Jdi na obsah Jdi na menu
 


41. ROČNÍK LÁZEŇSKÉHO POHÁRU – MŠENÉ LÁZNĚ 2018

23. 7. 2018

img_20180722_105658.jpg

Již 41. ročník Lázeňského poháru se odehrál v termínu pátek 20.7. až neděle 22.7.2018 na hřišti ve Mšených Lázních v okr. Litoměřicko, nedaleko od Prahy. Cesta pro Klimkovickou výpravu byla dlouhá a náročná. Autobus vyjížděl od naší sokolovny v pátek již ve 14:00 hod. a do cílové stanice na hřiště Mšených Lázní jsme dorazili po 6,5 hodinách cesty autobusem. Mšené Lázně nedisponují dostatečnou ubytovací kapacitou a tak tentokráte naši hráči zvolili ubytování v trempském stylu ve stanech, které si mohli postavit hned vedle hlavního hřiště, což byla z logistického hlediska velká výhoda. Areál byl připraven, jako tradičně u všech hostitelů Lázeňského poháru, dokonale. Travička hlavní hrací plochy byla krásně zelená, hustá a rovně střižená, stánky s občerstvením nabízely rozmanité pochutiny z grilu i udírny a pro žíznivce bylo připraveno dostatek tekutin. Los turnaje našim chlapcům přál a do sobotních bojů zasáhli prvním zápasem až v 10:30 hod., čili měli spoustu času na odpočinek po náročné cestě. V prvním utkání se proti nám postavil soupeř z Velichovek, hrající okresní přebor Náchodska. Po dá se říct jednoznačném průběhu utkání, jsme po brankách Daniela Mikoláše, Honzy Gelnara a Honzy Vaňka zvítězili 3:0 a dobře tak odstartovali turnajové tažení. Všem bylo jasné, že o tom, jestli budeme mít šanci hrát nedělní finále, rozhodne druhý náš zápas s Luhačovicemi, které každoročně patří mezi hlavní favority turnaje. FK Luhačovice hraje krajský přebor Zlínského kraje a již několik let po sobě nakukuje za postupem do Divize. Utkání to pro nás proto bylo velmi náročné. Nakonec jsme na lepšího soupeře nestačili a podlehli 0:2. Motivace do posledního zápasu s Jánskými Lázněmi ovšem pořád byla, protože ve hře bylo 2. místo ve skupině a nedělní souboj o bronzovou medaili. Jánské Lázně, hrající okresní přebor Trutnovska, přijely na turnaj v hodně oslabené sestavě a podle toho taky vypadal průběh posledního utkání. Hrálo se prakticky jen na jednu branku a utkání skončilo nejvyšším výsledkem dne v poměru 6:0 pro Klimkovice. O naše branky se podělili 3x Daniel Mikoláš, 2x Jirka Bajgar a jednou Honza Vaněk. Ve skupině jsme tak obsadili 2. místo a v neděli nás čekal souboj s domácím výběrem Mšených Lázní o konečné 3.-4. místo na turnaji. Před tím, než dojde na nedělní fotbalové boje o konečné umístění, probíhá tradičně v sobotní večer zábava plná setkávání s dobrými přáteli a tradičními účastníky Lázeňského poháru, která se mnohdy protáhne až do brzkých ranních hodin a ne jinak tomu bylo i tentokrát. V nedělním utkání o celkové 3. místo jsme nakonec nestačili na dobře připravený domácí tým Mšených Lázní a podlehli jsme 0:3. Z 41. ročníku Lázeňského poháru si tak vezeme bramborovou medaili za 4. místo. Velké finále mělo tradiční účastníky několika posledních let a to Luhačovice a Lázně Bělohrad. Luhačovice tentokrát prokázaly svou kvalitu a herní převahu proměnili ve vítězství 2:0 a získali tak pro svůj tým již sedmé vítězství na Lázeňském poháru. Po skončení finále následovalo slavnostní vyhlášení výsledků, kde každý tým obdržel pohár za své umístění, a v individuálních kategoriích se dostalo i na hráče Klimkovic, když nejlepším střelcem turnaje byl se 4 vstřelenými brankami vyhlášen Daniel Mikoláš.

Zajímavý fotbal v našem podání předváděla tato mladá sestava: Bača Michal, Bajgar Jiří, Bednář Jaroslav, Černý Denis, Drábek Jakub, Gelnar Jan, Chobot Adam, Klemiš Michael, Konečný Karel, Krpelík Radim, Lubojacký Marek, Mikoláš Daniel, Niemczyk Jiří, Sikora Vojta, Strnka Václav, Švec Rostislav a Vaněk Jan, to vše pod vedením trenéra Jana Woznici.

Konečné pořadí 41. ročníku Lázeňského poháru:
1. Luhačovice, 2. Lázně Bělohrad, 3. Mšené Lázně, 4. Klimkovice, 5. Železnice, 6. Velichovky, 7. Konstantinovy Lázně a 8. Jánské Lázně.
Nejlepší hráč: Kazda Petr (Lázně Bělohrad), Nejlepší brankář: Fiala Václav (Mšené Lázně), Nejlepší střelec: Daniel Mikoláš (Klimkovice)

Na schůzce účastníků lázeňského poháru byl potvrzen jízdní řád poháru pro příští roky: v roce 2019 se turnaj uskuteční v termínu 20.-21.7. v Konstantinových Lázních, v roce 2020 ve Velichovkách a v roce 2021 je pořadatelství přiděleno Klimkovicím!!!

Více fotografii z LP 2018 na https://tjklimkovice.rajce.idnes.cz/2018_LP_Msene_Lazne_20.-22.7.2018/