Jdi na obsah Jdi na menu
 


MIZERNÝ VSTUP ÁČKA DO SEZÓNY

 

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Neděle 31.3.2019
SK Bohuslavice - TJ Klimkovice (3:0) 4:0 
Branky:  33. a 89. z penalty Juchelka, 23. Koval, 40. Kotzur

Sestava Klimkovic: Černý – Borgosz, Bednář, Šot, Niemczyk – Sáblík (70. Drábek), Mohelník – Vošvrda, Gelnar, Mikoláš (75. Židek) – Vaněk (63. Brachtl), trenér Jan Woznica.

Tabulka soutěže: ZDE

Naši muži zajížděli v neděli k prvnímu venkovnímu utkání v jarní části na půdu šestých Bohuslavic a určitě si chtěli napravit reputaci po hrubě nevydařeném domácím utkání se Šilheřovicemi. Pro toto utkání již byli k dispozici v minulém utkání absentující Borgosz, Gelnar a Sáblík, novou tváří byl Matěj Vošvrda z Mokrých Lazců. Chyběli tak stále dlouhodobě zdravotně indisponovaní Konečný se Švecem a těsně před utkáním onemocněl Krpelík.

Report k tomuto utkání není nijak obsáhlý, nicméně nejde o zestručnění, jenže celé utkání se neslo téměř ve stejném duchu, ale popořadě.

Úvodní minuty patřily našemu týmu, který začal aktivně, držel prakticky neustále míč na svých kopačkách a snažil se dobýt domácí branku. Domácí obranná hráz od začátku ale pracovala spolehlivě a dalo se tak tušit, že překonat tento obranný val bude složité. Takto hra plynula celých dvacet minut, naši hráči se snažili prokousat do nějaké šance, ale kromě slabé střely Vošvrdy, kterou domácí Kozel kryl, se do ničeho nedostali. Bohuslavice působily neškodně, snažili se dlouhými nákopy rozbíhat domácí útočníky, ale tyto situace naše obrana s klidem řešila. Bohužel první domácí útočný výlet poblíž naší brány skončil faulem Sáblíka na Skrocha. Míč si postavil domácí Koval, obstřelil zeď a domácí z ničeho nic vedli – 1:0. Naši fotbalisté i přes tuto branku pokračovali stejně, stále drželi míč na svých kopačkách, bohužel ani po krajích, ani středem se nepovedlo dostat do vážnější šance. Snad střela Vošvrdy, zhruba metr vedle, po centru Borgosze, snesla takové měřítko. Ve třicáté třetí minutě vystřelil jeden z domácích hráčů zhruba dvacet pět metrů od brány, jeho střela nebyla nijak nebezpečná, ale po jemné teči našeho hráče skončila v zámezí a kopal se roh. K němu se postavil domácí matador Juchelka, a i když roh letěl ve výšce kolen, propadl přes bránící hráče na přední tyči do sítě – 2:0. Tato branka našimi hráči viditelně otřásla, protože ze dvou pokusů mířící na naši bránu jsme dvakrát inkasovali. Do naší hry se začala hodně vkrádat nervozita a nepřesnost a i když jsme stále diktovali tempo hry my, byli to znovu domácí, kteří udeřili. Ve čtyřicáté minutě se zhruba třicet metrů od brány dostal míč ke Kotzurovi, ten se s tím příliš nepáral, vystřelil a po jeho nádherné ráně Černý plachtil vzduchem marně – 3:0. Do kabin jsme tak šli za velmi nepříznivého stavu.

Do druhého poločasu jsme nastoupili ve změně rozestavení, když jsme vzadu nechali pouze tři obránce a ještě víc zesílili ofenzívu. Nicméně výsledek byl stejný, jako v první půli. Drželi jsme míč na kopačkách, ale veškeré naše snažení končilo zhruba dvacet až dvacet pět metrů od domácí brány. Za zmínku do té doby stála pouze situace po centru z pravé strany, kdy domácí brankář vyrazil míč pouze k nohám Borgosze, ale ten hradbu těl před brankou neprostřelil. V sedmdesáté páté minutě našel centr ve vápně hlavu Gelnara, bohužel jeho prudká hlavička šla přímo doprostřed, kde byl připraven domácí brankář. Domácí se prakticky všichni drželi za míčem a posílali dlouhé nákopy do brejků. V osmdesáté první minutě se jeden málem ujal, ale situaci dva na jednoho Bohuslavičtí nevyřešili dobře a nakonec míč lapil Černý. V osmdesáté páté minutě si na standardku výborně naskočil Bednář, ale jeho prudká hlavička orazítkovala jen tyč a následně ji odpálili domácí obránci pryč. V osmdesáté deváté minutě si ještě naši hráči vypili svůj kalich hořkosti až do dna, když po souboji tělo na tělo s Bednářem upadl domácí hráč a rozhodčí nařídil hodně přísnou penaltu. Tu s přehledem proměnil Juchelka – 4:0. Nic dalšího se už neudálo a naši muži tak prohráli i druhé jarní utkání.

Komentář trenéra Woznicy: "Minulý týden jsem říkal, že prohrát po takovém výkonu je naprosto nepřípustné. Dnes ta hra vypadala sice lépe, ale zase jsme za nula bodů, takže výsledek je stejný a je to špatně. Je hezké, když držíme tři čtvrtě zápasu míč na kopačkách, ale když si pomalu nejsme schopni vytvořit šanci, nemůžeme pomýšlet na úspěch. Můžeme lamentovat nad tím, že Bohuslavicím tam spadlo vše, do čeho kopli, ale naše útočná hra ve finálním prostoru šestnáctky a jeho okolí je už druhé utkání špatná, což je pro mě nepochopitelné, protože v tréninku se těmto situacím hodně věnujeme. Zde se rozhodují zápasy, a pokud zde nebudeme dostatečně kvalitní, hladoví a zdravě agresivní, bude to pořád stejné. Úvod jara není takový, jaký jsme chtěli, ale není třeba propadat panice. Tato situace není pro nás úplně nová, tým už ji jednou zvládl a já věřím, že ji zvládne znovu a k lepším výsledkům se odpíchneme hned v sobotu proti Velké Polomi."