Jdi na obsah Jdi na menu
 


HONZO BOJUJ!!!

26. 9. 2017

07.jpg

„I když naši muži neodehráli o tomto víkendu žádné fotbalové utkání, v jednom velkém zápase zvítězili na pátečním tréninku. Při tréninku zkolaboval náš hráč a kamarád Honza Švábík. Došlo k zástavě srdce a v tu chvíli začal boj o vteřiny. Patnáct kluků vidělo na zemi bezvládně ležet svého kamaráda, ale nebyl čas zmatkovat. Ukázali, že jsou správný tým. Jedni se věnovali poskytování první pomoci, další telefonické komunikaci s dispečinkem záchranné služby a další zabezpečili příjezd rychlé pomoci. Honza je v tuto chvíli v nejlepší péči lékařů, v umělém spánku, srdce mu bije samo, ale vyhráno ještě nemá. Naši hráči mu svou pohotovostí alespoň prozatím zachránili život, za což mají můj obrovský obdiv a respekt. Nyní už musí bojovat Honza sám společně s lékařským týmem. Věříme, že vše dobře dopadne. Honzo bojuj, stejně srdnatě jako jsi bojoval na hřišti o každý míč, naše myšlenky jsou s tebou!“

Lukáš Lyčka, jednatel TJ Klimkovice

Napsali o něm:

Moravskoslezský DENÍK: http://moravskoslezsky.denik.cz/fotbal_region/fotbalista-klimkovic-svabik-zkolaboval-na-treninku-20170925.html

Deník SPORT: http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal/314452/sledoval-ho-wenger-ted-hral-i-b-tridu-svabik-po-kolapsu-bojuje-o-zivot.html