Jdi na obsah Jdi na menu
 


PETICE - SOKOLOVNA KLIMKOVICE

15. 12. 2017

Včera, to je ve čtvrtek 14.12.2017, proběhla v sokolovně velmi vydařená prezentace studie celkové koncepce sokolovny dle návrhu architekta Ing. arch. Thanasise Kotupase. Než prezentace začla, měli občané možnost si prohlédnout současný stav sokolovny. Poté jsme se všichni v klubové atmosféře usadili ve velkém sále a začal prezentace, kde jsme se u připravených promítaných materiálů navzájem střídali já (Lukáš Lyčka), hlavní slovo měl Ing. arch. Thanasis Kotupas, se svými příspěvky vystoupili i kronikář města Ing. Jiří Pilich a s neuvěřitelně dojemným a krásným přednesem pamětnice počátků sokolovny paní Dostálová. Celé odpoledne bylo ve velmi příjemné atmosféře. Se studií se přišlo seznámit 45 občanů, dle mého překvapení, převážně senioři, kteří nás obohatili o své další poznatky k této historické budově. Ještě větším, ale za to nepříjemným překvapením bylo, že se zúčastnili jen 3 zastupitelé města :-(

Toto setkání, bylo již druhé v krátkém čase, kde se 100% účastníků vyjádřilo jasně a zřetelně, že souhlasí s navrhovanou koncepcí celkové rekonstrukce sokolovny. Po minulém setkání, kterého se zúčastnilo 25 občanů, bylo zastupiteli řečeno, že to není reprezentativní vzorek, nyní přibylo dalších 45 občanů, kteří svůj souhlas spečetili podpisem pod PETICÍ.

Od dnešního (pátek 15.12.2017) rána budou v prodejně Hruška vystaveny panely s fotografiemi celkové koncepce sokolovny, všichni občané si je mohou prohlédnout. Zároveň tam bude umístěna výzva k podpisu petice, která bude rovněž od dnešního rána k dispozici na KIS Klimkovice (v přízemí zámku) nebo což mne velmi mile překvapilo, se petice ujaly i velmi aktivní seniorky ze včerejšího setkání, které vás mohou navštívit.

Text petice naleznete v příloze.
Se studií se můžete seznámit natomto odkaze: http://www.tjklimkovice.cz/clanky/studie-celkove-koncpce-sokolovny.html

KDY A KDE MŮŽETE PETICI PODEPSAT?
Kulturní a informační středisko Klimkovice (KIS)
Lidická 1, 742 83 Klimkovice – v přízemí zámku
Pondělí – pátek: 8.00 – 17.00 (polední přestávka 11.30-12.30)
V termínu do 5.1.2018.

Prosím sdílejte, kopírujte, přeposílejte a hlavně přijďte podepsat. DĚKUJEME!!!

Již v tuto chvíli má petice více jak 50 podpisů, dokažme zastupitelům, že budování města, spolkového, sportovního a kulturního života a zachování historie je naše priorita. Pomozte nám rozhýbat váhající zastupitele.

Bc. Lukáš Lyčka a Ing. arch Thanasis Kotupas

petice---plakat-a3.jpg