TAMEH KLIMKOVÁČEK 2018 – ANI DÉŠŤ NÁM TO NEPOKAZIL

4. 6. 2018

Za deštivého, ale příjemného počasí se v sobotu 2.6.2018 uskutečnil na fotbalovém hřišti v Klimkovicích 3. ročník fotbalového turnaje přípravek, letos pod názvem TAMEH KLIMKOVÁČEK 2018. Pro letošní rok organizátoři turnaj oproti minulému ročníku opět rozšířili a tak se sešlo celkem 17 týmů ve třech kategoriích U11 (do 11 let), U9 (do 9 let) a U7 (do 7 let), což představovalo zhruba 170 dětí.

54-76-dsc_1408.jpg
Foto: týmy Klimkovic kategorie U11a U9 s trenéry.

Už okolo půl deváté ráno začal na fotbalovém hřišti u sokolovny ten správný fotbalový rej. Sluníčko se nám sice schovalo za mraky a sem tam nás zkropil příjemný deštík, ale to nikoho neodradilo. Na perfektně připravené travnaté ploše byly vytýčena čtyři menší fotbalová hřiště, od stánku začínaly vonět klobásky, z amplionu hrála muzika a hlavně všude už pobíhaly děti.

Fotbalový turnaj odstartoval prvními zápasy o půl desáté a konečné vyhlášení výsledků proběhlo ve dvě hodiny odpoledne. V kategorii U11 byla přihlášena družstva Polanky, Olbramic, Bílovce, Poruby, Ostravy-Jih a samozřejmě domácí hráči Klimkovic. V kategorii U9 se do turnaje přihlásily družstva Polanky, Třebovic, Petřkovic, Vítkovic, Zbyslavic a domácí Klimkovice. A v nejmladší kategorii U7 si zahrály dva týmy Poruby, jeden Polanky a dva domácích Klimkovic. Celkem tedy na travnaté ploše sportovalo až 170 nadšených malých fotbalistů, kteří odehráli během turnaje celkem 40 velmi kvalitních utkání, při kterých jim tu pravou fotbalovou atmosféru vytvořili jejich rodiče, kamarádi a fanoušci. Utkání se hrála na 1x 20 minut a výsledky všech zápasů jsou uvedeny v souhrnu níže.

Na hřištích se v zápasech všech tří kategorií odehrávaly lité boje. I nezaujatý fanoušek musel ocenit nasazení a bojovnost všech fotbalistů, které nezastavil ani déšť. Zápasy odsypávaly přesně podle herního plánu, všichni účastníci byli vzorně disciplinovaní a fotbalové dopoledne si užívali plnými doušky. Jako by to počasí s námi myslelo opravdu vážně, tak z hvizdem ukončení posledního utkání ustál i déšť a tak alespoň závěrečné vyhodnocení a předávání cen mohlo proběhnout pod širým nebem bez nutnosti deštníků.

S předáváním cen, kterých bylo i letos díky sponzorům hodně, nám přišli pomoci osobnosti v podobě hokejového internacionála, trenéra a Klimkovského patriota Vladimíra Vůjtka staršího a za město Klimkovice, radní města a zároveň náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pan Jakub Unucka. Postupně byli oceněni všichni hráči ve všech kategoriích. Každý z hráčů dostal z rukou Vladimíra Vůjtka na krk medaili, což sám Vladimír Vůjtek na dotaz moderátora jestli má sám takovouto sbírku medailí, komentoval „já snad v životě ani tolik medailí neviděl pohromadě“ J Krom medailí dostali nejlepší hráči i fotbalové chrániče, sošky, týmy dostaly poháry, balony, tašku plnou sladkostí, pizzu a spousty dalších cen. Za to, že jsme opět mohli takto bohatě hráče odměnit děkujeme: Záštitu nad letošním turnajem převzala společnost Tauron ArcelorMittal Energy Holding, mezi hlavní partnery turnaje pak patří Město Klimkovice. A v neposlední řadě náš turnaj podpořili také sponzoři agentura Ekpera, společnost 3E Projekt, Kajot, Jankostav, Minesi Oprtika, Hostinec U Feldů a Chacharova Pizza. Bez jejich podpory bychom takto kvalitní turnaj uspořádat nedokázali. Ale ne jen sponzorům patří velké díky. Díky patří i všem organizátorů a pořadatelům z řad rodičů našich nejmenších fotbalistů, kteří se velmi aktivně podíleli již na přípravě a poté i na samotném konání turnaje. DĚKUJEME!

Děti nám ukázaly, že je baví a že chtějí sportovat a když se jim pro to vytvoří podmínky, tak si na tablet nebo počítač celý den ani nevzpomenou. A to je ten důvod, proč to vlastně všechno děláme. Úsměvy dětí v průběhu i po konci takovéhoto dopoledne jsou pro nás organizátory tou největší odměnou.

3. ročník turnaje je stále jen začátkem, věříme, že dlouhodobé tradice. Již nyní mají pořadatelé nápady pro příští 4. ročník a opět se pokusí turnaj zase o něco povýšit a pokusí se turnaj dostat na úroveň mezinárodní. Pochvalné ohlasy po turnaji jsou tím pravým hnacím motorem do dalších let.

Výsledky turnaje:

Kategorie U11: Olbramice – Klimkovice 1:3, Polanka – Ostrav-Jih 0:2, Poruba – Bílovec 3:3, Klimkovice – Poruba 6:1, Bílovec – Polanka 1:3, Ostrav-Jih – Olbramice 4:1, Ostrava-Jih – Bílovec 7:5, Poruba – Olbramice 2:0, Klimkovice – Polanka 3:3, Olbramice – Bílovec 1:5, Klimkovice – Ostrava-Jih 3:3, Poruba – Polanka 2:5, Klimkovice – Bílovec 2:6, Polanka – Olbramice 7:1, Ostrava-Jih – Poruba 3:0

Kategorie U9: Zbyslavice – Klimkovice 0:6, Polanka – Třebovice 0:3, Petřkovice – Vítkovice 2:6, Klimkovice – Petřkovice 4:4, Vítkovice – Polanka 8:2, Třebovice – Zbyslavice 7:1, Petřkovice – Zbyslavice 7:2, Třebovice – Vítkovice 1:6, Klimkovice – Polanka 2:0, Zbyslavice – Vítkovice 3:13, Klimkovice – Třebovice 2:2, Petřkovice – Polanka 1:1, Klimkovice – Vítkovice 1:10, Polanka – Zbyslavice 8:1, Třebovice – Petřkovice 2:2

Kategorie U7: výsledky nezaznamenávaly.

Nejlepší hráči turnaje: Aleš Brázdil a Jan Matuška (Klimkovice), Martin Skurka a Matyáš Gašperák (Polanka), Vladan Hoš (Olbramice), Dalibor Radvanský (Zbyslavice), Adam Pěšala (Ostrava-Jih), Lukáš Gerik (Bílovec), František Křikava (Poruba), Kristina Salva (Vítkovice), Tomáš Mutyra (Třebovice)Adam Ferfetský (Petřkovice).

Konečné pořadí turnaje:

Kategorie U11: 1. FC Ostrava-Jih, 2. FK SK Polanka, 3. TJ Klimkovice, 4. ŠSK Bílovec, 5. 1. FC Poruba, 6. TJ Olbramice

Kategorie U9: 1. MFK Vítkovice, 2. SK Slávie Třebovice, 3. TJ Klimkovice, 4. FC Odra Petřkovice, 5. FK SK Polanka, 6. TJ Sokol Zbyslavice

Kategorie U7: všichni vítězové TJ Klimkovice „A“ i „B“, 1. FC Poruba „A“ i „B“ a FK SK Polanka

Fotografie a další informace z turnaje naleznete zde: http://www.tjklimkovice.cz/clanky/klimkovacek/3.-rocnik-klimkovacek-2018/