Jdi na obsah Jdi na menu
 


PŘEDSTAVUJEME POSILY: JAN GELNAR

16. 2. 2018

46e7e581-b33f-4b7f-9bab-68d02040f22b_crop.jpgDalším hráčem, který bude od jarní části oblékat klimkovický dres je devětadvacetiletý ofenzivní hráč Jan Gelnar. Dříve narození příznivci klubu si jistě budou pamatovat Honzova otce Vlastislava ("Vlastíka"), který v osmdesátých a devadesátých letech v Klimkovicích působil. I když do úplně neznámého prostředí Honza určitě nejde, přesto oblékne klimkovický dres vůbec poprvé. Honza je odchovancem porubského fotbalu, poté se ještě v žákovských letech přesunul do FC NH Ostrava (dnes FC Ostrava-Jih), kde strávil téměř celou kariéru. Mimo tento klub působil pouze rok a půl v divizním Novém Jičíně, kde si nevedl špatně a několikrát se prosadil i střelecky. Naposledy působil před dvěma lety v Ostravě-Jih, kde vinou pracovních povinností přerušil kariéru, kterou znovu nastartuje, a věříme, že úspěšně, v našem klubu.

Komentář trenéra Jana Woznicy: "Honza je typ hráče, který nám v týmu hodně chyběl. Je to silový hráč. Dokáže udržet balón, který se mu špatně bere, je silný a nepříjemný v soubojích, ve kterých dokáže jak hodně rozdat, tak i přijmout. Zároveň je dobrý i v práci s míčem, dokáže kombinovat, obejít hráče, natlačit se do zakončení a je velmi silný ve hře hlavou, což potvrzuje v přípravě, když ve třech utkáních vstřelil tři branky a všechny hlavou. Delší dobu nehrál, takže měl a pořád má určitý kondiční deficit, ale pere se s tím velmi dobře. V noze to pořád má a já věřím, že nám hodně pomůže."