokonce šanci zahrát si i za 1.FC Slovácko, ale vinou zranění kotníku jsem se do mužstva nedostal. Byla to příjemná zkušenost. V Polešovicích jsem dělal kapitána a byla tam super parta, jak na hřišti, tak i mimo něj. Nejhezčí na tom bylo, že po každém zápase bylo co vypít :-)

Celkově všeobecně sport. Nedávno jsem si koupil psa, tak trávím hodně času s ním. A jinak zajdu s klukama na pivsona :-)

Rozhovor ze dne 5.4.2017:

Po minulém nevydařeném utkání v Třebovicích a první porážce v sezoně, jsme se na několik otázek zeptali záložníka nebo útočníka našeho týmu Marka Lubojackého.

V sobotu v Třebovicích jste poprvé v sezoně prohráli, celkově první prohra po 17 mistrovských zápasech. Co to udělalo s týmem?
Věřím, že s týmem to neudělalo nic. Z prohry se poučíme a možná nás to ještě více nakopne. Myslím že 17 zápasů bez prohry je pěkné číslo, ale bohužel, každá série jednou končí.

Prohru 3:0 čekal opravdu jen málokdo, jak vypadal zápas z tvého pohledu?
Z mého pohledu to bylo nečekané, ale spravedlivé. Po prvním poločase, když jsme zaslouženě prohrávali 2:0 a kde jsme si nevytvořili žádné šance nám trenér řekl něco od plic. Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme zápas otočit. Udělaly se nějaké změny v sestavě. Zatlačili jsme domácí na jejích půlku, ale neproměnili jsme několik šancí a z brejku jsme obdrželi 3. gól. Osobně si myslím, že kdybychom v sobotu hráli do večera, tak asi gól nedáme. Jak se říká, byl to "den blbec".

Myslíš, že došlo v prvním poločase k podcenění soupeře, nebo, že si hráči mysleli, že se nemůže nic stát?
Nemyslím ,že bychom soupeře podcenili. Byli na nás dobře připraveni. Třebovice nám nedovolily hrát naší hru a oni sami hráli nakopáváné míče za obranu na výborné a rychlé útočníky, což jím vycházelo a my jsme si to nedokázali 3x pohlídat.

Třebovice nenápadnými výsledky vstoupají vzhůru tabulkou a nyní jsou na 2. místě se ztrátou 9 bodů na vás. Nikdo s nimi moc nepočítal, konkurenti byli spíše Slovan a Rychvald. Budete si teď více všímat i jejich výsledků?
Samozřejmě, že si všímámé i ostatních výsledků, ale hlavně se díváme jen sami na sebe. Třebovice myslím mají nyní výbornou formu a na druhém místě jsou asi zaslouženě.

Je před vámi domácí duel s Muglinovem, kde by jste podle pohledu na tabulku měli být jasnými favority. Jak se na tento zápas připravíte?
Na zápas s Muglinovem se připravíme jako na každý jiný zápas. Hlavně chceme odčinit porážku z Třebovic a vrátit se zpět na vítěznou vlnu a udělat fanouškům radost.

Nemůže dojít k podcenění soupeře, který je na posledním místě tabulky?
K podcenění určitě nedojde. Každý soupeř ma svou kvalitu. Na to si musíme dát pozor. Protože tyto papírově předem jasně dané zápasy bývají často nejtěžší.

Do konce soutěže zbývá 10 kol, což je ještě 30 bodů ve hře. Váš náskok je 9 bodů. Může prohra v Třebovicích vnést nervozitu na kopačky Klimkovických fotbalistů nebo si myslíš, že už to do konce soutěže uhrajete?
Nervozitu zatím nepociťujeme, určitě to pořád máme pevně ve svých rukou. Máme svůj cíl a za ním si jdeme. Jedna prohra nic nedělá, dostali jsme tzv. facku a do dalších zápasů jdeme zase za vítězstvím. Je před náma ještě spousta zápasů a stát se může cokoliv, ale pevně věřím, že náskok 9 bodů už do konce soutěže udržíme.