Jdi na obsah Jdi na menu
 


DARKOVICE SI ODVEZLY BŮRA

22. 10. 2018

img_20181020_113840.jpg

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 20.10.2018
TJ Klimkovice - FK Darkovice (2:2) 5:2
Branky:  44., 64. a 74. Mikoláš, 30. Moučka, 57. Vaněk – 28. a 32. Tannenberger

Sestava Klimkovic: Bača – Krpelík, Drábek, Šot, Niemczyk – Sáblík, Švec (83. Chobot) – Mohelník (80. Konečný), Vaněk, Mikoláš (85. Vostárek) – Moučka (86. Bednář), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Řepiště - Hať 3:4, Slovan - Šilheřovice 8:3, V.Polom - O.-Jih 3:5, V.Hoštice - Kr.Pole 1:0, Kozmice - Chuchelná 0:1, Bohuslavice - Strahovice 3:1

Tabulka soutěže: ZDE

Po dvou vítězstvích v řadě, chtěli naši muži doma na tuto sérii navázat proti Darkovicím a potvrdit tak body z Kr. Pole. Trenéru Woznicovi chyběl na čtyři utkání distancovaný Gelnar, za červenou kartu v Krásném Poli, a pouze na lavičce byl lehce zraněný Borgosz, jinak byl tým kompletní.

Úvod utkání začali naši hráči aktivně, od počátku drželi míč na svých kopačkách a hosty držely na distanc od své brány. Nejprve hostujícího brankáře Chlappka svým pokusem prověřil Moučka, ale byl z toho pouze roh. V osmé minutě střílel po standardní situaci nad Šot. Dvakrát visel gól ve vzduchu, když hostující obránci těsně před brankovou čarou zblokovali pokus našich hráčů. Hosté se osmělili pouze jednou, ale střela hostující hráče po křídelní akci, skončila hodně nad bránou. Dvakrát to ze střední vzdálenosti zkoušel Mikoláš, ale pokaždé minul tři tyče. Ve dvacáté osmé minutě přišel ale šok. Hosté podnikli útok po pravé straně, jejich centr naše defenzíva tečovala pouze k Tannenbergerovi a ten pohotově otevřel skóre – 0:1. Naštěstí prakticky hned z rozehrávky hosté faulovali Mohelníka, Šot poslal do vápna nepříjemný míč, který brankář vyrazil před sebe a míč doslova dotlačil do brány Matěj Moučka – 1:1. Jak rychle jsme vyrovnali, tak stejně rychle jsme o vedení přišli. Za dvě minuty jsme uprostřed hřiště zbytečně přišli o míč, následovala finální přihrávka na rozběhnutého Tannenbergera, který svůj únik na Baču zakončil brankou – 1:2. Naši hráči se snažili nadále hrát aktivně a po prostrčení Mohelníka vychytal v dobré příležitosti Chlappek jak Moučku, tak dorážejícího Vaňka. Minutu před koncem poločasu navezl míč Dan Mikoláš, narazil si jej s Moučkou a přízemní střelou k tyči srovnal – 2:2

V úvodu druhé půle to zkusil zpoza vápna Moučka, ale přímo doprostřed. V padesáte druhé minutě utekl hostující obraně Mikoláš, přihrál před bránu Moučkovi a tomu chybělo pár centimetrů navíc, aby ve skluzu míč usměrnil do brány a ne mimo. V padesáté sedmé minutě naši hráči vykombinovali hostující defenzívu, míče se ve vápně chopil Moučka, který si nechal nejprve ve skluzu projet hostujícího obránce, aby sám před brankářem přihrál do strany Honzovi Vaňkovi, který do prázdné brány otočil skóre – 3:2. Za tři minuty se uvolnil Mohelník a tvrdou střelou protáhl Chlappka. V šedesáté čtvrté minutě téměř od poloviny pláchl Dan Mikoláš, dostal se přes obránce do vápna a z velkého úhlu prostřelil brankáře – 4:2. Poté to zkoušel Švec, ale brankář byl na místě a Moučkovi opět chyběl jen kousek po centru Drábka. Hosté se ve druhém poločase na nic nezmohli a tak je v sedmdesáté čtvrté minutě ztrestal znovu Dan Mikoláš, který si zaběhl na míč prodloužený Moučkou, udělal kličku brankáři, poslal míč do opuštěné brány a zkompletoval svůj druhý hattrick v našem dresu – 5:2. V závěru se do hry dostali i další hráči, kteří mohli skóre ještě navýšit. Chobot vyslal po lajně Konečného, ten centrem našel ve vápně Vostárka, který ideální okamžik ke střele prováhal a následný pokus mu brankář nohama vyrazil.

Všechny tři body tak po velmi dobrém výkonu celého mužstva zůstali zaslouženě doma a pevně věříme, že výsledková i herní pohoda vydrží našemu týmu až do konce podzimu.