Jdi na obsah Jdi na menu
 


MUŽI JSOU NA JARO PŘIPRAVENI

20. 3. 2017

Poslední přípravné utkání na jarní část sezóny odehráli naši muži v sobotu 18.3.2017 na umělé trávě v Bílovci, kde jim byl za soupeře FC Libhošť, 10. tým tabulky 1. A třídy sk. B. "V průběhu přípravy jsme se potýkali s nějakými problémy, jako by kluci zapomněli na to, o co se bude na jaře hrát, proto jsme si museli některé věci ujasnit. Poslední přípravné utkání ale ukázalo, že jsme na sezónu dobře připraveni. Musím všechny bezezbytku pochválit, podali výborné výkony. Soupeře, který hraje o dvě soutěže výše než my, jsme prakticky k ničemu nepustili a sami jsme mohli přidat ještě další branky navíc. Takovouto hrou by jsme se měli prezentovat i v jarní části sezóny.", konstatoval po posledním vítězném přípravném utkání kouč Vašek Prašivka ml. Zimní přestávka je dlouhá a tréninky jsou zaměřeny především na nabírání fyzické kondice. Naši hráči začátek přípravy strávili především kondičními běhy v parku a okolí, postupně se přidávaly další tréninky jako například posilovna a bazén na lázních nebo spinning v SC Fajné v Porubě. Využívala se tělocvična v sokolovně. Od února už alespoň jednou týdně byly tréninky i na umělé trávě v Těškovicích. Během zimní přípravy se odehrálo celkem 6 přípravných utkání (Koblov 6:1, Velká Polom 2:3, Těškovice 5:2, Olbramice 4:3, Budišov nad Budišovkou 2:7 a Libhošť 3:0). "Během zimní přípravy jsme samozřejmě pracovali i na posílení kádru. Měli jsme tady na zkoušce jednoho mladého kluka, měli o něj zájem i on měl zájem k nám jít, ale nakonec to nedopadlo. Rozhodl se, že pomůže svému mateřskému klubu v jarních bojích o záchranu a v létě se již naplno zapojí u nás. Dále jsme měli rozjednanou jednu docela zvučnou posilu se zkušenostmi z vyšších soutěží, ale zde to selhalo na financích. Chceme i nadále zůstat čistě amatérským klubem, kde to kluci hrají pro radost a za párek a pivo po zápase. Proto jsme se nakonec nedohodli, ale taky jsme možnou spolupráci do budoucna úplně neuzavřeli. Posílení kádru pro nás nebylo prioritou. Prioritou bylo udržení současného kádru pohromadě a uzdravení všech hráčů, což se povedlo. Na marodce zůstává jen dlouhodobě zraněný Matěj Koval, jinak jsou všichni hráči trenérovi plně k dispozici.", vyjádřil se k současnému stavu kádru jednatel Lukáš Lyčka a pokračoval "Na jaře je před námi 12 zápasů, po sobotní podzimní dohrávce (Polanka "B" - Rychvlad 3:0) máme luxusní náskok na druhý Rychvald 10 bodů, což znamená, že musíme uhrát 9 výher aby byl náš cíl = postup do vyšší soutěže, dosažen. Máme to plně ve svých rukou a věřím, že to dokážeme." Ostrý start sezóny je za dveřmi, v sobotu 25.3.2017 od 15:00 hod. přivítáme na svém hřišti momentálně třetí tým tabulky Slovan Ostrava. Přijďte nás povzbudit!

Sobota 18.3.2017 UT Bilovec
FC Libhošť - TJ Klimkovice 0:3 (0:2)
Branky: 22. Švábík, 42. Woznica z penalty, 68. Švábík.
Sestava Klimkovic: Bača - Bednář, Cviertna, Drábek, Klemiš - Knopp, V. Komár - Woznica, Ambros, Konečný - Švábík. Nastoupili: Teichmann, Šablatura, Gazda.