Jdi na obsah Jdi na menu
 


FOTBALOVÝ KEMP MLÁDEŽE VE ZNAMENÍ HOJNÉ ÚČASTI

dsc_0131.jpg

Ve dnech 28. - 30.6.2019 proběhl v areálu fotbalového hřiště TJ Klimkovice a sokolovny již 5. ročník víkendového fotbalového kempu pro děti, za účasti třech mládežnických týmů, a to starší a mladší přípravky a týmu mladších žáků (chlapci a dívky ve věku 6-12let).

Stalo se již tradicí, že tato akce bývá pro děti první aktivitou, kterou zahájí své prázdninové dobrodružství a na kterou se vždy velmi těší. Hned po kompletaci přihlášek bylo jasné, že účast bude opět o dost hojnější, než tomu bylo před rokem.  Po zahájení kempu se hlavní sál klimkovické sokolovny během chvíle zcela zaplnil matracemi, spacáky a batohy a poslední příchozí již neměli moc na výběr, kde rozložit své „dočasné lože“. Po ukončení prezence se počet účastníků zastavil na čísle 47 dětí a 10 dospělých. Nejprve byli kluci instruováni, jak bude celý kemp probíhat, a po obdržení nových kompletů dresů se šlo na zahajovací fotografování a poté na první trénink. V podvečer se na hřiště vrátili rodiče dětí na tzv. „zakončení fotbalové sezóny“. Pro všechny, kteří přišli, bylo přichystáno bohaté občerstvení, např. výborné hamburgery, chlazené pivo, limonády a různé další pochutiny. Také byly pro rodiče přichystány fotbalové soutěžní disciplíny, a po skvělých výkonech a ukázce fotbalových dovedností si ti nejlepší odnesli hodnotné ceny.

V sobotu ráno se po osobní hygieně a kaloricky vydatné a zdravé snídani rozběhl celodenní kolotoč tréninků, které byli z důvodu teplého počasí přerušovány pravidelným pitných režimem. Po tréninkách doplňovali kluci energii svačinkami s pestrým výběrem ovoce. Tento den všichni zúčastnění absolvovali tři tréninkové jednotky a v podvečer ještě sérii soutěžních disciplín. Na hlavní jídla dne se chodilo do restaurace „Růžovka“ naproti hřišti, kde nás jako každý rok čekalo velmi chutné jídlo. Po každém jídle měli všichni povinný odpočinek, který každý mohl v klidovém režimu trávit tak, jak uznal za vhodné. Nedělní den proběhl v podobném duchu jako sobotní, s tím rozdílem, že šlo již vidět, jak na každého začíná dopadat únava po poctivě odvedených fotbalových výkonech. Okolo 16 hodiny se již začali objevovat první rodiče, kteří si přišli pro svoje malé fotbalisty. Bylo potěšením sledovat, jak kluci a také 3 dívky ihned sdělují s rozzářeným výrazem v obličeji rodičům své zážitky a dojmy z tohoto kempu. S přáním klidně a pohodově prožitých prázdnin jsme se se všemi zúčastněnými rozloučili a po úklidu využívaných prostor jsme se s příjemným pocitem, že vše proběhlo na jedničku, rozešli domů i my dospělí.

V konečném účtování se celý kemp velmi vydařil. Prvotní obavy organizátorů z velkého počtu dětí se nenaplnily a nakonec vše přineslo trenérům a asistentům jen radost, kdy i přes velký věkový rozdíl mezi kluky byli mezi sebou jako rovný rovnému a dokázali spolu přátelsky strávit celý fotbalový víkend. Nakonec bychom chtěli velmi poděkovat všem sponzorům, kteří přispěli na tuto sportovní akci a díky kterým bylo možno nechat vyrobit všem klukům pěkné fotbalové komplety dresů s potiskem, které si po ukončení kempu odnášeli domů. Samozřejmě velké díky patří také všem trenérům, asistentům a zdravotnici, kteří po celou dobu dohlíželi nejen na tréninkovou morálku, ale také se starali o pitný a stravovací režim a  dohlíželi na zdraví a pohodu všech dětí. Poděkování patří také všem rodičům za přinesené domácí dobroty a také zúčastněným klukům a dívkám za bezproblémový průběh tohoto sportovního víkendu.

Již nyní se všichni těšíme na další ročník tohoto fotbalového kempu a věříme, že v příštím roce bude účast opět hojná a začátek prázdnin si všichni stejně jako letos společně užijeme J

Více fotografií je možno shlédnout zde: https://tjklimkovice2019.rajce.idnes.cz/Fotbalovy_kemp_2019 

Karel Pokorný, trenér mladších žáků TJ Klimkovice