Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 1960 - 1969

ROK 1960
Mužstvo bojuje opět ve III. třídě se střídavými úspěchy. Celkem sehrálo 33 utkání, z toho na jaře 13 a na podzim 20. Mistrovských utkání bylo 22, pohárových 4 a přátelských 7 s celkovým skóre 78 : 84.
Složení mužstva: Vyležík V., Vyležík M., Langer M., Jahoda J., Jahoda V., Vavrečka M., Pětvalský J., Janas K., Beníček J., Bahr, Bartoš, Balcar, Petruška, Deingruber, Mazur F., Teichman J., Binar, Grygar, Kukučka, Homola S., Vavrečka
Nejlepším střelcem se stal Vyležík Milan – 16 branek, Jahoda Josef – 14 branek a Deingruger – 8 branek. Celkem se za rok vystřídalo 25 hráčů. Nejvíce zápasů sehráli Homola Stanislav a Jahoda Josef – 32, Deingruber – 31, Vavrečka – 30. Mužstvo se zúčastnilo dvou turnajů. V Petřvaldě se umístilo na 2. místě, když porazilo Sokol Stará Bělá 1 : 0 a Sokolu Petřvald podlehlo 1 : 4. Na turnaji v Klimkovicích pak obsadilo 3. místo, kde hrálo nerozhodně s Baníkem Odra Přívoz  2 : 2 a porazilo Sokol Zbyslavice 9 : 1.
K 1. 1. 1961 měl oddíl 61 členů.


ROK 1961
Družstvo mužů se umístilo v III. třídě  na 3. místě se ziskem 25 bodů a se skóre 40 : 31. Kádr mužstva byl stejný jako v minulém roce, navíc přicházejí hráči Franek, Šinut J., Bilík St., Řičica B., Ondra. Trenérem byl Bala Jaroslav. Družstvo sehrálo celkem 35 utkání, nejpilnější docházku měli Vavrečka Miloš – 30, Homola Stanislav – 28, Deingruber – 18.
Zajímavý přátelský zápas byl sehrán 25. června. Družstvo se utkalo s mužstvem 11 fotbalistů řecké národnosti, žijících v ČSSR. Utkání skončilo porážkou 4 : 6 (Ondra – 2 branky, Homola R. a Vyležík V. – 1 branka). Krutou porážku utrpělo družstvo ve Vražném, kde podlehlo místnímu Sokolu 1 : 9.
Dorostenci byli ustaveni až v podzimní části. V tomto období sehráli celkem 10 zápasů, v nichž 1x zvítězili, 1x hráli nerozhodně a 8x byli poraženi s celkovým skóre 8 : 76. Bálek O. vstřelil 3 branky, Bena O. a Sobek J. vstřelili 2 branky, 1x byl úspěšný Vyležík V. ml. A jedna branka byla vlastní. Všechna utkání sehráli Bálek O., Bena O., Vůjtek J., Vyležík Jan.
Žáci se umístili v sezóně 1960 – 61 na 4. místě, když z 10 utkání 3x zvítězili, 1x hráli nerozhodně a 6x prohráli. Dosáhli 7 bodů a skóre 28 : 24. Nejlepšími střelci byli Vůjtek Vladimír, Vůjtek Miroslav, Planka Jiří a Gelnar Milan.
Uskutečnil se první oddílový zájezd do Žimrovic, kde bylo sehráno přátelské utkání s místním oddílem kopané.
V brigádnické činnosti bylo odpracováno celkem 200 hodin při úpravách hřiště a dalších 240 hodin v místním JZD při sklizni řepy.

Výbor v tomto roce pracoval ve složení:

Předseda:

Hrubý Josef

Jednatel:

Vyležík Vladimír

Výchovná práce:

Matula Jiří

Propagační referent:

Vavrečka Miloš

Hospodář:

Homola Stanislav

Vedoucí pořad. sboru:

Homola Rudolf st.

Členové:

Haas Stanislav

 

Kunc Miroslav

K 1. 1. 1962 měl oddíl 68 členů.

 


ROK 1962
Muži bojují ve spodní polovině tabulky a v sezóně 1961 – 62 se umístili na 9. místě se ziskem 15 bodů a se skóre 45 : 70. Z 22 mistrovských utkání 6x zvítězili, 3x hráli nerozhodně, 13x byli poraženi. Mimo tato utkání byl 22. července uskutečněn na našem hřišti turnaj o „Pohár přátelství“.
Složení mužstva: Bena Oldřich, Beníček Josef, Bilík Zdeněk, Binar Josef, Deingruber Jaroslav, Haborák Milan, Homola Rudolf st., Jahoda Josef, Jahoda Václav, Mazur František, Slamínka Josef, Smrčka Josef, Takáč Imrich, Takáč Štefan, TeichmanJosef, Vavrečka Miloš, Vyležík Milan, Vyležík Vladimír st., Ozogányi Pavol, Šebor Bohumil, Uhlíř Petr, Smetko, Gábriš.
Dorostenci se umístili na posledním místě (z 10 účastníků), když získali pouze 7 bodů. Z 18 utkání jen 3x zvítězili a 1x hráli nerozhodně. Dosažené skóre bylo 19 : 115. Vzpomeňme jeden z neslavných rekordů klimkovické kopané – porážka se Spartakem Bílovec 0 : 21. Tuto porážku lze částečně omluvit tím, že hrálo pouze 7 chlapců.

Výbor v tomto roce pracoval ve složení:

Předseda:

Hrubý Josef

Jednatel:

Vyležík Vladimír

Hlavní pořadatel:

Homola Rudolf st.

Hospodář:

Homola Stanislav

Trenér mládeže:

Bala Jaroslav

Zdravotník:

Sojka Josef

Propagace:

Jahoda Václav

Účetní a kronikář:

Homolová Dáša

Správce hřiště:

Blank Erich


ROK 1963
Družstvo mužů opět pokračuje v nevalných výkonech, sezónu 1962 – 63 končí na 10. místě se ziskem 17 bodů a skórem 45 : 70. Z 20 mistrovských utkání této sezóny 7x zvítězilo, 3x hrálo nerozhodně 10x bylo poraženo. Na tom, že se mužstvo neumístilo ještě hůř měli lví podíl vojáci základní služby šebor, Uhlíř, Ozogányi, Smetko, Gábriš, kteří svými dobrými výkony i v dalších obdobích si získali přízeň a srdce klímkovických fanoušků. Muži se v tomto roce zúčastnili turnaje „Memoriál M. Dostála“, který pořádal Sokol Krásné Pole. Ve dnech11. – 14. 7. se na našem hřišti uskutečnil II. ročník turnaje o „Putovní pohár přátelství“.
Dorostenci skončili v III. třídě na 8. místě (z 11 účastníků), když z 20 utkání 4x zvítězili, 7x hráli nerozhodně a 9x byli poraženi. Získali 15 bodů a skóre 25 : 46. Velký vzestup nastal na podzim, když se v první části nového ročníku umístili na 1. místě s 13 body a s žádnou porážkou.
Družstvo žáků zvítězilo na jarním turnaji za účasti družstev Sokol Polanka a Sokol Vřesina.


ROK 1964
Tento rok se v historii oddílu zapsal jako velice úspěšný. Družstvu mužů se po výborném výkonu podařilo v sezóně 1963 – 64 postoupit do okresního přeboru, když v památném utkání porazilo Sokol Trojanovice II. 2 : 1. V hledišti při tomto utkání nechyběly ani transparenty a po celý zápas bylo slyšet mohutné povzbuzování, i když se zápas zpočátku nevyvíjel příznivě. Rozhodčím tohoto utkání byl p. Bartoň z Nového Jičína.
V mistrovských utkáních této sezóny získalo družstvo 27 bodů a skóre 45 : 31. Celkem za rok odehrálo 45 utkání – 22 mistrovských, 7 pohárových, 5 turnajových, 11 přátelských s celkovým skóre 96 : 105. Nejvíce utkání odehráli Homola Stanislav – 43, Jahoda Václav – 41, Uhlíř Petr – 41. Nejvíce branek vstřelili Uhlíř Petr, Jahoda Josef, Šebor a Gabriš.
Rovněž dorostenci postoupili do okresního přeboru. Z 16 mistrovských utkání nebyli ani jednou poraženi, 11x zvítězili a 5x hráli nerozhodně. Dosáhli 27 bodů a skóre 49 : 18. V rozhodujícím zápase vyhráli o 9 hráčích v Bílovci 2 : 1, když branky vstřelili Vladimír Vůjtek a Vůjtek Miroslav.


ROK 1965
Družstvo mužů vedl trenér p. Matula. V okresním přeboru mužstvo bojovalo se střídavými úspěchy a v létě se zúčastnilo turnaje ve Svinově. Trenérem dorostenců byl Jaroslav Uruba.
Oddíl se úspěšně zapojil do plnění výkonnostních tříd.
III. VT získali z družstva mužů: Bednář František, Nekl Jiří, Teichman Josef, Vůjtek Jan, Vůjtek Vladimír. Tuto třídu si obnovili : Fromelius Miroslav, Homola Stanislav, Jahoda Václav, Takáč Imrich.
II. VT mládeže získali: Bálek Jan, Hrubý Josef ml., Juřina Jiří ml., Planka Jiří, Rykala Lumír, Šoltys Petr, Špalek Jiří, Vyležík Mojmír.


ROK 1966
Družstvo mužů sehrálo celkem 48 zápasů, v nichž 14x zvítězilo, 11x hrálo nerozhodně a 23x bylo poraženo, brankový poměr byl 110 : 109. Mistrovských utkání bylo sehráno celkem 23, z toho 8 vítězných, 6 nerozhodných a 9 prohraných při celkovém skóre 42 : 39. Družstvo se zúčastnilo V. ročníku turnaje o „Pohár SČSP“ v Klimkovicích, ve kterém obsadilo 3. místo a v Hrabové pak 4. místo.
Dorostenci svými výkony tentokrát nijak neoslňovali. Sehráli celkem 25 utkání, v nich jen 5x zvítězili, 2x hráli nerozhodně a 16x byli poraženi, celkové skóre bylo 30 : 76.
V areálu sokolovny začala rozsáhlá rekonstrukce (přestavba šaten, montáž ústředního topení), na které se podíleli i členové oddílu, zejména pak Gerlich Miroslav, Vyležík Vladimír, Wilk Milan a Mrázek Adolf. Na těchto akcích bylo členy oddílu odpracováno celkem 364 brigádnických hodin.
K 1. 1. 1967 měl oddíl 79 členů.


ROK 1967
Novým trenérem družstva se stal Kunc Miroslav. V soutěžním ročníku 1966 – 67 se umístili na 11. místě se ziskem 19 bodů a se skóre 41 : 57. V podzimní části nového ročníku pak všem příznivcům kopané družstvo připravilo veliké zklamání, když skončilo na posledním 14. místě. Získalo pouze 3 body a skóre 18 : 47.
Muži celkem za rok 1967 odehráli 42 utkání – 11 vítězných, 3 nerozhodné a 28 porážek. Celkové skóre bylo 55 : 134. Z toho počtu bylo 28 utkání mistrovských. Zúčastnili se 3 turnajů. Na 2. místě skončili v Klimkovicích a Hulvákách, na 4. místě v Polance.
Také se uskutečnil úspěšný sportovní zájezd do Prštic, do rodiště našeho bývalého hráče Šebora Bohumila.
Ani dorostenci si nevedli moc úspěšně. V II. třídě obsadili 11. místo z 12 účastníků. Z 22 utkání pouze 5x zvítězili a 1x hráli nerozhodně. Dosažené skóre bylo 30 : 74. Od 1. 7. 1967 přebírá družstvo Homola Rudolf st., po podzimní části ročníku 1967 – 68 skončili chlapci na 8. místě.
Uskutečnilo se velmi zdařilé letní soustředění v rekreačním středisku „Koksař“ v Trojanovicích p. R.
Družstvo žáků přichází trénovat Milan Vyležík, kterému pomáhal v přípravě Lochman. Na starosti měli celkem 40 žáků.
A družstvo – v podzimní části ročníku 1967 – 68 obsadilo 4. místo, v roce 1967 sehrálo celkem 27 zápasů (včetně přípravných), docílené skóre bylo 73 : 60. Nejlepším střelcem se stal Vlček.
B  družstvo  – (přípravka) skončilo na podzim z 5 družstev na posledním místě, když získalo pouze 2 body.
Obě družstva se zúčastnila velmi pečlivě přípravného soustředění v Žimrovicích, v malebném prostředí údolí říčky Moravice, nedaleko hradeckého zámku. Tuto akci připravil trenér Milan Vyležík , pomáhal mu Jiří Juřina ml. Bývalí žáci na toto soustředění rádi vzpomínají.


ROK 1968
Družstvo A mužů opět sestoupilo. Umístilo se na posledním 14. místě, když získalo z 26 mistrovských utkání jen 5 vítězství, 4 nerozhodné výsledky a 17x bylo poraženo. Celkový počet bodů byl 14 a skóre značně pasivní 35 : 63.
Složení  družstva A: Bednář, Bena J., Fromelius, Homola St., Juroš F., Krajník G., Košař L., Stavovský J., Stareček P., Šíma C., Šoltys P.,Sobek J., Kenzior S., Kudělka J., Ležovič J., Šlachta Br., Tomický V., Fišer O.
Družstvo A na podzim posiluje Vůjtek Vladimír, kterému vojenský útvar povolil hostování. Hráči si slibují, že se za rok vrátí zpět do II. třídy. V podzimní části soutěžního ročníku 1968 – 69 skončili na 5. místě, když z 10 utkání 6x zvítězili, 1x hráli nerozhodně a 3x byli poraženi.
Uskutečnil se zájezd do Olomouce, kde bylo sehráno přátelské utkání s Lokomotivou Olomouc s výsledkem 3 : 2 ve prospěch domácí Lokomotivy.
V červenci bylo založeno družstvo B, jeho vedoucím se stal Homola Rudolf st. a bylo zařazeno do IV. třídy. V podzimní části soutěžního ročníku 1968 – 69 se umístilo na 2. místě, 1 bod za vedoucím Slovanem Ostrava B. Dosažené skóre bylo 14 : 12.
Složení družstva B: Hrubý Josef ml., Bálek Oldřich, Telička Břetislav, Juřina Jiří ml., Císař Jiří, Vůtek Miroslav, Homola Rudolf ml., Volný Jaroslav, Bálek Jan, Teichman Josef, Pýrdek Albín, Kempný Josef.
Dorostenci pokračovali v slabších výkonech z minulého roku. V sezóně 1967 – 68 se umístili v II. třídě na 10. místě. Z 22 mistrovských utkání byli 8x poraženi. Získali 16 bodů a skóre 33 : 70. V podzimní části nového soutěžního ročníku se jejich hra značně zlepšila, přišli noví hráči  z bývalého žákovského družstva a také se zvýšila úroveň tréninků. Toto vše mělo za následek, že dorostenci skončili v této části na pěkném 3. místě se ztrátou 2 bodů na 1. družstvo. Ze 7 utkání 5x zvítězili, 1x hráli nerozhodně a 1x byli poraženi při dosaženém skóre 27 : 10. V létě se zúčastnili turnaje v Dolní Lhotě, kde obsadili 1. místo. Nejlepším střelcem sezóny se stal Vůjtek Zdeněk.
Velmi úspěšně si vedla žákovská družstva, zvláště pak  družstvo A. Náročná a obětavá práce trenéra Milana Vyležíka se již začala projevovat. V jarním turnaji na našem hřišti zvítězilo naše družstvo A před Sokolem Polanka, Sokolem Klimkovice B a Sokolem Vřesina.
V turnaji VŽKG se v konkurenci 30 družstev naše družstvo A dostalo až do semifinále. Nejvyšší vítězství byla 10 : 0 s žáky Čechie Hulváky a 13 : 0 s B družstvem Unie Hlubina.
V podzimní části ročníku 1968 – 69 skončili žáci A na 2. místě. Nejlepším střelcem se stal Vlček Miroslav s 32 brankami. B družstvo (věkově mladší) už tak úspěšné nebylo. Odehrálo celkem 18 zápasů, kde pouze 2x zvítězilo, jinak bylo poraženo  a dosažené skóre bylo 19 : 90.
Výbor oddílu pracoval pod vedením p. Hrubého Josefa a měl celkem 9 členů.
K 1. 1. 1969 měl oddíl 83 členů.


ROK 1969
A družstvo mužů přebírá trenér Milan Wilk. V III. třídě soutěžního ročníku 1968 – 69 získalo 28 bodů a výborným výkonem na jaře opět postoupilo do II. třídy. Hrálo se již v ostravské skupině, do které jsme na vlastní žádost přestoupili po sestupu z novojičínské skupiny. Dosažené skóre bylo 58 : 18.
B družstvo vedl opět Homola Rudolf st. A v soutěži IV. třídy se umístilo na 3. místě se ziskem 10 bodů a se skóre 21 : 20 ( z 10 družstev). Za zmínku stojí úspěšný výsledek s pozdějším vítězem skupiny Slovanem Ostrava B 4 : 2 v náš prospěch.
Dorostenci nám rovněž udělali radost. Podobně jako v roce 1964 skončili na 1. místě a postoupili. Získali 23 bodů a skóre 53 : 26.
Žáci skončili v II. třídě na 11. místě se ziskem 9 bodů a se skóre 30 : 115. Projevil se odchod značného počtu hráčů do dorostenecké kategorie.
V červenci se uskutečnil čtyřdenní rekreační zájezd sportovců našeho oddílu. Cílem byly západočeské lázně, návštěva Karlštejna a Adršpašských skal. V létě jsme přivítali sportovce z Prštic, kteří nám oplatili návštěvu.

Výbor v tomto roce pracoval ve složení:

Předseda:

Hrubý Josef

Jednatel:

Vyležík Vladimír

Hospodář:

Homola Stanislav (rekvizity)

 

Bednář František (hřiště)

Pokladník:

Juřina Jiří st.

Zdravotník:

Bálek Oldřich (současně archív a vedení kroniky)

Hlavní pořadatel:

Jahoda Václav

Člen výboru:

Homolová Dáša