Jdi na obsah Jdi na menu
 


KVALITNÍ FOTBALOVÁ PODÍVANÁ

28. 5. 2018

img_20180526_182210.jpg

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži

Sobota 26.5.2018 TJ Klimkovice - TJ Petřvald na Moravě (1:1) 3:3
Branky: 39. a 74. Gelnar, 64. Rulíšek – 33. M. Jaroš, 85. Palatický, 88. Hýl
Sestava Klimkovic: Bača – Sáblík, Bednář, Švec, Krpelík – Lubojacký (55. Rulíšek), Borgosz, Vaněk, Klemiš (64. Konečný) – Švec – Gelnar (81. Jonek), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: D.Lhota - Vřesina 1:1, V.Polom - Bohuslavice 1:1, Strahovice - Ov-Jih 6:2, Chuchelná - Darkovice 1:3, Hať - Píšť 4:1, Kozmice - Šilheřovice 0:2

Tabulka soutěže: https://is.fotbal.cz/souteze/tabulky-souteze.aspx?req=493293b1-1c1d-4bfa-93b2-a165073cc0cb

Dvacáté páté kolo 1. B třídy skupiny B přivedlo na hřiště Klimkovic, čtvrtého celku tabulky, tým Petřvaldu na Moravě, nacházejícím se na druhém místě. Tím pádem utkání slibovalo dobrou podívanou a pěknou diváckou kulisu. Našemu týmu stále scházel zraněný nejlepší střelec mužstva Vostárek, naopak stoprocentně fit již byl Švec a díky uznanému protestu z utkání v Píšti, mohl nastoupit také Borgosz.

Úvod utkání začali naši hráči velmi dobře, od začátku byli aktivní a hned v úvodu se dral do zakončení Gelnar, hostující brankář Jaroš byl ale u míče o chlup dříve. Těsně před uplynutím desáté minuty byl k vidění hezký okamžik, kterému chyběla jen branka. Dlouhý vysoký míč dobře uhrál před hostující šestnáctkou Gelnar, přiklepl jej proti noze Borgoszovi a jeho projektil z dvaceti metrů orazítkoval tyč. O pár minut později pronikal hostující obranou Borgosz, těsně před hranicí šestnáctky byl faulován a Klimkovice měly zajímavou pozici pro přímý kop. Míč si postavil Sáblík, který jej poslal přes zeď, bohužel střela postrádala větší razanci a Jaroš ji zlikvidoval. Poté začal vystrkovat růžky také Petřvald, jenže průnik Hurníka zlikvidoval Bača a nebezpečnou střelu Ručky zblokovala klimkovická obrana. Ve třicáté třetí minutě nedokázali domácí hráči odvrátit míč jinam než na roh, z nějž přistál míc na nohu trestuhodně neobsazeného Martina Jaroše a ten se zblízka nemýlil – 0:1. Hned po obdržené brance to po průniku Klemiše zkoušel Vaněk, ale neuspěl. Mnohem lépe to dopadlo ve třicáté deváté minutě. Křižný míč na levé straně dostihl Klemiš, zbavil se obránce a poslal centr na vzdálenější tyč, kde byl volný Švec. Ten mohl už zakončovat z mírného úhlu sám, ale ukázal svůj velký přehled, hlavou poslal míč do lepší pozice Honzovi Gelnarovi, který hlavou do odkryté brány vyrovnal – 1:1. Do konce poločasu už k vidění žádná větší šance nebyla a oba týmy tak odešli do kabin za nerozhodného stavu.

Úvod druhé půle se nesl v podobném duchu, jako ten první. Naši hráči začali aktivně a hned po třech minutách si Lubojacký vykoledoval před šestnáctkou faul. Šot jej rychle rozehrál na krátko se Sáblíkem, který vtrhl do vápna a jeho prudký centr, před dvojicí klimkovických hráčů, odvrátili obránci Petřvaldu na roh. V padesáté osmé minutě měl tři minuty po svém příchodu na hřiště šanci Rulíšek. Míč se k němu dostal z pravé strany, Martin si jej navedl do vápna, ale střelou trefil pouze nohy brankáře. V šedesáté druhé minutě se kolem hostujících obránců prosmýkl Klemiš a byl opět kousek před šestnáctkou faulován. Tentokrát vzal Šot přímý kop na sebe, ale přestřelil. V šedesáté čtvrté minutě se naši hráči za svou aktivitu dočkali odměny.  Napadající Gelnar vypíchl míč hostujícímu Novákovi, balónu se chopil Konečný, který byl na hřišti pár okamžiků, vnikl do vápna a zpětnou přihrávkou našel z druhé vlny nabíhajícího Martina Rulíška, který přízemní střelou překonal Jaroše – 2:1. Petřvald rozhodně neskládal zbraně a během pěti minut měl Novák dvě možnosti odčinit svou chybu. Nejprve po rohovém kopu naskakoval úplně sám, naštěstí mířil hlavou vedle a o chvíli později po standardní situaci zakončoval sám na zadní tyči, bohudík byl už ve velkém úhlu a hlavičkoval jen do boční sítě. Poté to zkoušel z dálky Červeňák a jeho střela pořádně protáhla Baču, ale skóre se neměnilo. To se změnilo až v sedmdesáté čtvrté minutě. Rulíšek uspěl na levé straně v souboji jeden na jednoho a předložil v šestnáctce míč proti noze Honzy Gelnara, který jej uklidil do šibenice tak, že lépe to nešlo a vymetl všechny pavouky – 3:1. Krátce po této brance se z levé strany dostal dvakrát do vápna Palatický, ale ani jednou si na Baču nepřišel. Pak to zkoušel z dálky Hýl, ale mířil nad, podobně jako na druhé straně Rulíšek. V osmdesáté páté minutě bohužel z ničeho nic udeřili hosté. Krpelíkovu rozehrávku vystihl Macíček, vběhl s míčem do vápna, kde jej naservíroval na zlatém podnose Palatickému a ten nepohrdnul – 3:2. A to bohužel nebylo všechno. Svůj kalich hořkosti si domácí vypili o tři minuty později. Po standardní situaci sice Bača hlavičku Hýla vyrazil, ale na jeho dorážku už byl krátký – 3:3. V nastaveném čase mohl ještě strhnout výhru na stranu domácích Bednář, bohužel po rohu Švece mu k umístění míče do sítě chyběl na zadní tyči jen pověstný chlup. Oba soupeři se tak rozešli smírně po remíze 3:3.

Komentář trenéra Jana Woznicy: "Odehráli jsme diametrálně odlišný zápas než ty předchozí se soupeři ze spodku tabulky. Oproti těmto utkáním jsme trochu upravili i rozestavení a myslím, že se to vyplatilo. Kluci hráli s chutí, nasazením, bylo na nich vidět, že opravdu chtějí vyhrát a kromě posledních pěti minut mě moc nenapadá, co jim vytknout. Hlavně kvůli nim a jejich přístupu mě mrzí, že jsme utkání nedotáhli do vítězného konce. Bohužel, minule jsem říkal, že hrát pouze dvacet minut nestačí a jak je vidět, někdy to nestačí ani osmdesát pět minut. Na druhou stranu Petřvald tady přijel hrát fotbal a hodně přispěl ke kvalitě utkání, které se dle ohlasů lidem líbilo. Takhle si představuji zápas čtvrtého s druhým, oba týmy chtěli hrát fotbal a na obou stranách byly k vidění dobré věci, jen škoda, že jsme to nedotáhli. Máme před sebou poslední tři utkání, a i když už v podstatě o nic nejde, chceme devět bodů, odehrát zápasy aspoň tak, jako dnes a skončit, co nejvýš to půjde."