Jdi na obsah Jdi na menu
 


KRÁTKÉ OHLÉDNUTÍ ZA FOTBALOVÝM PODZIMEM

30. 11. 2017

Fotbalový podzim je úspěšně za námi, nastala zimní přestávka, blíží se konec roku a tak je vhodný čas bilancovat a hodnotit. Fotbalový oddíl TJ Klimkovice má celkem pět družstev ve věkových kategoriích mladší přípravka (do 9 let), starší přípravka (do 11 let), starší žáci (do 15 let), dorostenci (do 19 let) a muži, z nichž čtyři družstva hrají pravidelné soutěže. A na vystoupení těchto družstev v soutěžích se nyní podívejme podrobněji.

tabulky.jpg

Hodnocení jednotlivých týmů začnu od těch nejmenších. Mladší přípravka, kluci ve věku do 9 let, ještě nehraje žádnou pravidelnou soutěž. Tito kluci se teprve učí základům fotbalu, ale ne jen fotbalu, ale všeobecné pohybové aktivitě. Je radost koukat na jejich nadšení při trénincích nebo při příležitostných turnajích či přátelských utkáních. O „chlup“ starší kolegové z kategorie starší přípravky (do 11 let), již  pravidelně hrají svou soutěž a hrají v soutěži nejlepších týmů starších přípravek na Ostravsku, která nese název TOP U11. V soutěži se vedli skvěle a přezimují na krásném 3. místě za suverejním Hlučínem a druhou Starou Bělou. V průběhu podzimní části se hráči přípravky zúčastnili i několika venkovních turnajů a koncem podzimu se rozjela i halová turnajová sezona. Bohužel nebo bohudík, fotbal je kolektivní sport a pro účast v soutěži je potřeba mít v kádru minimálně 11, optimálně však až 20 hráčů. Toto se před sezonou zdálo nesplnitelné u kategorie starších žáků, kluků a holek ve věku do 15 let. A tak jsme přihlásili naše žáky do nově vzniklé soutěže, která se hraje v počtu 6+1 na šířku hřiště. Až později se ukázalo, že naše obavy byly plané a že kluci v Klimkovicích o fotbal mají zájem, ale přehlásit do soutěže kde se hraje klasicky 10+1 už bohužel zpětně nešlo. Ze začátku se výsledky nevyvíjely moc dobře, ale později se kluci a holky rozjeli a vítězství na jejich kontě začaly přibývat. V konečném výsledku podzimní části to stačilo na 3. místo. Také kategorii starších žáků čeká zima plná halových turnajů. O výsledky ovšem v těchto mládežnických kategoriích jde až v poslední řadě. Vítězstvím je spokojené a unavené dítě po zápase či tréninku, které se těší na další fotbalové zážitky. Zcela jiný fotbal už se hraje u nejstarší mládežnické kategorie a to dorostenců (do 19 let). Naši chlapci hrají krajskou soutěž, která Klimkovicím velmi sluší. Sezóna se dá prozatím hodnotit jako na houpačce. Nejdříve následovala série vítězství, pak série porážek a na konec opět série vítězství. S výsledky však panuje velká spokojenost. Vždyť z 15 zápasů 8x vyhráli, jednou remizovali a 6x byli poraženi. V tabulce po podzimu obsadili 6. místo. Zimní přestávka, která právě začala, ovšem nebude dlouhá. Do konce roku plánují dorostenci sehrát nějaké halové turnaje a hned v lednu zahájí tvrdou zimní přípravu. Už od konce ledna na ně čeká Ostravská zimní liga na umělé trávě ve Vřesině, která potrvá skoro až do zahájení jarní soutěže. Věkovou soudržnost od nejmladších po nejstarší zakončíme hodnocením kategorie asi mediálně nejsledovanější a tou jsou muži. Ti po letním postupu do krajské soutěže, výměně trenéra a částečné obměně kádru vstoupili do nové, vyšší soutěže docela impozantně. Dlouhou dobu se drželi v popředí tabulky, bohužel až závěr a série porážek zkazil celkově vydařený dojem z podzimní části. Cíle soutěže jsou ovšem naplňovány a do celkové spokojenosti tak chybělo asi jen jedno vítězství navíc. Naši muži tak přezimují na 9. místě tabulky za 6 vítězství, jednu remízu a 6 porážek. Na nováčka soutěže celkem obstojná bilance. Věříme, že jaro proběhne minimálně v podobném výsledkovém duchu.  Přípravu na jarní část sezóny zahájí muži v polovině ledna a bude je čekat spousta zápasů a tréninků ať už na hřištích s umělou trávou nebo v posilovně, bazénu, parku či tělocvičně.

Závěrem bych jménem celého našeho oddílu TJ Klimkovice poděkoval všem funkcionářům a trenérům za jejich celoroční neocenitelnou a obětavou práci pro náš oddíl. Samozřejmě i všem hráčům, od nejmladších po nejstarší, za jejich kvalitní sportovní výkony. V neposlední řadě také Městu Klimkovice a všem sponzorům a partnerům (jejich prezentaci najdete na našich webových stránkách) za jejich finanční nebo materiální podporu, bez které by to prostě nešlo. A všem fanouškům a návštěvníkům našich zápasů za jejich přízeň v časech dobrých i zlých. Všem přeji zasloužený, fotbalový odpočinek v zimní přestávce. A také všem, jménem TJ Klimkovice, přeji veselé Vánoce a šťastný a úspěšný Nový rok 2017.

Za TJ Klimkovice, Lukáš Lyčka