Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv

Nalezené příspěvky

STARŠÍ ŽÁCI I NADÁLE VÁLCUJÍ SOUPEŘE

3. 11. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1) 

Pátek 2.11.2018, TJ Klimkovice - TJ Sokol Pustkovec 10:2

Sobota 3.11.2018, TJ Sokol Krásné Pole - TJ Klimkovice 1:5

Tabulka soutěže ZDE

 

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 

Středa 31.10.2018, TJ Klimkovice - FC Slávia Michálkovice 5:4 po penaltách

Tabulka soutěže ZDE

 

VÍTEK CUP 2018 V PODÁNÍ MLADŠÍ PŘÍPRAVKY

3. 11. 2018

img_20181103_124701_1--1-.jpg

V sobotu 3.11.2018 se ve sportovním centru Dubina uskutečnil 3.ročník halového turnaje v kopané ml. přípravky kategorie U9 „Vítek Cup 2018“, kterého se zúčastnila Klimkovická přípravka. Zahajovací utkání naši kluci nezvládli a po ospalém výkonu prohráli s týmem ŠSK Bílovec 7:2. S dalšími zápasy se kluci začali postupně probouzet a zbytek zápasů v základní skupině již vyhráli (Klimkovice - MSK Orlová 5:3, Klimkovice – MFK Vítkovice U8 6:0, Klimkovice – FC Ostrava jih 6:0). V základní skupině jsme tedy skončili na druhém místě za týmem z Bílovce. V semifinálovém utkání nás tedy čekal vítěz Skupiny B, tým Spartak Lubina. V tomto utkání se na nás lepila smůla po celou dobu utkání, celkem jsme nastřelili pět tyček a brána byla pro nás zakletá. Nakonec jsme Lubině podlehli v poměru 4:1 a tím pádem nás čekal zápas o třetí místo. V druhém semifinále se střetli týmy ŠSK Bílovec a FK SK Polanka. Jako vítěz z tohoto utkání vyšel tým z Polanky a nás tím pádem čekal reparát zahajovacího utkání. Průběh tohoto utkání se oproti prvnímu zápasu nesl v opačném duchu a po velmi bojovném výkonu jsme nakonec zaslouženě vyhráli 5:1 a celkově se tedy umístili na krásném 3. místě.  Celý turnaj vyhrál Spartak Lubina, který ve finálovém utkání porazil tým z Polanky 2:0.

 

ÁČKO PŘEZIMUJE NA DRUHÉM MÍSTĚ TABULKY

4. 11. 2018

img_20181103_141210.jpg

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 3.11.2018
TJ Klimkovice - SK Meteor Strahovice (2:2) 4:3 
Branky:  12. Mohelník, 37. Sáblík, 61. Mikoláš, 86. Moučka – 18. Wicha, 40. Slanina, 58. Obrusník

Sestava Klimkovic: Černý – Krpelík (46. Bednář), Drábek, Šot, Niemczyk – Sáblík, Švec – Mohelník (88. Konečný), Vaněk (89. Chobot), Mikoláš – Moučka (90+1. Strnka), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Chuchelná - Hať 3:0, Bohuslavice - Slovan 1:1, V.Hoštice - Ov-Jih 0:6, V.Polom - Šilheřovice 2:1, Řepiště - Darkovice 1:2, Kozmice - Kr.Pole 3:1

Tabulka soutěže po podzimní části: ZDE

V sobotu nastoupili naši muži doma v posledním podzimním kole proti hostům ze Strahovic, kteří se po loňské úspěšné sezóně, ve které obsadili v konečné tabulce třetí místo, nyní nacházeli na osmém místě tabulky. Našemu týmu scházeli zranění Bača s Borgoszem, distancovaný Gelnar a k dispozici nebyl ani Vostárek. Naopak oproti minulému utkání nastoupil v sestavě již uzdravený Šot.

Úvod utkání se hrál pěkně od podlahy, hra se rychle přelévala z jedné strany na druhou a dala se tak tušit zajímavá podívaná. Jako první zkusil pozornost brankáře domácí Moučka, ale brankář byl připraven. Na druhé straně se dostali do dvou zajímavých příležitostí Slanina a Wicha, ale oba mířili mimo. V deváté minutě střílel z hranice vápna Vaněk, ale těsně minul a na druhé straně hlavičkoval, po centru zprava, Továrek nad bránu. Ve dvanácté minutě dostal na pravou stranu míč Michal Mohelník, navedl jej na střed, kličkou se zbavil obránce a bodlem z hranice šestnáctky i s trochou štěstí, přehodil hostujícího brankáře – 1:0. Za dvě minuty měl k dispozici přímý kop z dobré pozice hostující kapitán Pekárek, ale naložil s ním prachbídně a vysoko přestřelil. V osmnácté minutě už bylo srovnáno. Wicha dostal míč na levou stranu, jednoduše s ním prošel do vápna a tvrdou střelou ze strany prostřelil Černého – 1:1. Následující minuty patřily hostům a po centru zprava na poslední chvíli odvrátil Niemczyk míč před hostujícím hráčem, který by zakončoval do odkryté brány. O chvíli později dostal míč na penaltu Malcharek, ale trestuhodně přestřelil. Do prakticky totožné situace se na druhé straně dostal domácí Švec, ale se šancí naložil úplně stejně. Ve třicáté sedmé minutě, se po útoku z pravé strany, dostal odražený míč pět metrů za šestnáctkou ke Kubovi Sáblíkovi. Každý čekal tvrdý projektil, ale Kuba zvedl hlavu a utaženou placírkou se trefil přesně k tyči – 2:1. Bohužel za tři minuty jsme zbytečně ztratili míč uprostřed hřiště, následoval rychlý brejk hostí, na jehož konci byl Slanina a střelou pod břevno nedal Černému šanci – 2:2. Do konce poločasu už se nic zásadního nestalo a oba mančafty odešly do kabin za nerozhodného stavu.

Hned úvod druhé půle rozvířil emoce, když po souboji v domácí šestnáctce upadl Drábek s hostujícím Malcharkem a hosté se vehementně dožadovali penalty, píšťalka však zůstala němá. V padesáté první minutě hlavičkoval, po rohovém kopu Švece, těsně nad bránu střídající Bednář. V padesáté čtvrté minutě předvedl vynikající zákrok Denis Černý, který od tyče vytáhl střelu Beneše z přímého kopu. V padesáté osmé minutě zahrávali hosté rohový kop, který si našel Obrusník a prudkou hlavičkou otočil ukazatel skóre – 2:3. Situace, kdy náš tým v utkání prohrává, není nic nového, již několikrát se tento stav podařilo otočit a naši hráči s tím začali hned za tři minuty. Švec odcentroval z pravé strany do šestnáctky, kde se do míče parádně opřel z voleje Dan Mikoláš a hostující brankář Nevřela byl bez šance – 3:3. Za osm minut to zkusil zpoza vápna Vaněk a strahovický brankář vyrážel na roh. Na druhé straně se uvolnil Továrek, jenže střela šla hodně vedle. V osmdesáté minutě, naši hráči vykombinovali

hostující defenzívu a Švec chytře přehodil padajícího golmana, gólovou radost mu ale zkazil mávaný ofsajd. Z klimkovických hráčů šlo cítit, že chtějí utkání strhnout na svou stranu, což dokumentovala Mikolášova jedovka, která šla jen těsně nad. V osmdesáté šesté minutě se naši hráči i příznivci kýžené branky přece jen dočkali. Přízemní centr z pravé strany prolétl celým vápnem ke zcela volnému Matěji Moučkovi, kterému stačilo nastavit placírku a poslat míč tam, kde jej všichni chtěli vidět – 4:3. V závěrečných minutách se hosté snažili natlačit do vápna, ale všechny pokusy vyřešila naše defenzíva v čele s Denisem Černým, který několikrát míč vyboxoval do bezpečí.

Po závěrečném hvizdu si tak mohli domácí hráči vychutnat už pátou výhru v řadě a přezimování na druhém místě tabulky s bodovou ztrátou na vedoucí Ostravu-Jih. Velmi potěšující byly také ohlasy přítomných diváků, kterým se fotbal do poslední minuty opravdu líbil. Nemalou zásluhu na tom měli také hosté ze Strahovic, což byl dle trenéra Woznici určitě nejlepší soupeř, se kterým se na podzim utkali.

 

BÉČKO ZAKONČILO PODZIMNÍ SEZÓNU VÍTĚZSTVÍM

5. 11. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Neděle 4.11.2018
TJ Slavoj Rychvald "B" - TJ Klimkovice "B"
(0:0) 0:3 

Branky: 52. Chobot, 69. Lubojacký, 84. Konečný

Sestava Klimkovic: Sikora - Mareth, Knopp, Bednář, Fitřík - Tomášek J., Malík O., Konečný, Bajgar - Lubojacký M., Chobot, Střídali: Augustin, Langer, Škuta, Drábek, Strnka, Teichmann, Kváš, trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Béčko zakončilo podzimní část soutěže vítězstvím a nadále vévodí tabulce, ale jen s náskokem dvou bodů na druhou Vřesinu "B", která bude ještě dohrávat jedno utkání.

 

FOTBALOVÝ PODZIM VE ZNAMENÍ ÚSPĚCHU

23. 11. 2018

Zima už klepe na dveře a fotbalový podzim už dohrál svou písničku. Z pohledu Klímkovických fotbalistů, to byla písnička celkem veselá. V dlouhodobých soutěžích FAČR máme pět našich družstev, pojďme se nyní podívat, jak se jim vedlo.

Začneme samozřejmě od těch nejmenších. Zde v kategorii fotbalové školičky, kde máme kluky ve věku od 5 do 8 let nezbývá než chválit hráče za jejich přístup a nadšení, ale zejména trenéry Petry Nakatu a Mahríka, za jejich neuvěřitelnou obětavost a trpělivost. Na podzim tato kategorie zaznamenala celkem „boom“ a kluci se do fotbalu hlásili celkem vehementně. Tyto děti ještě nehrají žádné oficiální zápasy, ale ochutnávají fotbalovou atmosféru a tu a tam sehrají utkání se stejně starými soupeři z okolních obcí.

O krůček výše je kategorie Mladší přípravky, kluků ve věku 9 až 10 let, kteří pod vedením trenéra Radima Homoly už hrají svou pravidelnou soutěž. Pro všechny kluky to byla na podzim jejich soutěžní premiéra, která se myslím vyvedla. Ze 7 utkání 4 krát zvítězili a 3 krát byl úspěšnější soupeř, nastříleli celkem 60 branek a jen 58 jich obdrželi. Krom mistrovských utkání, se hojně účastní i různých turnajů a v zimním období budou halové turnaje hlavní náplní této kategorie, jako i všech ostatních mládežnických kategorií.

pripravka.jpg

Dalším pomyslným stupínkem v mládežnických kategoriích jsou mladší žáci, čili chlapci ve věku 11 až 13 let, hrající pod vedením trenérského dua Luboš Eltner a Karel Pokorný. Vzhledem k rozvrženosti sil, jednotlivých kategorií, jsme pro letošní sezónu, v této soutěži postavili tým, složený zejména s kluků o jeden rok mladších, než většina jejich soupeřů.  Tento tah, by se měl vyplatit zejména v příští a dalších sezónách. I přesto si kluci vedli velmi dobře. Ve 12 utkáních mají vyrovnanou bilanci 6 výher a 6 porážek, kladné skóre 45:38 a v tabulce se 13 účastníky jim patří 7. místo.

mlzaci.jpg

Poslední naší vyloženě mládežnickou kategorií je kategorie starších žáků, kluků ve věku 14 až 15 let, které trénuje René Bilík. Tito borci si vedou ve své soutěži velmi dobře. V 11 podzimních utkáních ani jednou neochutnali hořkost porážky a ve všech utkáních zvítězili, což je unikátní úspěch. Po podzimní části sezóny jsou s přehledem na prvním místě tabulky s krásným skóre 86:25.

stzaci.jpg

Jak už bylo zmíněno, všechny tyto naše mládežnické kategorie vyplují pauzu mezi podzimní a jarní fotbalovou částí, zimním obdobím, které je ve znamení halových turnajů, kterých okolní obce nabízejí spousty. Tréninková náplň se odehrává v tělocvičnách základní školy a sokolovny. Bohužel, větší kapacita tělocvičen ve městě není a tak narovnat všechny naše mládežníky do volných hodin je velký problém. I přesto vynalézavost a nápaditost trenérů umožňuje uspokojit všechny děti. Je li mezi čtenáři těchto řádků nějaký zájemce ve věku 5 až 15 let, který by rád hrál fotbal, sportoval, pohyboval se v okruhu dobrých přátel, u nás ve fotbale má dveře otevřené úplně každý. Stačí přijít na kterýkoliv trénink, vyzkoušet si to a dál už uvidíte sami. Kontakty na trenéry jednotlivých kategorii najdete na našich stránkách www.tjklimkovice.cz.

Od mládežnických kategorii volně přejdeme k „juniorům“, což je kategorie, která zabezpečuje plynulý přechod našich mládežníků na dospělý fotbal. Náše „béčko“ po dlouhé době letos obnovilo svou činnost a ve své soutěži si vede velmi znamenitě. Pod vedením trenéra Jirky Chorvatoviče, je po podzimní části sezóny na výborném druhém místě se ztrátou pouhého jednoho bodu na vedoucí celek soutěže. Co se dále povedlo, je zejména kolektiv a nadšení hráčů. Béčko by mělo zejména plnit funkci přípravy hráčů pro tým „áčka“ mužů a to se daří. V týmu se promíchaly kategorie zkušených hráčů s těmi mladými pro které je to dobrá škola.

muzib.jpg

Poslední kategorii k hodnocení, je tým mužů „áčko“, které vstupovalo do podzimní části s velkými ambicemi. Začátek soutěže vyšel, poté ovšem na tým trenérů Honzy Woznicy a Rosti Švece přišel mírný útlum, ale závěr byl impozantní. V konečném součtu to znamená druhé místo s jednobodovou ztrátou na vedoucí celek a tím pádem velké očekávání pro jarní část sezóny.

muzia.jpg

Jak se povede našim týmům navázat na úspěšný podzim, si ještě musíme nějaký čas počkat. Mezi tím nás čekají Vánoce a Nový rok a já bych u této příležitosti jménem celého našeho oddílu TJ Klímkovice rád poděkoval všem funkcionářům a trenérům za jejich celoroční neocenitelnou a obětavou práci pro náš oddíl. Samozřejmě i všem hráčům, od nejmladších po nejstarší, za jejich kvalitní sportovní výkony. V neposlední řadě také Městu Klimkovice a všem sponzorům a partnerům (jejich prezentaci najdete na našich webových stránkách) za jejich finanční nebo materiální podporu, bez které by to prostě nešlo. A všem fanouškům a návštěvníkům našich zápasů za jejich přízeň. Všem přeji zasloužený, fotbalový odpočinek v zimní přestávce. A také všem, jménem TJ Klimkovice, přeji veselé Vánoce a šťastný a úspěšný Nový rok 2019.

TJ Klimkovice, Lukáš Lyčka

 

MEDAILE Z VESNICKÝCH SPORTOVNÍCH HER

26. 11. 2018

dsc_0109.jpg

Město Klimkovice se účastní dlouhodobé celoroční soutěže Vesnické sportovní hry. Více o této soutěži na www.vshry.cz

V sobotu 24.11.2018 se konala poslední disciplína VSH ročníku 2018 a to turnaj v sálové kopané, který se konal v hale v Polance. Před poslední disciplínou bylo stále o co hrát, protože až 5 týmů mohlo dosáhnout na celkové vítězství. Po těžkém boji nakonec naši borci vybojovali na turnaji třetí místo a bronzová pozice připadla Klimkovicím i v celkovém pořadí VSH 2018.

Klimkovice na turnaji v sálové kopané reprezentovali tito borci: Vojta Sikora, Michal Bača, Jirka Bajgar, Jakub Drábek, Karel Konečný, Daniel Knopp, Víťa Komár, Jan Škuta a Zdeněk Eršil.

 

Nalezené složky

Nebyly nalezeny žádné složky