Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adam Cviertna: "Věřím, že už to vybojujeme!"

10. 5. 2017

cviertna_a.jpgJak hodnotí domácí výhru s Krásným Polem, jsme se v krátkém rozhovoru zeptali kapitána týmu Adama Cviertny.

V sobotu jste doma zdolali Krásné Pole, které má na jaře skvělou formu. Jak těžké to bylo utkání?
Byl to velice těžký zápas a jsem rád, že jsme ho zvládli, i když hra nebyla nějak pěkná na dívání, ale důležité jsou 3 body.

V 17. minutě jsi byl aktérem akce, po které se hosté vehementně dožadovali penalty. Jak jsi tuto situaci viděl ty?
Řeknu to takhle: penaltu rozhodčí mohl písknout a zároveň nemusel. Byl to podle mě normální souboj o míč, kterých je v zápase spousta. Záleží na rozhodčím, jak tyto situace posoudí.

Od toho okamžiku se hráči Kr.Pole více věnovali rozhodčímu než vlastnímu výkonu. Ovlivnilo to i váš výkon, nebo to jen uškodilo hostům?
To, že se soupeř věnoval jen výkonu rozhodčího, v konečném výsledku spíše pomohlo nám. Oni se nevěnovali své hře a hledali chyby jen u rozhodčího.

V posledních zápasech nejsou výkony našeho týmu optimální. Připisuješ to nervozitě s blížícím se koncem soutěže?
V posledních zápasech naše výkony nejsou optimální, protože se někteří potkáváme trochu s poklesem formy a tak musíme některé zápasy prostě ubojovat. Hodně nám pomohlo, že se vrátil Wozy (Jan Woznica), který určitě naší hru svými zkušenostmi zvedne.

Do konce soutěže zbývá 6 kol, náš náskok je, dá se říct, dva zápasy. Jak těžké bude udržet první místo do konce soutěže?
Bude to ještě boj až do konce soutěže, ale je to jen nás a na nikom jiném, jak to zvládneme. Věřím, že už to vybojujeme!

V následujícím týdnu vás čeká tzv. anglický týden a těžké zápasy na hřištích Hoštálkovic a Rychvaldu. Věříš v plný bodový zisk?
Věřím, že to zvládneme a naše forma se v těchto zápasech zvedne nahoru.

Děkujeme za rozhovor.