Jdi na obsah Jdi na menu

DOROST 2016/17

22. 6. 2017

Skončil nám fotbalový ročník 2016/17 a je čas se poohlídnout jaký vlastně byl? Jako každý ročník, určitě náročný pro hráče, trenéry i funkcionáře. Tento ročník byl ovšem výjimečně vydařený a doufejme, že je předzvěstí dobré Klimkovické fotbalové budoucnosti.

Náš oddíl kopané TJ Klimkovice, má v pravidelných soutěžích FAČR přihlášené 4 družstva (muži, dorostenci, starší žáci a starší přípravka) a 5 družstvo (mladší přípravka) se krom pravidelné tréninkové přípravy i nepravidelně účastní turnajů.  Seriál hodnocení našich mužstev v soutěžním ročníku 2016/17 pokračuje kategorií dorostenců.

Dorostenci jsou kluci ve věku 16-19 let, pod vedením trenérské dvojice Jirka Chorvatovič a Jirka Bajgar nastupovali ve své premiérové sezoně po loňském postupu do Krajské soutěže s cílem soutěžit zachránit. Nikdo tak nečekal, že po úvodních kolech budou dokonce okupovat čelo tabulky této soutěže a nakonec skončí v její vrchní polovině na 7. místě z 15 účastníků. V 26 utkáních získali 39 bodů za 12 výher, 3 remízy a 11 porážek a skóre 71:66. Krajská soutěž dorostenců je velmi náročná svou kvalitou, ale i nároky na cestování. Naši dorostenci při zájezdech na utkání poznávají i ty nejvzdálenější kouty Moravskoslezského kraje a zase naopak týmy a hráči, kteří třeba nikdy v Klimkovicích nebyli, zase poznávají naše město a hřiště. Dorostenci nám svými výkony letos určitě žádnou ostudu neudělali.