Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ KLIMKOVICE PŘEVZALO CENU FAIR PLAY

23. 3. 2018

28828403_10210829670649626_1874587463335819828_o.jpg

Včera proběhlo v přímém přenosu TV Polar (reprízy sobota 24.3. v 17:10, neděle 25.3. v 11:10 a 17:10) slavnostní ocenění nejlepších sportovců Moravskoslezského kraje. Pro náš klub to byl historický milník. Náš tým mužů, byl nominován a oceněn cenou Fair Play, za záchranu života svého spoluhráče (už o tom bylo popsáno dost). Na fotografii zprava Lukáš Lyčka (přebírající cenu za oddíl), Jan Švábík (zachráněný spoluhráč) a Michal Bača (jeden ze zachraňujících hráčů).
"Velmi si vážím všech kluků, kteří se na záchraně života svého kamaráda při té nešťastné zářijové události podíleli. Ukázali svůj charakter, nevzdali to a pracovali jako tým a to se opravdu cení. Toto ocenění je jen taková třešnička na dortu. Pro nás všechny bylo největší výhrou to, že se Honza zapojil zpět normálního života. Jako klub se nyní více věnujeme prevenci podobných situací, školíme trenéry z první pomoci, za finanční podpory města Klimkovice bude v Klimkovické sokolovně k dispozici defibrilátor, chystáme speciální sportovní zdravotní prohlídky hráčů, sporttestry pro vyhodnocení jejich srdeční činnosti při tréninku a jsme otevřeni dalším nápadům a opatřením jak předejít podobným situacím. Tuto osvětu se budeme snažit šířit i do ostatních sportovních oddílů. Vždyť život je to nejcennější co máme.", okomentoval vščerejší předávání ocenění jednatel klubu Lukáš Lyčka.