Jdi na obsah Jdi na menu
 


VSTUP DO SEZONY NA VÝBORNOU

14. 8. 2017

CANIS 1.B třída sk.B (krajská soutěž) - muži
Sobota 12.8.2017 TJ Klimkovice - FK Darkovice (1:0) 2:0
Branky: 38. Vostárek, 66. Šot
Sestava Klimkovic: Bača - Klemiš (84. Zbořil), Bednář, Šot, Teichmann - Komár V. - Lubojacký, Ambros, Švec, Vostárek (78. Drábek) - Čavoj

Ostatní výsledky soutěže: Dolní Lhota - Ostrava-Jih 1:3, Velká Polom - Kozmice 1:3, Vřesina - Chuchelná 6:0, Strahovice - Šilheřovice 6:2, Hať - Bohuslavice 2:2, Píšť - Petřvald 1:1

Vstup do nové sezóny v krajské soutěži se našim mužům vydařil na jedničku. V prvním utkání přivítali na vlastní půdě hosty z Darkovic a i přes úvodní drobnou nervozitu si s utkáním poradili a vyhráli 2:0.

Už v první minutě se do nadějné akce dostal David Vostárek, ale jeho zpětná přihrávka nenašla adresáta. V sedmé minutě se po dlouhém autu Michala Klemiše dostal do velké šance Rosťa Švec, ale jeho volej skončil těsně vedle tyče Darkovické brány. Hned minutu na to měl obrovskou příležitost Marek Lubojacký, postupoval sám na brankáře, ale skákající míč se mu nepodařilo dobře trefit a nepřehodil hostujícího gólmana. Do dvacáté minuty měli naši hráči výraznou herní převahu, ale bohužel bez gólového vyústění. Poté se začal osmělovat i soupeř a párkrát zahrozil nebezpečnými centry. Ve 27. minutě střílel nebezpečně z nějakých 20 metrů Anestis Ambros, jeho střela jen těsně minula břevno soupeřovy brány. Ve 38. minutě už to ale konečně vyšlo. Za soupeřovu obranu poslal přesnou přihrávku Jirka Teichmann na Davida Vostárka, ten si navedl míč po levé straně, zasekl na svou silnější pravou nohu a vystřelil, brankář míč jen vyrazil před sebe a z dorážky už neměl David problém trefit poloodkrytou bránu - 1:0. Poločas tak skončil naší herní dominancí, ale jen hubeným vedením.

Do druhého poločasu lépe nastoupili hosté, ale jejich centry nemohly najít adresáta. V 53. minutě se dostal do slibné příležitosti Rosťa Švec, ale nepodařilo se mu přelobovat vyběhnuvšího hostujícího brankáře. Jedinou vážnější šancí hostů na vstřelení gólu byla akce z 56. minuty, kdy se po pravé straně uvolnil jeden z hráčů, jeho přihrávka našla na úrovni pokutového kopu spoluhráče, ale ten nevystřelil příliš razantně a jeho pokus v poklidu lapil Michal Bača. V 60. minutě se dostal do dobré příležitosti, velmi dobře hrající útočník Filip Čavoj, ale centr Marka Lubojackého se mu ve skluzu nepodařilo dostat mezi tři tyče. V 66. minutě přišla pojistka. Víťa Komár se dostal do brejkové akce 3 na 3, míč si podržel, počkal na naběhnuvšího čtvrtého hráče Klimkovic z druhé vlny, kterým byl Vláďa Šot a ten bez přípravy, utaženou placírkou, z dobrých 25 metrů, trefil míč přesně k tyči, brankář neměl nárok - 2:0. Toto vedení už dodalo na domácí kopačky potřebný klid. Hosté se dostali ještě k jedné příležitosti, ale střela jen olízla boční síť Klimkovické branky a domácí už v poklidu dohráli utkání s míčem na svých kopačkách.

Utkání zhodnotil Lukáš Lyčka, který pro toto utkání nahradil na lavičce absentujícího hlavního trenéra Honzu Woznicu (svatba): "I když v přípravě jsme měli velké problémy, zejména ze zdravotním stavem hráčů, týden před mistrákem už jsme byli pohromadě a stihli se jak takticky, tak i fyzicky připravit. Kluci odehráli celý zápas velmi zodpovědně. Ze začátku na nich byla znát trošku nervozita, hlavně při finální fázi, ale mezihru měli plně pod kontrolou. Soupeře dá se říct, za celé utkání, nepustili do vážnější příležitosti, naopak, sami mohli přidat ještě několik branek na víc. Troufnu si říct, že pokud bude tým držet pohromadě jako doposud, bude se jen zlepšovat. Klukům patří poděkování jak za individuální, tak hlavně za týmový výkon."