Jdi na obsah Jdi na menu
 


DERBY JSME OVLÁDLI I PODRUHÉ

14. 11. 2016

DENÍK Městský Přebor Ostrava - muži

12.11.2016 TJ Klimkovice - FK SK Polanka "B" (1:0) 3:0

Branky: 43. a 57. Švábík, 87. Zbořil

Sestava Klimkovic: Bača - Bednář, Cviertna, Drábek, Klemiš -  Konečný, Ambros, Komár V., Lubojacký, Švábík - Šoltys, střídali: Knopp, Teichmann, Zbořil, Gazda, Sikora, trenéři Prašivka V. ml. a Bilík R.

TABULKA a OSTATNÍ VÝSLEDKY - muži

V sobotu se odehrálo první jarní předehrávané kolo, a to derby proti Polance "B". I když je Polanka v tabulce až na devátém místě, očekával se tuhý boj. hodný derby. Tentokrát tomu tak ale nebylo. Polanka přijela do Klimkovic s velmi mladým týmem, a i když se hostům nedala upřít snaha a nasazení, od začátku tahali za kratší konec provazu.
Už ve třetí minutě se opřel z dvaceti metrů do míče Anestis Ambros a jeho orazítkovala tyč. Za pár minut to Anestis zkusil z dálky znovu a jeho tečovaná střela byla hodně nebezpečná. Do třetice to zkusil opět Anestis Ambros zpoza šestnáctky, ale jeho střelu mířící pod břevno vytáhl hostující brankář na roh. Poté na několik minut byla ve hře pasáž, kdy se naši hráči nemohli dostat do finální fáze, stejně jako Polanka, která si až na pár závarů po standartních situacích, nevypracovala nic. Ve třicáté sedmé minutě měl, po rohu Víti Komára, gól na hlavě Marek Lubojacký, míč však poslal těsně vedle. Za dvě minuty zahrával roh z druhé strany Karel Konečný, na ten si krásně naběhl Kuba Drábek, jeho prudká hlavička mířila bohužel přímo do golmana Polanky. A za další dvě minuty, opět po rohovém kopu se do zakončení dostal Jarda Bednář, bohužel přestřelil. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, přišla střela kterou brankář Polanky jen vyrazil a nehlídaný Honza Švábík poslal Klimkovice do zaslouženého vedení - 1:0.
Hned ve čtyřicáté šesté minutě mohlo být ještě veseleji. Honza Švábík se důrazně dostal za obranu Polanky, ale nedokázal přehodit vyběhnuvšího brankáře. Zničeho nic tak mohla Polanka vyrovnat. Hostující útočník se se štěstím protlačil za obranu Klimkovic, ale v samostatném úniku si na zmrzlého Michala Baču nepřišel. O pár chvil později mohl trestat opět Honza Švábík, bohužel míč před odkrytou bránou v rozhodující chvíli mu nohu. V padesáté sedmé minutě se Honza už dočkal. Naběhl si za obranu, tělem odstavil od míče obránce, píchnul si míč kolem vybíhajícího brankáře Polanky a dovezl jej do prazdné brány - 2:0. Mladíci z Polanky chtěli ještě s výsledkem něco udělat. Jejich hbitý útočník se vyhnul ofsajdové pasti, ale z úhlu Michala Baču nepřekonal. V sedmdesáté minutě trefil Marek Lubojacký po centru Dana Knoppa hlavou břevno. O sedm minut později měl na noze gól střídající Petr Zbořil, ale asi ještě teď se diví, jak mohl po krásné přihrávce Dana Knoppa z pěti metrů poslat míč pouze do břevna prazdné brány. Petr si tak spravil chuť tři minuty před koncem, když doslova propasíroval míč do brány - 3:0.
Naši hráči tak zaslouženě opět posbírali všechny body, které těší v derby dvojnásob. V tabulce jim patří první příčka s náskokem sedmi bodů na druhý Rychvald a před námi je ještě čtvrteční dohrávka opět doma proti Hošťálkovicím.
Hoši děkujeme!!!