Jdi na obsah Jdi na menu
 


MATĚJ MOUČKA: "Budeme hrát na špici tabulky"

unnamed.jpg

Na začátku přestupního období jsme získali z týmu FC Bílovec útočnou posilu, čtyřiadvacetiletého Matěje Moučku, který před dvěma lety vystřílel jednadvaceti brankami za sezónu Bílovci postup z 1. A třídy do krajského přeboru.

Matěji vítej v Klimkovicích. Našim fanouškům už ses trochu představil vstřelenou brankou v přípravě proti Polance a hlavně v prvním kolem na půdě Šilheřovic, přesto, mohl by ses fanouškům představit blíže? Kdy jsi začal s fotbalem, kterými kluby jsi prošel a jaké jsou největší úspěchy ve tvé kariéře?

S fotbalem jsem začal asi v 7 letech v FC NH Ostrava. Ve 13 letech jsem přestoupil do Vítkovic, kde jsem byl asi 4 roky. Potom jsem půl roku hrál za Baník a po nabídce pana Černaje jsem hrál celostátní dorosteneckou ligu za Hlučín.

Obligátní otázka, jak se seběhl tvůj přesun do Klimkovic a proč ses rozhodl právě pro Klimkovice?

Pro Klimkovice jsem se rozhodl po nabídce trenéra Woznici, se kterým se znám už delší dobu. Po dlouhém zranění kolene jsem si chtěl zahrát v nižší soutěži.

Co očekáváš od svého působení v Klimkovicích a jaké jsou tvé fotbalové i nefotbalové cíle do budoucna?

Očekávám, že budeme hrát na špici tabulky a budeme se snažit o postup. Tým na to máme, hráči jsou tady nadstandartní. Mým fotbalovým cílem do budoucna je hrát už konečně bez zranění po dvou plastikách kolene a ještě si třeba někdy zahrát i ve vyšší soutěži.

Začnu prvním utkáním v Šilheřovicích, do něj jsi sice naskočil jako střídající hráč, ale krásnou brankou ses zapsal mezi střelce. Jak bys zhodnotil svým pohledem toto utkání a jak jsi viděl svůj gólový okamžik?

Od první minuty jsme byli lepší, ale mohli jsme přidat i více gólů. Hráli jsme dobře, ale soupeř nám to hodně usnadnil. Kousek za vápnem se ke mně dostal balón, tak jsem si ho přebral, otočil jsem se a vystřelil a zapadlo to do šibenice.

V sobotu jsme měli doma nastoupit proti Bohuslavicím, soupeř se však pro nedostatek hráčů pro utkání omluvil a nedorazil, setkal ses někdy s něčím podobným a myslíš, že to je pro nás nějaká komplikace?

S tímhle jsem se ještě nesetkal. Myslím, že problém to není. Potrénujeme a půjdeme do dalšího zápasu.

Do Klimkovic si přišel jako posila do ofenzívy, který post tobě osobně vyhovuje nejlépe?

Mně osobně to vyhovuje v útoku. Co jsem přešel z dorostu do mužů, jsem ani nic jiného nehrál.

V Bílovci jsi v jednom týmu nastupoval i se svým otcem Petrem, který u týmu působí v roli hrajícího asistenta trenéra, což je určitá zajímavost a svým způsobem i rarita. Jaké to tedy bylo nastupovat se svým otcem?

Po zranění jsem už ani hrát moc nechtěl, ale taťka mi řekl, ať to jdu zkusit za ním do Bílovce, a tak jsem začal hrát. Potom jsme postoupili do krajského přeboru. Vůbec jsem to tak ani nebral, jsme jako kámoši. Kolikrát jsme se i pohádali, ale to se ve fotbale stává.

Poslední otázka, prozraď fanouškům, jak trávíš svůj volný čas, když jej zrovna netrávíš na fotbale?

Když zrovna nejsem na hřišti, svůj volný čas trávím s přítelkyní a kamarády ale i v práci.

Matějovi děkujeme za rozhovor, doufáme, že se mu v našem dresu bude dařit a bude zatěžovat soupeřova konta množstvím branek.