Jdi na obsah Jdi na menu
 


PROFIL: JAN ŠVÁBÍK

11. 7. 2016

dscn0318-----kopie.jpgJAN ŠVÁBÍK
Post: útočník
Číslo dresu: 15
Rok narození: 1991
Fotbalový vzor: Milan Baroš, Antoine Griezmann, Fernando Torres
Kariéra: TJ Klimkovice (2000-2004), FC Vítkovice (2004-2006), FC NH Ostrava (2006-2007), FC Hlučín (2007-2010), TJ Klimkovice (2010-2011), MFK Frýdek – Místek (2011), MFK Vítkovice (2012), FK SK Polanka (2013-2015), SC Pustá Polom (2015), FK SK Polanka (2016), TJ Klimkovice (2016-???)

Co tě vedlo k návratu do Klimkovic?
Do Klimkovic jsem přišel zpátky společně s Honzou Woznicou, který se mnou hrával v FKSK Polanka. Rozhodli jsme se vrátit zpět a pokusit se tady i bavit fotbalem. V Klimkovicích je pěkný areál, nádherné travnaté hřiště, to také hrálo velkou roli vrátit se zpět domů.

Jakou jsi měl uplynulou sezonu?
Minulou sezónu jsem začal v týmu SC Pustá Polom, kde jsem odehrál 8 zápasů v základní sestavě, ve kterých jsem vsítil 4 branky, trápily mě tam zranění, které mě celkem zbrzdily. Po podzimní sezóně jsem se rozhodl vrátit zpět do FKSK Polanka. V Polance jsem odehrál půl sezóny v obraně a půl v útoku, kde jsem vsítil také 4 branky.

Co očekáváš od nadcházející sezony?
Rozhodně postup. Chtěl bych se dostat s týmem do 1. B třídy. Kluky, kteří působí v Klimkovicích znám velmi dobře, jsou šikovní a mají kvalitu a potenciál na to, abychom v nadcházející sezóně to dokázali. Myslím si, že nic nebrání tomu, aby se v Klimkovicích hrál v blízké době třeba i krajský přebor.

S jakým cílem jedeš na Lázeňský pohár?
Po fotbalové stránce bych rád udělal s týmem dobrý výsledek v Železnici. Bylo by moc fajn dostat se až do finále!

Když zrovna netrávíš čas na fotbale, jaké jsou tvé zájmy?
Když zrovna netrávím čas na fotbale, tak se setkávám rád s přáteli, chodím sem tam do posilovny, poslouchám rád hudbu, sleduju filmy a rád chodím na procházky.