Jdi na obsah Jdi na menu
 


Změna trenérských pozic A-mužstva

9. 1. 2024

V návaznosti na neuspokojivé výsledky z podzimní části sezóny došlo u týmu mužů po vzájemné dohodě k ukončení působení dosavadního trenéra Tomáše Černína s asistentem René Bilíkem. Mužstvo nyní oficiálně přebírá Rostislav Švec, asistentem mu bude Karel Pokorný. Zkraje Nového roku byla vedením klubu svolána schůze, které se zúčastnili všichni členové současného kádru Klimkovic, kde jim byl jménem nově zvoleného předsedy klubu Tomáše Huspeniny představen nový šéf kabiny.

,,Vzhledem k situaci, jaká v týmu během posledního půlroku panovala, byla změna asi vysvobozením pro obě strany, to znamená jak pro hráče, tak bývalého trenéra. Výsledky a přístupová morálka byly srovnatelné s alibismem, proto jsme potřebovali nový impuls. Doufáme, že změny budou pozitivní a nakopnou hráče a celý klub k lepším zítřkům. Chtěli bychom klimkovický fotbal posunout na vyšší úroveň ve všech aspektech, zkvalitnit zázemí klubu a vytvořit co nejpříjemnější podmínky pro fotbal. Pevně věříme, že se nám to postupně podaří a zrealizujeme cíle, které jsme si vytyčili," uvedl předseda klubu Tomáš Huspenina

,,Roli asistenta u A-mužstva přijímám s velkou chutí a natěšením. Rosťa Švec je velice zkušený fotbalista, jako výhodu vnímám to, že jakožto hrající trenér si bude moci kluky řídit sám přímo na hřišti. Udělám vše pro to, aby naše kooperace byla pro mužstvo přínosná. Již na podzim jsem měl možnost vidět pár utkání a musím říct, že mě výsledky velmi zklamaly, byť předvedená hra snesla parametry. Stojím si za tím, že tento tým má kvalitu, v kádru je řada kluků, kteří na tom jsou fotbalově velice dobře. Musíme si sáhnout do svědomí a narovinu si předhodit fakt, že přístup a odhodlání byl možná to, co nás srazilo. V letní přípravě kluci herně i výsledkově dokázali předčit týmy z vyšších soutěží a pak přišlo tohle hluché období. Potřebujeme získat chuť do hry a uvědomit si, že bez tvrdé práce se neodrazíme. Mančaft si žádá vyburcovat, proto také intenzivně pracujeme na příchodu nových tváří za účelem zvýšení konkurence. Oslovili jsme již několik hráčů, chtěli bychom vytvořit nějaký dlouhodobější koncept. Jednáme také o užší spolupráci s jinými kluby," nastínil Karel Pokorný.

K týmu si také vzal slovo staronový člen klimkovického týmu, nyní hlavní trenér Rostislav Švec. ,,Již nějakou dobu jsem dostával různé pobídky ze strany lidí z Klimkovic, abych mužstvo převzal. Mým jediným kritériem byl požadavek, že chci dále aktivně hrát, s čímž mi vedení klubu vyšlo vstříc. Těším se a doufám, že se nám bude společně dařit. Na svolanou schůzi dorazil celý tým, což je pro mě signálem, že hráči chtějí pokračovat a jsou odhodlaní porvat se o místo v týmu a přesvědčit mě, že zde patří. Přesto chceme tým posílit a na určitých postech zvýšit konkurenci. Některé kluky znám, s jinými se teprve seznámím. Všichni obdrželi individuální rozpis tréninkových jednotek, které jsou zaměřené na zvýšení fyzické kondice, jelikož právě ta byla jedním z velkých neduh podzimní sezóny. Výsledky práce kluků si budeme každý týden vyhodnocovat. S míčem se poprvé potkáme až na konci ledna v prvním přípravném utkání v rámci zimní ligy." řekl s úsměvem pozitivně laděný Rostislav Švec

Tak, chlapci, fotbalu zdar, vzhůru do práce a držíme palce!