Jdi na obsah Jdi na menu
 


BOD JE ZLATÝ, ALE ČEKALI JSME VÍCE

26. 8. 2018

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 25.8.2018
TJ Velká Polom - TJ Klimkovice (0:0) 3:3
Branky: 62. Jiří Stadtherr, 64. P. Sztefek, 74. Rychlý – 58. Mohelník, 84. Moučka, 89. Borgosz
Sestava Klimkovic: Černý – Švec (64. Krpelík), Bednář, Šot – Sáblík (77. Drábek) – Niemczyk, Borgosz, Vaněk, Mohelník – Gelnar (62. Moučka), Mikoláš, trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Darkovice - Hat 2:2, Slovan Ostrava - Krásné Pole 4:1, Ostrava-jih - Chuchelná 2:1, Strahovice - Kozmice 0:0, Silehrovice - Řepiště 3:3, Bohuslavice - Velké Hoštice 0:1

Ve třetím letošním utkání jsme zajížděli do nedaleké Velké Polomi. Vzhledem k tomu, že jsme minulé kolo proti Bohuslavicím nehráli, byl to pro naše kluky zápas po čtrnácti dnech, takže fanoušci doufali, že budou na fotbal natěšení a budou chtít zopakovat výkon z posledního utkání v Šilheřovicích. Domácí mančaft nezažil zrovna nejlepší start do sezóny, když první dvě utkání prohrál a tak se dal očekávat jejich ještě bojovnější výkon a náročnější zápas.

Úvod utkání to také potvrdil, domácí od začátku utkání hráli velmi obětavě a bojovně a v úvodu letělo hned několik nebezpečných centrů do vápna Klimkovic a i když z nich nic nebylo, dali domácí jasně najevo, jaký zápas nás čeká. Ani toto varování našim hráčům nestačilo a v jedenácté minutě měli domácí na hlavě vedoucí gól po centru z pravé strany, výborný zákrok však předvedl brankář Černý a hlavičku vytáhl mimo tři tyče. O chvíli později, po zbytečné ztrátě a prohraném souboji uprostřed hřiště, přišel rychlý kontr domácích, který zakončili střelou na bližší tyč, kde byl opět připravený Černý a střelu vyrazil na roh. V osmnácté minutě přišla první povedená akce klimkovických. Na pravé straně pěkně zakombinovali Mikoláš s Niemczykem, druhý jmenovaný vtrhl do vápna a prudkou zpětnou přihrávkou našel Gelnara, ten se snažil prudkou přihrávku „utáhnout“ tak, aby letěla na bránu, což se povedlo, bohužel přímo do připraveného domácího brankáře Brauna. Poté se hra delší dobu odbývala mezi šestnáctkami bez větších šancí. Klimkovice se snažili prokousat domácím obranným blokem a domácí naopak čekali na chyby a vyráželi do brejků. Ve třicáté páté minutě jedna taková přišla. Hráči ve žlutém ztratili míč před vápnem Polomi, následoval rychlý brejk a střela, kterou dalším velmi dobrým zákrokem vyrazil Černý na roh. Z něj se míč dostal na hranici vápna, odkud domácí hráč z otočky trefil spojnici břevna a tyče. Za tři minuty bylo na brankové konstrukce vyrovnáno. Borgosz rozehrál nakrátko roh s Vaňkem a jeho kroucený centr do brány skončil na břevně. V poslední minutě poločasu byl ještě v zajímavé pozici, po centru ze strany, domácí hráč, ale nevyšel mu ideálně krok a stehnem poslal míč pouze do náruče Černého. Poločas tak skončil bez branek.

Kdo z přítomných čekal, že Klimkovice vstoupí do druhého poločasu aktivněji, musel být zklamán, protože v úvodní pětiminutovce druhé půle hned dvakrát zahrozili domácí a pokaždé v tom měl prsty domácí dlouhán Sztefek. Nejprve jej tváří v tvář vychytal Černý a o chvíli později v dobré pozici hlavičkoval nad bránu. Poté se konečně probrali i naši hráči. Po pěkné kolmici Borgosze, poslal ze strany střílený centr Mohelník, ten bohužel proletěl celým malým vápnem, přičemž Mikolášovi s Niemczykem chyběl snad půlkrok, aby poslali míč do sítě. Za chvíli poškádlil nervy domácích fandů brankář Braun. Nepříliš prudká střela Vaňka mu prolétla skrz prsty, narazila do břevna a poté se mu vrátila zpět do rukavic. V padesáté osmé minutě se poprvé v utkání měnilo skóre. Klimkovice zahrávali roh, který domácí odvrátili na hranici vápna. Tam si míč zpracoval na prsa Michal Mohelník, z halfvoleje poslal míč na bránu a po jemné teči bránícího hráče se zastavil až v bráně – 0:1. Bohužel tato branka naše hráče neuklidnila a nedodala jim jistotu, spíš naopak. Hned za čtyři minuty se ve zdánlivě neřešitelné situaci u lajny vytočil s míčem Sztefek a jeho centr naprosto přesně našel mezi dvěma klimkovickými hráči Stadtherra, který trefil navíc míč tak šikovně, že i když si Černý s vypětím všech sil na míč sáhl, tak obloučkem zapadl přesně za vzdálenější tyč – 1:1. Domácím tato branka vlila doslova krev do žil a netrvalo to dlouho a šli do vedení. Za dvě minuty totiž po zbytečné ztrátě uprostřed hřiště, rychlém brejku do otevřené obrány a centru ze strany, uklízel na zadní tyči Sztefek hlavou míč do sítě – 2:1. Po této brance přišla pasáž hry, která se divákům musela líbit. Klimkovice otevřely hru a najednou přicházely i šance. Po dlouhém míči za obranu si Mikoláš tělem odstavil obránce a ze strany se řítil na Brauna, ten však jeho úmysl přečetl a střelu zadní tyč zlikvidoval. O chvíli později se individuálně jeden na jednoho prosadil Mohelník, navedl si míč do vápna, ale střela šla vedle. S otevřením hry, se otevřela i vrátka v klimkovické defenzívě a po centru ze strany už domácí fanoušci zvedali ruce, ovšem domácí hráč na zadní tyči selhal a křižnou hlavičkou minul odkrytou klimkovickou bránu. O chvíli později se na šestnáctce hezky uvolnil Moučka, ale jeho obstřel, vyrazil konečky prstů Braun na roh. V sedmdesáté čtvrté minutě podnikli domácí po chybě Klimkovic další brejk, míč se dostal ve vápně k Rychlému, který si míč zpracoval na střed a tvrdou střelou do protipohybu bezmocného Černého skóroval – 3:1. Po této brance by si na to, že Klimkovice budou v utkání bodovat, vsadil málokdo. V závěru Klimkovice už vsadily vše na jednu kartu. Trenér Woznica stáhl ze hry Sáblíka a poslal do hry třetího útočníka v podobě vysokého stopera Drábka. Hned po jeho příchody kopaly Klimkovice zajímavou standardní situaci zhruba z dvaceti metrů. Šot hezky obstřelil zeď, ale domácí brankář skvělým reflexivním zákrokem vyrazil míč na roh. V závěrečné desetiminutovce se už vyčerpaní domácí stáhli ve všech lidech na svou polovinu a odvraceli centry do vápna odkopy na polovinu, odkud zase klimkovičtí rozbíhali svůj útok. V osmdesáté druhé minutě střílel z hranice vápna Moučka, ale těsně vedle. Dočkal se až o dvě minuty později. To si Matěj Moučka pěkně ve vzduchu našel roh Borgosze a prudkou hlavičkou vykřesal jiskru naděje – 3:2.  Klimkovice se hnali aspoň za vyrovnáním ještě a dostali k tomu velmi dobrou příležitost. V osmdesáté deváté minutě byl dvacet metrů od brány faulován Mikoláš. K přímému kop se z podobného místa jako před několika minutami postavil znovu Šot a spolu s Borgoszem ukázali velký přehled. Brankář Polomi si totiž postavil jednoho hráče ke své tyči, Vláďa Šot opět prudce obstřelil zeď a jeho obstřel těsně před brankovou čárou, hokejovou tečí, usměrnil za brankářova záda Vojtěch Borgosz. Domácí sice stáli jako opaření, ale protože domácí hráč stál u tyče, o ofsajd nemohlo jít – 3:3. Klimkovice nadále ponechali rozestavení a po dlouhém míči do vápna, prodlužoval míč Drábek na zadní tyč, bohužel Nimczyk už na míč nedosáhl a následně se ozvala píšťalka sudího, která ukončila utkání.

Komentář trenéra Jana Woznicy: "Velké zklamání. Před zápasem by pro nás bod byl asi málo, nakonec ho musíme brát všemi deseti. To, že v závěrečné šestiminutovce smažeme dvougólové manko je hezké, ale když osmdesát minut předvádíme to, co jsme tady předvedli, tak si hráči žádnou pochvalu nezaslouží. Připravujeme se na těžký bojovný zápas, řekneme si, jak chceme hrát a vejdeme na hřiště a jako bychom si nic neřekli. Přistoupili jsme k tomu tak, že jsme přece porazili hladce Šilheřovice, tak nám Polom přenechá bez práce body, jenže takhle to nefunguje. Byli jsme líní na krok, všude druzí, prohrávali jsme souboje a pak to vypadalo, jak to vypadalo, nakonec zaplaťpánbůh za bod. Dostali jsme pořádnou facku a spadli z hrušky. Hráči aspoň na vlastní kůži pocítili, že v soutěži si z nás na zadek nikdo nesedne a pokud nebudeme pracovat kvalitně, důsledně a hlavně v pohybu, nemáme šanci. Teď se pořádně nachystáme na Slovan a věřím, že hráči sobotu odčiní a už se nebude opakovat."