Jdi na obsah Jdi na menu
 


PŘEDSTAVUJEME POSILY: JAKUB JONEK

1. 3. 2018

1392002_483334971765592_1203892988_n.jpgJiž pátou posilou, která během zimního přestupního období přichází do Klimkovice, je zanedlouho šestadvacetiletý Jakub Jonek. Přichází jako volný hráč z divizního Bosporu Bohumín. S fotbalem začal v šesti letech ve Vítkovicích, kde působil až konce dorosteneckého věku. Poté zamířil do divizní Slávie Orlová, se kterou hned oslavil historický postup do MSFL. V této soutěži působil rok a půl a rozhodně se v ní neztratil, když hned několikrát se zapsal do střelecké listiny. Po konci v Orlové odešel na půl roku do mateřských Vítkovic, kterým pomohl k postupu z krajského přeboru do divize. Následující dvě sezóny strávil opět v krajském přeboru v dresu Markvartovic a v poslední sezóně byl dokonce kapitánem mužstva. Následně odešel do Bohumína, který v minule sezóně slavil postup do divize, bohužel Kuba vinou vážného zranění toho v jeho barvách příliš nenahrál a opět nastartovat svou kariéru se rozhodl v našich barvách.

Komentář trenéra Jana Woznicy: „Kuba je přesně typ útočníka, který nám strašně chyběl. Je hodně silový, dokáže udržet míč, zároveň je na tom dobře rychlostně a co je u útočníka hlavní, dokáže se dostat do zakončení a skórovat. Na svůj věk už toho taky odehrál dost ve vyšších soutěžích a určitě bude přínosem i v kabině. Delší dobu teď kvůli zranění nehrál, ale věřím, že až se znovu dostane do tréninkového a zápasového rytmu, bude pro nás obrovskou posilou.“