Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVINKY

Příspěvky

KLIMKOVÁČEK 2023, memoriál Stáni Homoly

22. 5. 2023

KLIMKOVÁČEK 2023, memoriál Stáni Homoly

V sobotu 20.5.2023 se, na fotbalovém hřišti v Klimkovicích uskutečnil již 6. ročník fotbalového turnaje přípravek, pod názvem Klimkováček a podruhé taky jako memoriál Stáni Homoly, člověka, který pro Klimkovický fotbal, zejména pak pro mládež vykonal za svůj život neskutečně mnoho práce a doslova vychoval několik generací Klimkovických fotbalistů. Rádi si ho tímto turnajem budeme každoročně připomínat a vzpomínat na něj.

img-20230520-wa0093.jpg

Přípravě tohoto turnaje se věnuje tým organizátorů již několik měsíců předem, ale ten pravý organizační zápřah nastane až v posledním týdnu před turnajem. Trošičku nás v týdnu vystrašilo počasí, ale nakonec se umoudřilo a během samotného turnaje tak bylo pro fotbalisty příjemně, pro diváky chladněji, ale ti to napravili teplým čajem. Postupem dne pak vysvitlo sluníčko a bylo potřeba více chladit než ohřívat.

Samotný turnaj začínal v půl deváté, ale již o hodinu dříve se začali sjíždět první hráči z celkových 16 týmů, což představovalo přibližně 160 dětí. Hřiště bylo dokonale připraveno, travička krásně zelená a krátce střižená. Stánky s občerstvením připraveny a v nich spousta pochutin včetně domácích buchet a dalších dobrot s kuchyní maminek Klimkovických hráčů a hráček. Na hřišti byly rozestavěny 3 hřiště o rozměrech 35x24 metrů pro kategorie U11 (do 11 let) a U9 (do 9 let) a dvě fotbalové miniarény s mantinely pro kategorii U7 (do 7 let).

V 8:30 hod. tedy vypukly ty správné fotbalové boje na všech pěti hřištích. Turnaj se hrál ve třech kategoriích a utkání trvala na 1x 15 minut. V kategorii U7 mezi sebou soupeřili týmy Klimkovic, Velké Polomi, Krásného Pole a dva týmy Ostravy-Jih. V této kategorii se nehrálo na výsledky, ty se nezaznamenávaly a před výsledky dostala přednost radost ze hry. V kategorii U9 zápolily týmy Klimkovic (2x), Ostravy-Jih, Polanky, Havířova, Ludgeřovic a Studénky. Tuto kategorii suverénně bez ztráty bodu ovládli hráči z Havířova, naši kluci vybojovali druhé místo. V kategorii U11 si to v hezkých fotbalových bojích rozdali týmy Klimkovic, Studénky, Bohumína a Ostravy-Jih. Velmi vyrovnané a dramatické utkání znamenaly napětí až do posledního kola a nakonec nejvíce bodů získali hráči z Bohumína a naši Klimkovičtí zůstali na druhém místě. K vidění byly opravdu dramatické a fotbalové souboje plné nadšení ze hry, radosti i zklamání, ale hlavně velké spokojenosti. Hlediště bylo plné rodičů, kteří vytvářeli opravdovou fotbalovou atmosféru a jakoby soutěžili, který rodičovský tábor dokáže být při fandění nejhlučnější. Prostě se všichni dokonale bavili.

V půl jedné byly fotbalové klání dokončeny a zbývalo vyhlásit výsledky. V těchto kategoriích ovšem nejsou výsledky až zase tak to nejdůležitější. Vítězem turnaje se tak stal každý ze zúčastněných hráčů, všem na konci visela na krku zlatá medaile a úsměv na tváři vykouzlily i dárečky a sladkosti.

Tímto bych rád poděkoval všem, kteří se na organizaci turnaje jakkoliv podíleli, děkuji všem hráčům, hráčkám, trenérům za fér hru, všem rodičům a fanouškům za přítomnost a fandění, všem partnerům za finanční a věcné příspěvky.

Už nyní se všichni těšíme na příští, tedy 7. ročník tohoto turnaje věříme v jeho dlouhodobou tradici. Pokud někoho zajímají veškeré podrobnosti k turnaji, jako výsledky, fotografie, videa, články atd., vše včetně historie od 1. ročníku naleznete na internetových stránkách pod tímto odkazem:   https://www.tjklimkovice.cz/clanky/klimkovacek--memorial-stani-homoly/ 

Výsledky:

U7: účastníci: TJ Klimkovice, 2x FC Ostrava-Jih, TJ Velká Polom, TJ Sokol Krásné Pole

U9: 1. MFK Havířov (nejlepší hráč Patrik Dluhoš), 2. TJ Klimkovice „A“ (Alex Jelínek), 3. FOTBAL Studénka (Šimon Hrušovský), 4. TJ Klimkovice „B“ (Tomáš Novák), 5. TJ Ludgeřovice (Matěj Dudek), 6. FK SK Polanka (Natálie Mikulenková), 7. FC Ostrava-Jih (Alex Danczik)

U11: 1. FK BOSPOR Bohumín (Matyáš Kubinský), 2. TJ Klimkovice (Terezka Burdová), 3. FOTBAL Studénka (Daniel Vašek), 4. FC Ostrava-Jih (Robin Holub)

Fotogalerie z turnaje: https://tjklimkovice.rajce.idnes.cz/KLIMKOVACEK_2023%2C_memorial_Stani_Homoly/

Za organizátory turnaje, Lukáš Lyčka

 

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY NA 1. POLOLETÍ 2023

5. 4. 2023

clenske-prispevky.jpg

 

Muži ukončili zimní přípravu

21. 3. 2023

❗️Muži ukončili zimní přípravu ❗️

Naši muži sehráli poslední přípravný zápas, před startem jarní části sezony, s týmem z Děrného. Zakončili tak tří měsíční zimní přípravu, která mimo náročných tréninků přinesla i několik přípravných zápasů. Zde nabízíme rozpis zápasů na jarní část sezóny společně s výsledky ze všech přípravných utkání.

TJ Klimkovice – Petřkovice 1:1 (0:0), branky: Vaněk

TJ Klimkovice – Polanka B 10:3 (3:2), branky: 2x Blažek, 2x Dluhoš P., 2x Vaněk, 2x Klemiš, Bednář, Čavoj

TJ Klimkovice – Hrušov 6:1 (2:0), branky: 2x Vaněk, 3x Dluhoš P., Gelnar D.

TJ Klimkovice – Koblov 1:2 (0:1) branky: Bednář

TJ Klimkovice – Lhotka 6:0 (3:0) branky: 2x Janita, Niemczyk, Dluhoš P., Klemiš, Čejka

TJ Klimkovice – Děřné 5:1 (3:0) branky: 2x Šrom, 2x Blažek, Klemiš

 

ROZPISY MISTROVSKÝCH UTKÁNÍ JARO 2023

20. 3. 2023

bez-nazvu.png

Rozpisy mistrovských utkání všech našich kategorií pro JARO 2023:

MUŽI Krajská soutěž 1.B třída sk.D FAČR Rozpis
DOROST U15 Okresní přebor sk.A  FAČR Rozpis
ŽÁCI U15 Okresní přebor sk.A  FAČR Rozpis
STARŠÍ PŘÍPRAVKA U11 Městská soutěž U11 5+1 FAČR Rozpis
MLADŠÍ PŘÍPRAVKA U9 Městská soutěž U9 4+1 FAČR Rozpis

Rozpis mistrovských utkání všech týmů TJ Klimkovice_JARO 2023

 

Nové tváře v klimkovickém dresu

20. 3. 2023

V průběhu zimní přípravy se k týmu mužů připojili tři nová jména, která budou pro jarní část sezony oblékat klimkovický dres. Pojďme si jednotlivé hráče představit podrobněji. 

⚽️Pavel Dluhoš⚽️
Pavel se vrací k fotbalu po delší přestávce, kdy kvůli zranění musel vynechat velkou část své kariéry a my jsme rádi, že si pro návrat k fotbalu vybral právě Klimkovice. Pavel po celou zimní přípravu nastupoval především na kraji zálohy, kde dokázal gól dát, ale i přichystat. Doufáme, že se Pavlovi v Klimkovicích bude líbit a také herně dařit. 

⚽️Jan Čejka⚽️
Honza je mladý defenzivní univerzál, kterého zdobí rozehrávka, ale také se nebojí přitvrdit v osobních soubojích. Honza k nám přišel z Brušperku ve kterém strávil celou svou kariéru. Honzovi přejeme hodně úspěchů v Klimkovickém dresu. 

⚽️Vojtěch Šrom⚽️
Třetí a asi největší posilou je Vojta. Vojtu můžete znát z jeho působení v Baníku nebo třeba v Opavě, kde působil jako brankář. Vojta má za sebou několik ligových startů a proto pevně doufáme, že bude týmu předávat nejen herní zkušenosti, ale hlavně kvalitní výkony na hřišti. Vojto vítej u nás a přejeme ti hodně štěstí v našem dresu.

img-20230320-wa0009.jpg

 

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ PODPOŘIL ČINNOST TJ KLIMKOVICE I V ROCE 2022

5. 1. 2023

I v roce 2022 získal náš oddíl individuální dotaci na podporu své činnosti z Moravskoslezského kraje. 

Projekt: Celoroční sportovní činnost TJ Klimkovice, z.s.

je finančně podporována z rozpočtu MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE.

Děkujeme!

image.jpg

 

FOTBALOVÝ PLES 2023

9. 12. 2022

Dovolujeme si vás pozvat na tradiční Fotbalový ples, který se bude konat v sobotu 4. února 2023 v místní sokolovně.

Rezervace vstupenek je možná v termínu do 6.1.2023 na tel. 603 574 799 nebo emailu tjklimkovice@seznam.cz. Po tomto datu už jen přímý prodej v KIS.

Těšíme se na vás.

plakat2023.jpg

 

SPORTOVNÍ KALENDÁŘ

26. 10. 2022

Fotbalový klub TJ KLIMKOVICE je součástí kalendáře sportmap.cz !

  • ­sportmap.cz je ryze český sportovní kalendář
  • sportmap.cz propojuje sportovní asociace a sportovní kluby ČR
  • sportmap.cz denně vypisuje více jak 1000 sportovních akcí v celé ČR
  • sportmap.cz vypisuje rozpis zápasů TJ KLIMKOVICE
  • sportmap.cz je zde pro sportovní fanoušky
  • sportmap.cz je zde pro Vás

https://www.sportmap.cz/club/fotbal/tj-klimkovice 

 

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY NA 2.POLOLETÍ 2022

22. 9. 2022

clenske-prispevky.jpg

 

MUŽI - KÁDR PRO NOVOU SEZÓNU

12. 8. 2022

Muži v sobotu 13.8.222 vstupují do další nové sezóny v 1.B třídě, nově ale do skupiny D, která zahrnuje týmy z Novojičínska.

V kádru mužů proběhlo během letní přestávky několik změn.

V realizačním týmu došlo ke změně na trenérském postu. Hlavním trenérem se stal Tomáš Černín, který k nám přichází z Bílovce. Asistenta mu bude dělat René Bilík.

Kádr naštěstí nikdo z hráčů neopustil, jen dorostenci, kteří vypomáhali v minulé sezóně, se přesunuli zpět do své kategorie dorostenců. Nově do týmu přišli tito hráči: Ambros Anestis (návrat po delší pauze), Blažek Roman (TJ Baník Rychvald), Dluhoš Dominik (FK Pustějov), Janita Patrik (TJ Sokol Pustkovec), Tomas Jakub (TJ Baník Rychvald) a Vaněk Jan (návrat z TJ Sokol Krásné Pole). 

Kádr mužů má následující složení:

Brankáři: Bača Michal, Sikora Vojtěch

Hráči: Ambros Anestis, Blažek Roman, Čavoj Filip, Dluhoš Dominik, Drábek Jakub, Gelnar Dominik, Gelnar Jan, Janita Patrik, Klemiš Michael, Knopp Daniel, Lubojacký Marek, Niemczyk Jiří, Šablatura Jakub, Teichmann Jiří, Tomas Jakub, Tomášek Josef a Vaněk Jan.

 

AKTUALIZACE ROZPISŮ UTKÁNÍ - AUTOBUSY

11. 8. 2022

Vážení sportovní přátelé, fanoušci,

vzhledem k tomu, že bohužel z kapacitních důvodů nám náš autobusový dopravce nemůže zajistit přepravu na utkání mužů a žáků (dopravu na utkání dorostenců se podařilo zajistit) v měsících srpen a září, byli jsme nuceni tyto plánované autobusové výjezdy zrušit. Doprava hráčů na utkání bude zajištěna osobními vozy. Autobusová doprava na utkání v měsících říjen a listopad je zajištěna. Tímto došlo rovněž k aktualizaci rozpisu utkání, viz odkaz níže. 

Tímto se omlouváme fanouškům za komplikace a děkujeme za pochopení.

 

FOTBALOVÝ LÁZEŇSKÝ POHÁR 2022 V LÁZNÍCH BĚLOHRD

2. 8. 2022

V termínu 23.-24. července 2022 se odehrál již 45. roční Lázeňského poháru, tentokráte v severočeském městě Lázně Bělohrad. Jedná se fotbalový turnaj dospělých, hraný na klasické fotbalové hřiště 11 na 11. utkávají se mezi sebou týmy z lázeňských míst a prestiž tohoto turnaje je mezi lázeňskými místy proslulá. Bližší informace jsou podrobně popsány na internetových stránkách www.lazenskypohar.cz Tento turnaj si drží dokonce primát v České republice, jelikož se jedná o nejstarší fotbalový turnaj, který se hraje v klasickém rozestavení 11 na 11 nepřetržitě už od roku 1978.

facebook_1659438400956_6960189122885096788.jpg

Klimkovickým fotbalistům se fotbalově dařilo, ale k lepšímu výsledku chyběl jen kousek štěstíčka. I tak je z toho pěkné 5. místo.

Výsledky:
Železnice – Janské Lázně 2:1, Luhačovice – Mšené Lázně 1:0, Lázně Bělohrad – Klimkovice 4:0, Velichovky – Konstatinovy Lázně 2:1, Železnice – Klimkovic 1:0, Luhačovice – Konstantinovy Lázně 2:1, Lázně Bělohrad – Jánské Lázně 3:0, Velichovky – Mšené Lázně 1:0, Klimkovice – Jánské Lázně 2:1, Konstantinovy Lázně – Mšené Lázně 2:2, Lázně Bělohrad – Železnice 1:3, Velichovky – Luhačovice 1:2

Utkání o umístění:
utkání o 7. místo Jánské Lázně – Mšené Lázně 1:1 PK 4:5
utkání o 5. místo Klimkovice – Konstantinovy Lázně 7:1
utkání o 3. místo Lázně Bělohrad – Velichovky 1:4
FINÁLE Železnice – Luhačovice 1:0

Nejlepší hráč: Barták Daniel (Železnice), Nejlepší brankář: Huja Tomáš (Mšené Lázně), Nejlepší střelec: Vaněk Jan (Klimkovice) – 5 branek

Na schůzce účastníků lázeňského poháru byl aktuálně upraven jízdní řád poháru pro příští roky: 2023 Luhačovice, 2024 Velichovky, 2025 Klimkovice, 2026 Mšené Lázně, 2027 Janské Lázně (50. ročník).

 

ROZPISY FOTBALOVÝCH UTKÁNÍ PODZIM 2022

2. 8. 2022

bez-nazvu.png

MUŽI Krajská soutěž 1.B třída sk.D FAČR Rozpis
DOROST U15 Okresní přebor sk.A  FAČR Rozpis
ŽÁCI U15 Okresní přebor sk.A  FAČR Rozpis
STARŠÍ PŘÍPRAVKA U11 Městská soutěž U11 5+1 FAČR Rozpis
MLADŠÍ PŘÍPRAVKA U9 Městská soutěž U9 4+1 FAČR Rozpis

Rozpis mistrovských utkání všech týmů TJ Klimkovice_PODZIM 2022

 

 

 

VIDEOREPOTÁŽ KLIMKOVÁČEK 2022

23. 6. 2022

 

SKONČILA NÁM DALŠÍ FOTBALOVÁ SEZÓNA, TĚŽKÁ, ALE SE ŠŤASTNÝM KONCEM

20. 6. 2022

Možná jedna z nejtěžších fotbalových sezón je za námi a to se šťastným koncem. Spousta překážek, které nás touto sezónou doprovázely, jsou překonány a věříme, že ta příští bude zase o něco lepší a úspěšnější.

Již samotný start jarní přípravy všech kategorií byl těžký. Vzhledem k zahájení rekonstrukce střechy sokolovny, jsme přišli o domácí zázemí šaten, ale také o možnost využití tělocvičny. Vzhledem k naplněné kapacitě tělocvičen ve škole, tak naše i mladší kategorie trávili většinu zimních měsíců tréninky venku, převážně na hřišti u školy. Se zimou bychom se uměli ještě popasovat, ale je škoda stále absence umělého osvětlení tohoto hřiště. Absence šaten v sokolovně nás pak doprovázela po celou část jarní sezóny a zřejmě se s ní budeme potýkat i startem podzimní části. Šatny jsme nahradili „unimobuňkami“ a sprchy využíváme u házenkářů. Tímto bychom chtěli poděkovat oddílu házené za spolupráci při zajištění této mimořádné situace.

tabulky.jpg

V soutěžích napříč věkovými kategoriemi jsme měli v této sezóně celkem 5 družstev – muže, starší žáky, mladší žáky, starší přípravku a mladší přípravku. Hodnocení zahájíme u těch nejmladších. To je kategorie před-přípravky, 5-7 let a mladší přípravky 8-9 let. Těmto kategoriím se se vší vervou, nadšením a s pevnými nervy, obětavě věnují trenéři Radim Homola a Petr Bálek. I když se tato kategorie účastní soutěží, výsledky se nezapočítávají a závěrečná tabulka nehodnotí. O výsledek v této kategorii jde až v poslední řadě. Důležitá je chuť, zápal a radost ze hry. Věříme, že se toto daří naplňovat a děti se po zápasech či trénincích vracejí domů unavené, ale šťastné.

Další věkovou kategorií je starší přípravka, kluci ve věku 10-11 let, kterým se intenzivně věnují trenéři Jarda Bednář, Petr Mahrík a Honza Vaněk. V této kategorií už se kluci zaměřují na fotbalové dovednosti a na hřišti to je znát. Také v soutěži už se započítávají výsledky a na hřišti se odehrávají pravé fotbalové boje. Kluci v 18 utkáních 10 krát zvítězili a nastříleli 198 branek, což jim vyneslo hezké 5. místo.

Kategorie mladší žáci, věk 12-13 let, trenérsky vedou Karel Pokorný a Filip Žák. Kluci po celou dobu sezóny dosahovali kvalitních výsledků a do posledního kola se bili o medailovou pozici v soutěži. Jen shodou okolností jim na závěr zbylo 5. místo, za 9 vítězství a 80 vstřelených branek. I tak lze říci, že výsledkově ani výkonnostně hráči podali výborné výkony.

Poslední mládežnickou kategorii přihlášenou v soutěžích pak byli starší žáci, hráči věku 14-15 let, pod trenérskou taktovkou Mirka Štebela a Tomáše Huspeniny. Zde už se začíná opisovat práce s fotbalovými dovednostmi získána v předchozích věkových kategoriích. Tým dosáhl výborných výsledků a v konečné tabulce obsadil 3. místo za 13 výher a se 145 vstřelenými brankami.

Velkou devízou naší mládeže je zejména počet dětí. Kvalitní práce trenérů zaručuje vytvoření určitého vztahu dětí ke hře, k fotbalu, ke klubu. S tímto perfektně tento trenérský tým pracuje a vytváří tak zdravé „podhoubí“ pro budoucnost fotbalu u nás v Klimkovicích. Výkonnostní fotbal v současné době prochází jakousi krizí. Poté, co byly v minulých sezónách soutěže nedokončeny, přerušeny, zrušeny z důvodu pandemie Covid-19, spoustu týmů v této výkonnostní a zejména dospělé kategorii už se nedalo dohromady. Jen tuto sezónu na krajské úrovni z důvodu nedostatku hráčů nedohrálo 5 týmů mužů (Tísek, Fulnek, Dolní Lutyně, Mosty, Dolní Benešov). Tento problém se týkal i našich kategorií dorostu a mužů. Bohužel, u dorostenců se nám to nepodařilo zachránit a z důvodu nedostatku hráčů, jsme museli náš tým po zimě odhlásit ze soutěže. Kluci z dorostu, kteří měli zájem hrát, se připojili k týmu mužů, který po zimě bojoval se stejným problémem, jako velké množství týmů z okolí – nedostatkem hráčů. Proč tomu tak je už řešilo mnoho studií a analýz zadaným fotbalovým svazem. Nejčastější důvodem je stěhování za studiem, prací, rodina, méně volného času a zvolení jiných priorit. Všechny důvody jsou pochopitelné a jen otázkou širšího nastavení, jestli kolektivní výkonnostní sport v dospělé kategorii bude mít zářnou budoucnost či nikoliv. A tyto problémy jsme v průběhu uplynulé sezóny řešili samozřejmě i u nás. Bez předstírání můžeme říct, že hlavním cílem týmu mužů pod vedením trenéra René Bilíka bylo dohrát soutěž a pak až záchrana. V doplnění kádru hodně pomohli kluci ze zrušeného dorostu, ale také kluci, kteří se třeba po delší pauze opět vrátili k fotbalu. Všem hráčům patří za jejich výkony díky. Nakonec se povedl dotáhnout do úspěšného konce i druhý cíl a to záchrana v krajské soutěži. V konečné tabulce muži obsadili 11. pozici se ziskem 23 bodů a skóre 38:86.

Již nyní užší vedení oddílu kopané pracuje na tom, aby nadcházející sezóna byla úspěšnější než ta předešlá. Aby mládežnické týmy měly dostatečnou podporu, aby trenérský tým fungoval jako jedna velká parta jako doposud, aby hřiště, na kterém hrajeme, splňovalo určité parametry, aby šatny a další prostory byly důstojným zázemím, aby tým mužů šlapal jak má a by se všichni okolo fotbalu, hráči, trenéři, funkcionáři, partneři, sponzoři a fanoušci cítili u nás na fotbale skvěle. Děkujeme všem hráčům, trenérům a funkcionářům za jejich ochotu a práci a děkujeme všem partnerům, sponzorům a fanouškům za jejich podporu.

Za oddíl kopané TJ Klimkovice, Lukáš Lyčka

 

KLIMKOVÁČEK 2022, memoriál Stáni Homoly

23. 5. 2022

KLIMKOVÁČEK 2022, memoriál STÁNI HOMOLY

V sobotu 21.5.2022 se, po dvouleté kovidové pauze, na fotbalovém hřišti v Klimkovicích uskutečnil 5. ročník fotbalového turnaje přípravek Klimkováček. Letos poprvé taky jako memoriál Stáni Homoly, člověka, který nás letos opustil a pro Klimkovický fotbal, zejména pak pro mládež vykonal za svůj život neskutečně mnoho práce. Tímto turnajem si ho tak budeme každoročně připomínat a vzpomínat na něj.

img-20220522-wa0048.jpg

V noci se nad Klimkovicemi přehnala bouřka, ale již od brzkých ranních hodin bylo jasné, že počasí nám bude k fotbalovému turnaji nakloněno. Než to ovšem všechno začalo, bylo za přípravou spousty dobrovolnických hodin práce a příprav, za což patří všem trenérům mládeže, rodičům a dalším členům našeho spolku velké poděkování. Turnaj začínal v půl deváté, ale již o hodinu dříve se začali sjíždět první hráči z celkových 13 týmů, což představovalo přibližně 130 dětí. Hřiště bylo dokonale připraveno, travička krásně střižená. Pro mladší kategorii byly také připraveny letos poprvé, na zkoušku a musíme říct, že vydařenou, taky dvě „minifotbalarény“, což jsou hřiště s mantinely. Stánky s občerstvením a usměvavá obsluha byly na svém místě, ocenění pro všechny hráče také a tak mohlo vše začít.

V 8:30 hod. tedy vypukly ty správné fotbalové boje na celkem čtyřech hřištích. Turnaj se hrál ve dvou kategoriích. Fotbalově nazývaná kategorie U7, tedy dětí do 7 let, hrála na menších hřištích s mantinely, systémem každý s každým, utkání na 1x 15 minut a v turnaji bylo 7 týmů. A starší kategorie U9, děti do 9 let, ta už hrála na větších hřištích, také každý s každým, utkání 1x 20 minut a v turnaji se 6 týmy. K vidění byly opravdu dramatické a fotbalové souboje plné nadšení ze hry, radosti i zklamání, ale hlavně velké spokojenosti. Hlediště bylo plné rodičů, kteří vytvářeli opravdovou fotbalovou atmosféru a jakoby soutěžili, který rodičovský tábor dokáže být při fandění nejhlučnější. Prostě se všichni dokonale bavili.

img-20220522-wa0018.jpg

Po 12 hodině byly fotbalové klání dokončeny a zbývalo vyhlásit výsledky. V těchto kategoriích ovšem nejsou výsledky až zase tak to nejdůležitější. Vítězem turnaje se tak stal každý ze zúčastněných hráčů, všem na konci visela na krku zlatá medaile a úsměv na tváři vykouzlily i dárečky a sladkosti věnované od hlavních partnerů turnaje což byl Moravskoslezský kraj a Město Klimkovice – DĚKUJEME.

Už nyní se všichni těšíme na příští, tedy 6. ročník tohoto turnaje věříme v jeho dlouhodobou tradici. Pokud někoho zajímají veškeré podrobnosti k turnaji, jako výsledky, fotografie, videa, články atd., vše včetně historie od 1. ročníku naleznete na internetových stránkách pod tímto odkazem: https://www.tjklimkovice.cz/clanky/klimkovacek--memorial-stani-homoly/5.-rocnik-klimkovacek-2022/ 

img-20220522-wa0034.jpg

 

MUŽI NETRADIČNĚ V NEDĚLI!!!

10. 5. 2022

Domácí utkání mužů s Krásným Polem se odehraje netradičně v NEDĚLI 15.5.2022 od 16:30 hod.!

Důvodem je, že v rámci rekonstrukce budovy sokolovny využíváme provizorně část házenkářského zázemí a v sobotu se koná celodenní házenkářský turnaj dětí.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaší návštěvu.

 

UTKÁNÍ MUŽŮ Z DŮVODU POČASÍ ODLOŽENO

1. 4. 2022

Utkání mužů TJ Klimkovice - SK Meteor Meteor Strahovice, které se mělo hrát tuto sobotu 2.4.2022 je z důvodu nevhodného počasí odloženo. Nový termín utkání je stanoven na středu 4.5.2022 v 17:00 hod.

 

Informace o dočasné změně přístupu na hřiště a k šatnám TJ Klimkovice

22. 3. 2022

Vážení sportovní přátelé, fanoušci, rodiče a hráči,

Vzhledem k tomu, že v průběhu 1. pololetí 2022 probíhá rozsáhlá rekonstrukce Sokolovny Klimkovice, objektu, ve kterém se nachází šatny a zázemí fotbalového oddílu TJ Klimkovice, oznamujeme Vám, že pro jarní část sezóny 2021/22 dochází ke změně přístupu na fotbalové hřiště v Klimkovicích.

hriste-jaro2022.jpg

Dočasně je přístup na hřiště a k provizorním šatnám zřízen z ulice Komenského, viz obrázek výše.

Parkování vozidel je možno pouze na tomu vyhrazených a zákonem stanovených místech v nejbližším okolí.

Děkujeme všem za vstřícnost a omlouváme se za dočasné ztížené podmínky.

 

BRIGÁDA: HLEDÁ SE KAMERAMAN FOTBALOVÝCH ZÁPASŮ

18. 3. 2022

dsc01726-1024x576.jpg

Předpisy FAČR nám přikazují nahrávat všechny zápasy mužů na videozáznam. U této příležitosti máme prostřednictvím společnosti EDUCA TV sjednanou dohodu o natáčení těchto utkání. Bohužel, společnosti se nedaří najít personální obsazení a proto zveřejňujeme tento inzerát. 

Hledáme člověka, ideálně studenta, který má rád sport, fotbal a také kameru. Jedná se o natáčení fotbalových utkání mužů na hřišti v Klimkovicích. Čili tento člověk musí mít čas pravidelně co 14 dní v sobotu odpoledne na 2 hodiny v období duben až červen. Techniku a zaškolení poskytne společnost EDUCA TV. Jedná se o placenou brigádu!

Zájemci, volejte nebo pište:

Mgr. Radim Satola, radsato@seznam.cz, 608 887 843

Bc. Lukáš Lyčka, tjklimkovice@seznam.cz, 603 574 799

 

ROZPISY MISTROVSKÝCH ZÁPASŮ - JARO 2022

11. 3. 2022

bez-nazvu.png

MUŽI Krajská soutěž 1.B třída sk.B FAČR Rozpis
STARŠÍ ŽÁCI U15 Městská soutěž U15 6+1 FAČR Rozpis
MLADŠÍ ŽÁCI U13 Městský soutěž U13 7+1 FAČR Rozpis
STARŠÍ PŘÍPRAVKA U11 Městská soutěž U11 5+1 FAČR Rozpis
MLADŠÍ PŘÍPRAVKA U9 Městská soutěž U9 4+1 FAČR Rozpis

Rozpis mistrovských utkání týmů TJ Klimkovice - JARO 2022

 

 

SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ - STÁŇA HOMOLA

7. 3. 2022

V pátek 4.3.2022 nás zasáhla tato smutná zpráva. Jen těžko hledat slova, co vše pro náš klub STÁŇA HOMOLA znamenal. Bývalý hráč, brankář, trenér, mentor, správce, člen výboru, ..... Celý svůj život spojil s našim klubem. 

Trénování fotbalové mládeže v Klimkovicích se začal věnovat ihned po ukončení své aktivní hráčské kariéry, kterou rovněž celou strávil v Klimkovickém fotbalovém oddíle. Bez přerušení se výchově fotbalové mládeže v Klimkovicích věnoval prakticky až do konce svého života, čili téměř 60 let. Za dobu svého působení vychoval několik generací Klimkovických fotbalistů, kteří na něj všichni s láskou vzpomínají. Zároveň, po stejnou dobu, pan Stanislav Homola působil v našem klubu jako funkcionář a člen výboru TJ Klimkovice. Celý svůj fotbalový život zasvětil jedinému klubu a to TJ Klimkovice.  

Navždy v našich srdcích. Vzpomínáme.

img_20220304_185811.jpg

 

PRVNÍ TURNAJOVÉ KRŮČKY

14. 2. 2022

V neděli 13.2.2022 se fotbalová před-přípravka TJ Klimkovice (kluci narození 2015 a ml.),  zúčastnila halového turnaje v kopané pořádané fotbalovým klubem FK Primus Příbor. Pro většinu kluků a jedné naší holky se jednalo o jejich první halový turnaj. Turnaj se nesl ve svižném tempu, prvotní nervozita ze všech rychle opadla a po prvních prohraných zápasem jsme se ke konci turnaje také radovali ze dvou vítězství a jedné remízy. Nakonec jsme obsadili krásné 10 místo z dvanáctí týmu a jako odměnu si všichni odnesli jejich první medaili, z které měli největší radost z celého turnaje.

Radim Homola - trenér

img-20220213-wa0004.jpg

img-20220213-wa0002.jpg

 

ZIMNÍ PŘÍPRAVA MUŽŮ + DOROSTENCŮ

5. 1. 2022

Zimní přípravné období již fotbalistům klepe na dveře. Trenéři mužů zvolili pro letošek společnou přípravu i s kategorii dorostenců. Tato odstartuje v úterý 18.1.2022 v 18:00 hod. První tři týdny budou hráči využívat k nabírání fyzické kondice v parku a pod světly házenkářského hřiště. Poté se tréninky přesunou na umělou trávu do Bílovce, kde se již bude pilovat i herní fáze.

Zahájení: úterý 18.1.2022 v 18:00 hod. - šatna Klimkovice
Pravidelně od 18.1.2022 do 3.2.2022 úterky a čtvrtky od 18:00 hod. Park + házenkářské hřiště Klimkovice.
Pravidelně od 7.2.2022 do 17.3.2022 pondělky od 18:00 hod. a čtvrtky od 18:30 hod. Umělá tráva v Bílovci.

Přípravné utkání mužů:
Sobota 19.2.2022 v 18:00 hod. Umělá tráva Bílovec; TJ Klimkovice - TJ Velká Polom
Sobota 5.3.2022 v 18:00 hod. Umělá tráva Bílovec; TJ Klimkovice - TJ Sokol Slavkov
Sobota 12.3.2022 v 18:00 hod. Umělá tráva Bílovec; TJ Klimkovice - SK Tichá

 

Fotbalový podzim 2021

18. 11. 2021

Skončila nám podzimní část fotbalové sezóny a nastal čas hodnotit a bilancovat. Po dvou letech se konečně podařilo odehrát celou část fotbalové sezóny bez „Covidových“ omezení. Naposledy tomu tak bylo na podzim roku 2019. Z toho máme alespoň částečnou radost. Protože nucené sportovní pauzy způsobené vládními opatřeními v souvislosti s „Covidem“ znamenaly pro naši činnost (v tu dobu nečinnost) obrovské komplikace. Doufejme, že další omezení již budou, pokud budou vůbec nutná, jen částečná.

Ve fotbalových soutěžích jsme pro podzimní část měli přihlášených celkem pět mládežnických družstev a jedno družstvo dospělých. Čili v postoupné věkové kategorii jsme měli obsazeno za každou věkovou kategorii jedno družstvo. Za toto jsme rádi a považujeme to za úspěch prací s mládeží v našem spolku. Práce s mládeží je totiž naší hlavní náplní. Ne vždy v historii se dařilo obsadit všechny věkové kategorie do soutěží a ne vždy se dařilo mít dostatečný počet kvalifikovaných trenérů pro mládežnická družstva. To vše máme v současné době skvěle obsazeno a tým trenérů tvoří skvělou spolupracující partu napříč všemi kategoriemi. Na tuto partu navazují i aktivně spolupracující členové výbor. Nezbývá než i prostřednictvím tohoto článku všem poděkovat za celoroční práci pro náš spolek.

K jednotlivým kategoriím a jejich výsledkům. Nejstarší věková kategorie hrající pravidelné soutěže jsou muži, hrající již tradičně krajskou soutěž 1.B třídu sk.B. Hodnocení musíme postavit na tom, že v červnu tohoto roku, po té co byly opět po delší době obnoveny sportovní aktivity, jsme seděli s výborem a trenéry a nevěděli, jestli vůbec toto mužstvo přihlásíme do soutěže. Nebyli hráči. Kluci si během nucené roční pauzy našli jiné záliby a ne všichni se k fotbalu chtěli vrátit. Nicméně se do tohoto „boje“ zapojili všichni napříč celým klubem a podařilo se nám dát tým společnými silami dohromady. Přeci jen, ne nadarmo se říká, že mužstvo mužů je takovou výkladní skříni každého fotbalového klubu. A bez výkladní skříně jsme my být nechtěli. V této souvislosti, k přihlédnutí k výše uvedeným okolnostem, panuje nad výsledky spokojenost. V celkovém součtu při pohledu na fotbalový trávník sice mrzí některé zbytečné ztráty v domácím prostředí, kdy jsme mohli mít v tabulce o asi 4-6 bodů více, ale kdyby nám někdo v onom zmiňovaném červnu řekl, že podzim skončíme na 12. místě se ziskem 13 bodů za 3 výhry a 4 remízy a skóre 28:43, brali bychom to všemi 10.

Navazující před-přípravou na dospělý fotbal je kategorie dorostenců. Zde jsme obzvláště pyšní na to, že máme v soutěži přihlášeno kompletní mužstvo hrající 11 na 11. Je to již téměř rarita, což dosvědčuje počet pěti mužstev účastnící se této soutěže. Bez kategorie dorostu není ale růžový výhled do budoucna dospělého fotbalu. Naši dorostenci v osmi utkáních třikrát zvítězili a pětkrát prohráli, celkem nastříleli 27 branek a 42 obdrželi, což je řadí přesně do středu tabulky na 3. místo. Dorostence v jejich zápasech hodně doplňovali kluci z kategorie starších žáků. Tito nám svými výsledky dělají velkou radost a ve své soutěži z devíti utkání šestkrát zvítězili, nastříleli celkem 70 branek a jen 19 jich obdrželi. Tyto výsledky je v tabulce řadí na krásné 2. místo. Mladší žáci jsou na tom obdobně. Z desíti odehraných utkání jich pět vyhráli a pětkrát byl lepší soupeř. Při těchto utkáních nastříleli celkem 46 branek a 38 jich obdrželi, což je řadí na 4. místo osmičlenné soutěže. Starší přípravka dokázala v devíti utkáních třikrát zvítězit a nastřílet celkem 74 branek, mladší přípravka si užila dvě vítězství a celkem 93 krát se radovala ze vstřeleného gólu. Podrobněji v přiložených tabulkách. Nicméně výsledky fotbalových utkání v jakékoliv ze zmíněných kategorií je jen druhotný úspěch. Tím hlavním cílem a motivem všech je to, aby to všechny hlavně bavilo, na tréninky chodili v hojném počtu a z tréninku odcházeli unavení, ale plní nových zážitků, s posilněným sportovním duchem. To se doufám daří.

Máš rád sport, fotbal, dobrou partu? Přidej se k nám!

Přijď kdykoliv na trénink. Můžeš si přijít nezávazně vyzkoušet několik tréninků a pak se rozhodnout, jestli rozšíříš naší fotbalovou partu. Těšíme se na tebe. Vítání jsou kluci i holky.

Více informací a kontakty na trenéry naleznete na https://www.tjklimkovice.cz/clanky/nabor.html

Jak se povede našim týmům navázat na výsledky podzimní části, si ještě musíme nějaký ten čas do jara počkat. Mezi tím nás čekají Vánoce a Nový rok a já bych u této příležitosti jménem celého našeho spolku TJ Klimkovice rád poděkoval všem členům výboru a trenérům za jejich celoroční neocenitelnou a obětavou práci. Samozřejmě i všem hráčům, od nejmladších po nejstarší, za jejich přístup k tréninkům, kvalitní sportovní výkonu a týmovou soudržnost. V neposlední řadě také Městu Klimkovice, Moravskoslezskému kraji, Národní sportovní agentuře a všem soukromým sponzorům a partnerům (jejich prezentaci najdete na našich webových stránkách) za jejich finanční nebo materiální podporu, bez které by to vše prostě nešlo. A také všem fanouškům a návštěvníkům našich zápasů za jejich přízeň. Všem přeji zasloužený fotbalový odpočinek v zimní přestávce. A také všem, jménem TJ Klimkovice, přeji veselé Vánoce a šťastný, úspěšný a zdravý Nový rok 2022.

Za oddíl kopané TJ Klimkovice, Lukáš Lyčka

tabulka-muzi.jpg

tabulka-mladez.jpg

Mladší přípravka U9 (4+1) -tabulky nejsou evidovány, v 7 utkáních nastříleli naši borci celkem 93 branek yes

 

MLÁDEŽ TAKTÉŽ UZAVŘELA SOUTĚŽNÍ PODZIM

11. 11. 2021

Dorost U19
6.11.2021 TJ Klimkovice - TJ Lokomotiva Ostrava 12:2

Mladší žáci U13
3.11.2021 TJ Klimkovice - TJ Velká Polom 4:12

Tabulky po podzimní části:

tabulka-mladez.jpg  

Mladší přípravka U9 (4+1) -tabulky nejsou evidovány, v 7 utkáních nastříleli naši borci celkem 93 branek yes

 

MUŽI NA ZÁVĚR PODZIMU PODLEHLI JIHU

8. 11. 2021

1.B třída sk.B - MUŽI

Sobota 6.11.2021

FC Ostrava-Jih - TJ Klimkovice (3:1) 4:3

Branky: 5. vlastní, 11. a 33. Gaži, 57. Demko - 41. Sopčák, 67. Vaněk, 84. Lubojacký

Sestava Klimkovic: Bača - Niemczyk, Šablatura, Drábek, Závodný - Ulman, Mohelník, Lubojacký M., Sopčák (84. Sikora) - Manigati, Vaněk, trenér Václav Prašivka ml. a René Bilík

Tabulka a ostatní výsledky soutěže naleznete ZDE

tabulka-muzi.jpg

 

PODZIMNÍ SEZÓNA MLÁDEŽE SE BLÍŽÍ KE KONCI

2. 11. 2021

Dorost U19
23.10.2021 FC Slávie - Michálkovice - TJ Klimkovice 3:0
28.10.2021 1.FC Poruba - TJ Klimkovice 9:3
30.10.2021 TJ Ludgeřovice - TJ Klimkovice 4:3

Starší žáci U15
22.10.2021 TJ Klimkovice - TJ Sokol Pustkovec 8:3
29.10.2021 TJ Klimkovice - FC Ostrava-Jih "B" 10:2

Mladší žáci U13
20.10.2021 TJ Klimkovice - TJ Vítkovice-Svinov 9:1
29.10.2021 TJ Slovan Ostrava - TJ Klimkovice 0:8

Starší přípravka U11
26.10.2021 MFK Vítkovice-dívky - TJ Klimkovice 7:5
1.11.2021 TJ Řepiště - TJ Klimkovice 2:16

 

SLIBNÝ NÁSKOK JSME NEUDRŽELI

1. 11. 2021

1.B třída sk.B - MUŽI

Sobota 30.10.2021

TJ Klimkovice - TJ Sokol Hať (2:1) 2:2

Branky: 10. Mohelník, 26. Vaněk - 29. Brachtl, 73. Chmelař

Sestava Klimkovic: Bača - Niemczyk, Drábek, Šablatura, Teichmann - Sopčák, Mohelník, Lubojacký M., Ulman - Manigati (81. Sikora), Vaněk, trenér Václav Prašivka ml. a René Bilík

Tabulka a ostatní výsledky soutěže naleznete ZDE

 

HRA BEZ OBRAN PŘINESLA BOD

25. 10. 2021

1.B třída sk.B - MUŽI

Sobota 23.10.2021

TJ Klimkovice - TJ Spartak Chuchelná (2:2) 3:3

Branky: 7. Knopp, 23. Lubojacký M., 83. Klemiš - 21. Hradil, 43. a 66. Kozel

Sestava Klimkovic: Sikora - Knopp, Drábek, Mohelník, Teichmann - Niemczyk (76. Závodný), Šablatura, Lubojacký M., Klemiš - Manigati, Vaněk, trenér Václav Prašivka ml. a René Bilík

Tabulka a ostatní výsledky soutěže naleznete ZDE

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »