Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVINKY

Příspěvky

STARŠÍ ŽÁCI VE FINÁLE ZIMNÍ LIGY

21. 3. 2019

Již tři roky po sobě se naši hráči kategorie starších žáků pod vedením trenéra Reného Bilíka probojovali až do finále Ostravské zimní ligy. OZL, jak se ve zkratce zimní lize přezdívá, je dlouhodobá zimní soutěž, která se hraje v období leden až březen na hřištích úmělou trávou. V předchozích ročnících se dvakrát radovali z prvenství, letos se ve finále museli sklonit před výkonem TJ Unie Hlubina. I přesto jim patří gratulace k druhému místu za skvělou reprezentaci našeho oddílu. 

54521742_2260948927495156_7265277931004362752_n.jpg

 

ZIMNÍ PŘÍPRAVA FOTBALISTŮ KLIMKOVIC BYLA DLOUHÁ

19. 3. 2019

Kvapem se nám blíží start jarní části fotbalové sezóny, už tuto sobotu 23.3.2019 od 15:00 hod. přivítají muži "A" na svém hřišti v Klimkovicích soupeře ze Šilheřovic (předzápas od 12:30 hod. TJ Klimkovice "B" - FC Vřesina "B"), a tak je čas vyhodnotit zimní přípravu a připravenost týmu na jarní sezónu.

Zimní přípravu na jarní část sezóny zahájili "A" muži 15. ledna, nicméně od konce listopadu začali hráči plnit své individuální plány, aby nepřišli po dvou měsících v zanedbaném stavu.

První polovina přípravy se odehrávala jak na umělé trávě v Bílovci, tak v TC Fajne v Ostravě-Porubě na lekcích spinningu a byla věnována především rozvoji kondiční stránky. Druhá polovina přípravy proběhla celá na umělé trávě v Bílovci a hráči už v ní pilovali herní věci do sezóny.

Zimní příprava je vždy dlouhá, a i když to po konci podzimní části pro trenérský tým vypadalo na klidnou zimu, opak byl pravdou. Během pauzy došlo v týmu z nejrůznějších důvodů hned k několika změnám, kdy tým opustili z nejrůznějších důvodů čtyři hráči a sehnat adekvátní náhradu během zimy je velmi složité. Dalším negativem zimní přípravy byla zranění a nemoci. Těm se asi žádný klub nevyhne, bohužel ne vždy se tým sešel kompletní k tréninku i utkání a proto bylo na zkoušku a nácvik některých věcí méně času.

I když se týmu nemoci a zranění nevyhýbaly, tréninková účast byla v rámci možností obstojná a hráči po celou zimu pracovali v trénincích poctivě, což se jim v sezóně, doufejme, vrátí.

K zimní přípravě patří rovněž přípravná utkání a naši muži jich odehráli osm. Bilance dvou výher a šesti porážek nevypadá příliš lichotivě, je třeba však brát v potaz, že šlo o zápasy se silnými celky, které hrají vyšší soutěže nebo hrají na špici svých soutěží, a jak se říká, „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. Kromě utkání s juniory Vítkovic a Petřvaldem na Moravě, jsme odehráli velmi dobrá utkání a nejednou jsme byli za svůj herní projev chváleni. Proto doufáme, že tuto část si přeneseme i do mistrovských utkání a ruku v ruce s tím přijdou i dobré výsledky.

I když se zimní přípravou panuje spokojenost tak na půl, trenérský tým věří, že tým je na jarní část připraven. Celý tým si uvědomuje, na jakém místě v tabulce se nachází, kolik to stálo práce, a že by byla škoda dobře rozehranou sezónu pokazit. Na druhou stranu tým nechce hrát pod tlakem postupu. Cíl je jít zápas od zápasu, v každém utkání podat co nejlepší výkon, který bude bavit hráče i fanoušky a držet pozitivního týmového ducha ze závěru povedené podzimní části.

Kádr "A" mužů pro jarní část:
Brankáři: Michal Bača, Denis Černý. Obránci: Jaroslav Bednář, Jakub Drábek, Radim Krpelík, Jiří Niemczyk, Vladimír Šot. Záložníci: Jiří Bajgar, Vojtěch Borgosz, Karel Konečný, Michal Mohelník, Jakub Sáblík, Rostislav Švec, Jan Vaněk, Michal Židek. Útočníci: Jan Gelnar, Daniel Mikoláš.

Příchody: Židek (Hlučín). Odchody: Moučka (Čeladná), Chobot (Krásné Pole), Vostárek (přerušení činnosti kvůli studia), Jonek (konec spolupráce).

Výsledky v zimní přípravě:
MFK Vítkovice U19 – Klimkovice 9:1 (Moučka)
Klimkovice – Svinov 9:1 (Moučka 2, Židek 2, Bednář, Borgosz, Sáblík, Švec, Mohelník)
Klimkovice – FK Darkovičky 1:2 (Moučka)
Klimkovice – TJ Sokol Fryčovice 4:2 (Moučka 2, Vaněk, Sáblík)
FK Fotbal Fulnek – Klimkovice 4:3 (Mikoláš, Vaněk, Gelnar)
Klimkovice – TJ Petřvald na Moravě 0:2
FK SK Polanka – Klimkovice 2:0
MFK Kravaře – Klimkovice 3:2 (Vaněk, Gelnar).

 

Rozpisy mistrovských utkání našich týmů - JARO 2019

7. 3. 2019

MUŽI Krajská soutěž 1.B třída sk.B MSKFS Rozpis
JUNIORKA - MUŽI "B" Městská soutěž MěFS Rozpis
STARŠÍ ŽÁCI Městská soutěž 6+1 MěFS Rozpis
MLADŠÍ ŽÁCI Městský přebor 7+1 MěFS Rozpis
PŘÍPRAVKA Městská soutěž U9 4+1 MěFS Rozpis

Rozpis mistrovských utkání všech týmů TJ Klimkovice - JARO 2019

 

FOTBALOVÝ PLES "PRVNÍ REPUBLIKA"

5. 2. 2019

pozvanka_2019_b.png

Dovolujeme si Vás pozvat na již tradiční fotbalový ples, tentokráte na téma "první republika", který se koná v sobotu 9.2.2019 od 19 hodin v Klimkovické sokolovně. 

Cena vstupenky činí 150,- Kč.

Předprodej vstupenek v KIS byl dnes ukončen!
Pokud se přeci jen najdou opozdilci, kteří ještě zatouží po účasti na tomto úžasném plese, budou mít možnost si lístek zakoupit přímo při vstupu na ples.

 

PŘÍPRAVA MUŽŮ V PLNÉM PROUDU

4. 2. 2019

V úterý 15. ledna začal tým A mužů, pod vedením trenérů Jana Woznicy a Rostislava Švece, zimní přípravu na jarní část sezóny. Pojďme se tedy ohlédnout za uplynulými třemi týdny přípravy, jaké byly a jaké jsou novinky v týmu.

Úvodní týden absolvovali hráči tréninky na umělé trávě v Bílovci a zakončili jej prvním přípravným utkáním proti týmu MFK Vítkovice U19, který skončil vysokou prohrou 9:1. Nepatrnou omluvou budiž, že naši hráči šli do zápasu v hodně okleštěné sestavě, kdy vinou zranění, nemocí a dalších absencí chybělo šest hráčů a odehráli jej celý v jedenácti lidech, zatímco domácí mladíci protočili téměř dvě kompletní jedenáctky. Druhý týden přípravy začal úterním zápasem proti čtvrtému týmu městského přeboru, TJ Vítkovice-Svinov. Tento zápas skončil přesně obráceně, než tomu bylo před pár dny a opět i přes několik absencí jsme zvítězili 9:1. Čtvrteční trénink byl vzhledem k zdravotnímu stavu hráčů zrušen a tým se sešel až v sobotu, ke třetímu přípravnému střetnutí, pro změnu se čtvrtým týmem 1. A třídy sk. A, FK Darkovičky. Náš tým předvedl v utkání velmi dobrý výkon a prakticky celé utkání byl lepším týmem. Bohužel neproměňování velkých šancí a naopak dva smolně inkasované góly znamenaly prohru 1:2. Uplynulý týden tým absolvoval lekci spinningu zaměřenou na vytrvalost, trénink na UT v Bílovci a v sobotu změřil síly s celkem Fryčovic, nacházejícím se na druhém místě 1.B třídy sk. D. Celý zápas byl ovlivněn velmi silným větrem a k vidění tak bylo oboustranně hodně nepřesností. Naši hráči, i přesto, že nepodali tak dobrý výkon jako před týdnem, se s těmito podmínkami popasovali o něco lépe a zvítězili 4:2.

„S prvními týdny přípravy jsem spokojený tak napůl. Přípravu nám dost komplikují zranění a nemoci. Museli jsme zrušit jeden trénink s ohledem na zdravotní stav týmu, aby se dal jakž takž dohromady, protože hodně hráčů bylo nachlazených, mělo nějaká drobná zranění a překopávat ve velkém plán přípravy hned na začátku by nebylo optimální“, řekl trenér Woznica. „Co se zápasů týče, tak všechny splnily svůj účel a to i ten ve Vítkovicích, i když prohrát takovým rozdílem není v pořádku. Jsme a ještě týden budeme ve fázi přípravy, kdy v zápasech klademe spíš důraz na kondiční stránku a aktivní pohyb hráčů po hřišti. Samozřejmě už chceme, aby se ve hře i objevovali některé věci, na kterých budeme chtít na jaře stavět hru, ale zatím je naše priorita jinde“.

Následující týden absolvují hráči další lekci spinningu, tentokrát zaměřenou na sílu, ve čtvrtek potrénují na „umělce“ v Bílovci a pak je čeká týdenní volno před druhou částí přípravy.

„Není to úplně standardní, ale hráči dostanou týdenní volno, aby zregenerovali a doléčili si šrámy z předchozích týdnů. Sice nebyly nijak extrémně náročné, ale odehráli jsme 4 utkání prakticky ve 12 lidech, což s sebou nese větší riziko zranění a „přesycenosti“ fotbalem. Takhle si hráči trochu odpočinou a naberou energii před druhou částí přípravy, která bude jen o míči a osvojování a zdokonalování věcí, které chceme předvádět na jaře na hřišti.", dodává ještě Woznica.

V týmu nastalo oproti podzimní části i několik změn. V týmu skončil Adam Chobot, který se na vlastní žádost vrací po roce a půl zpět do Krásného Pole. David Vostárek minimálně na půl roku přerušil hráčskou činnost ze studijních důvodů a pokračovat v Klimkovicích nebude ani Jakub Jonek. S týmem se také připravuje několik nových tváří, o jejichž případném působení u nás se bude rozhodovat v následujících týdnech. První novou tváří, která bude na jaře oblékat klimkovický dres, je stále ještě osmnáctiletý ofenzívní levák Michal Židek, kmenový hráč FC Hlučín.

„Na konci podzimu jsem říkal, že do týmu bych nechtěl příliš sahat, nicméně tři hráči se rozhodli skončit a o další je zájem z vyšších soutěží, na toto jsme byli nuceni reagovat. Proto k nám přichází šikovný levák Michal Židek, který se i přes mladý věk jeví velmi dobře a určitě tým zkvalitní. Připravují se s námi i další hráči, u některých záleží na domluvě s jejich současným klubem, jiní jsou u nás na zkoušce. Věřím, že do poloviny února budeme mít jasno, v jakém složení do jara půjdeme“, uzavřel Jan Woznica.

MFK Vítkovice U19 – TJ Klimkovice 9:1 (5:0) Branka: Moučka.

TJ Klimkovice – TJ Vítkovice-Svinov 9:1 (4:1) Branky: Moučka 2, Židek 2, Bednář, Borgosz, Sáblík, Švec, Mohelník.

TJ Klimkovice – FK Darkovičky 1:2 (1:2) Branka: Moučka.

TJ Klimkovice – TJ Sokol Fryčovice 4:2 (3:1) Branky: Moučka 2, Vaněk, Sáblík.

 

MLADŠÍ ŽÁCI DRUZÍ V BÍLOVCI

3. 2. 2019

51338525_2354508621437256_7315274511425732608_n.jpg

Chřipkovou epidemií a járními prázdninami oslabený tým šesti statečných mladších žáků pod vedením Karla Pokorného, vybojoval v silné konkurenci krásné druhé místo na halovém turnaji v Bílovci. Super borci. 

 

PLÁN ZIMNÍ PŘÍPRAVY

8. 1. 2019

Zimní přípravy a turnaje 2018/19 

muzia.jpg

muzib.jpg

stzaci.jpg

mlzaci.jpg 

 

VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2019

31. 12. 2018

vanoce2019.jpg

 

MIKULÁŠ PŘIŠEL I NA TRÉNINK

6. 12. 2018

Mikuláš s čertem navštívili i trénink mladší přípravky. Myslíme, že tentokráte jen odměňovali :-)

37a0fd0b-689a-4b84-b98d-7861474f149c.jpg

ec44a107-95fc-4a76-9edd-b2c2452092aa.jpg

 

VÝBOR A TRENÉŘI VYRAZLI DO SKLÍPKU

4. 12. 2018

Kolektiv výboru a trenérů TJ Klimkovice se musí udržovat i v mimofotbalové sezóně a tak v rámci hodnocení roku 2018 vyrazili všichni společně na Jížní Moravu do vinného sklípku.

img_20181118_101130.jpg

 

KRÁSNÉ DRUHÉ MÍSTO PŘÍPRAVKY

3. 12. 2018

img_20181202_212011.jpg

V neděli 2.12.2018 se konal v porubské sportovní hale bývalého hornického učiliště další halový turnaj fotbalových přípravek, kterého se zúčastnila i přípravka TJ Klimkovice. Na turnaj nastoupilo celkem 10 týmů, kde jména některých budila v začátku turnaje hlavách kluků respekt (FC Baník Ostrava, 1. FC Poruba, MFK Frýdek Místek, aj.). K prvnímu zápasu nastoupili naši kluci proti týmu FC Petřkovice a po bojovném výkonu vyhráli 3:1. Dalším týmem ve skupině byla 1. FC Poruba bílí, která na nás vyběhla s velmi bojovným výkonem. Naši kluci se však nezalekli a po prvním inkasovaném gólu, jsme nakonec vydřeli pěknou remízu 1:1. Následujícím soupeřem byl tým z Hlučína, kterého jsme nakonec zdolali v poměru 2:1. V posledním zápase skupiny nás čekal soupeř z Vítkovic a to Vítkovice - dívky. V tomto posledním zápase jsem dívkám podlehli 1:2 a museli jsme čekat jak dopadnou zbývající zápasy. Po odehrání základní skupiny jsme nakonec společně s 1. FC Poruba bílí a s FC Hlučín získali stejně po 7 bodech. O postupujícím nakonec rozhodla "minitabulka" v které jsme zvítězili a vyhráli jsme celou skupinu. Tím pádem nás čekal finálový zápas s vítězem z druhé skupiny, kterým se stal 1. FC Poruba modří. Ve finálovém utkání jsme již zcela nestačili na soupeře, který nás ještě s podporou domácího publika nakonec zdolal v poměru 4:0. Kluci po zápase netruchlili, z hřiště odešli se vztyčenými hlavami a nakonec jsme si neodnesli jenom 2. místo z turnaje, ale v individuálních hodnoceních jsme si odnesli cenu za nejlepšího brankáře turnaje, kterou získal náš "Saša".

 

MEDAILE Z VESNICKÝCH SPORTOVNÍCH HER

26. 11. 2018

dsc_0109.jpg

Město Klimkovice se účastní dlouhodobé celoroční soutěže Vesnické sportovní hry. Více o této soutěži na www.vshry.cz

V sobotu 24.11.2018 se konala poslední disciplína VSH ročníku 2018 a to turnaj v sálové kopané, který se konal v hale v Polance. Před poslední disciplínou bylo stále o co hrát, protože až 5 týmů mohlo dosáhnout na celkové vítězství. Po těžkém boji nakonec naši borci vybojovali na turnaji třetí místo a bronzová pozice připadla Klimkovicím i v celkovém pořadí VSH 2018.

Klimkovice na turnaji v sálové kopané reprezentovali tito borci: Vojta Sikora, Michal Bača, Jirka Bajgar, Jakub Drábek, Karel Konečný, Daniel Knopp, Víťa Komár, Jan Škuta a Zdeněk Eršil.

 

FOTBALOVÝ PODZIM VE ZNAMENÍ ÚSPĚCHU

23. 11. 2018

Zima už klepe na dveře a fotbalový podzim už dohrál svou písničku. Z pohledu Klímkovických fotbalistů, to byla písnička celkem veselá. V dlouhodobých soutěžích FAČR máme pět našich družstev, pojďme se nyní podívat, jak se jim vedlo.

Začneme samozřejmě od těch nejmenších. Zde v kategorii fotbalové školičky, kde máme kluky ve věku od 5 do 8 let nezbývá než chválit hráče za jejich přístup a nadšení, ale zejména trenéry Petry Nakatu a Mahríka, za jejich neuvěřitelnou obětavost a trpělivost. Na podzim tato kategorie zaznamenala celkem „boom“ a kluci se do fotbalu hlásili celkem vehementně. Tyto děti ještě nehrají žádné oficiální zápasy, ale ochutnávají fotbalovou atmosféru a tu a tam sehrají utkání se stejně starými soupeři z okolních obcí.

O krůček výše je kategorie Mladší přípravky, kluků ve věku 9 až 10 let, kteří pod vedením trenéra Radima Homoly už hrají svou pravidelnou soutěž. Pro všechny kluky to byla na podzim jejich soutěžní premiéra, která se myslím vyvedla. Ze 7 utkání 4 krát zvítězili a 3 krát byl úspěšnější soupeř, nastříleli celkem 60 branek a jen 58 jich obdrželi. Krom mistrovských utkání, se hojně účastní i různých turnajů a v zimním období budou halové turnaje hlavní náplní této kategorie, jako i všech ostatních mládežnických kategorií.

pripravka.jpg

Dalším pomyslným stupínkem v mládežnických kategoriích jsou mladší žáci, čili chlapci ve věku 11 až 13 let, hrající pod vedením trenérského dua Luboš Eltner a Karel Pokorný. Vzhledem k rozvrženosti sil, jednotlivých kategorií, jsme pro letošní sezónu, v této soutěži postavili tým, složený zejména s kluků o jeden rok mladších, než většina jejich soupeřů.  Tento tah, by se měl vyplatit zejména v příští a dalších sezónách. I přesto si kluci vedli velmi dobře. Ve 12 utkáních mají vyrovnanou bilanci 6 výher a 6 porážek, kladné skóre 45:38 a v tabulce se 13 účastníky jim patří 7. místo.

mlzaci.jpg

Poslední naší vyloženě mládežnickou kategorií je kategorie starších žáků, kluků ve věku 14 až 15 let, které trénuje René Bilík. Tito borci si vedou ve své soutěži velmi dobře. V 11 podzimních utkáních ani jednou neochutnali hořkost porážky a ve všech utkáních zvítězili, což je unikátní úspěch. Po podzimní části sezóny jsou s přehledem na prvním místě tabulky s krásným skóre 86:25.

stzaci.jpg

Jak už bylo zmíněno, všechny tyto naše mládežnické kategorie vyplují pauzu mezi podzimní a jarní fotbalovou částí, zimním obdobím, které je ve znamení halových turnajů, kterých okolní obce nabízejí spousty. Tréninková náplň se odehrává v tělocvičnách základní školy a sokolovny. Bohužel, větší kapacita tělocvičen ve městě není a tak narovnat všechny naše mládežníky do volných hodin je velký problém. I přesto vynalézavost a nápaditost trenérů umožňuje uspokojit všechny děti. Je li mezi čtenáři těchto řádků nějaký zájemce ve věku 5 až 15 let, který by rád hrál fotbal, sportoval, pohyboval se v okruhu dobrých přátel, u nás ve fotbale má dveře otevřené úplně každý. Stačí přijít na kterýkoliv trénink, vyzkoušet si to a dál už uvidíte sami. Kontakty na trenéry jednotlivých kategorii najdete na našich stránkách www.tjklimkovice.cz.

Od mládežnických kategorii volně přejdeme k „juniorům“, což je kategorie, která zabezpečuje plynulý přechod našich mládežníků na dospělý fotbal. Náše „béčko“ po dlouhé době letos obnovilo svou činnost a ve své soutěži si vede velmi znamenitě. Pod vedením trenéra Jirky Chorvatoviče, je po podzimní části sezóny na výborném druhém místě se ztrátou pouhého jednoho bodu na vedoucí celek soutěže. Co se dále povedlo, je zejména kolektiv a nadšení hráčů. Béčko by mělo zejména plnit funkci přípravy hráčů pro tým „áčka“ mužů a to se daří. V týmu se promíchaly kategorie zkušených hráčů s těmi mladými pro které je to dobrá škola.

muzib.jpg

Poslední kategorii k hodnocení, je tým mužů „áčko“, které vstupovalo do podzimní části s velkými ambicemi. Začátek soutěže vyšel, poté ovšem na tým trenérů Honzy Woznicy a Rosti Švece přišel mírný útlum, ale závěr byl impozantní. V konečném součtu to znamená druhé místo s jednobodovou ztrátou na vedoucí celek a tím pádem velké očekávání pro jarní část sezóny.

muzia.jpg

Jak se povede našim týmům navázat na úspěšný podzim, si ještě musíme nějaký čas počkat. Mezi tím nás čekají Vánoce a Nový rok a já bych u této příležitosti jménem celého našeho oddílu TJ Klímkovice rád poděkoval všem funkcionářům a trenérům za jejich celoroční neocenitelnou a obětavou práci pro náš oddíl. Samozřejmě i všem hráčům, od nejmladších po nejstarší, za jejich kvalitní sportovní výkony. V neposlední řadě také Městu Klimkovice a všem sponzorům a partnerům (jejich prezentaci najdete na našich webových stránkách) za jejich finanční nebo materiální podporu, bez které by to prostě nešlo. A všem fanouškům a návštěvníkům našich zápasů za jejich přízeň. Všem přeji zasloužený, fotbalový odpočinek v zimní přestávce. A také všem, jménem TJ Klimkovice, přeji veselé Vánoce a šťastný a úspěšný Nový rok 2019.

TJ Klimkovice, Lukáš Lyčka

 

BÉČKO ZAKONČILO PODZIMNÍ SEZÓNU VÍTĚZSTVÍM

5. 11. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Neděle 4.11.2018
TJ Slavoj Rychvald "B" - TJ Klimkovice "B"
(0:0) 0:3 

Branky: 52. Chobot, 69. Lubojacký, 84. Konečný

Sestava Klimkovic: Sikora - Mareth, Knopp, Bednář, Fitřík - Tomášek J., Malík O., Konečný, Bajgar - Lubojacký M., Chobot, Střídali: Augustin, Langer, Škuta, Drábek, Strnka, Teichmann, Kváš, trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Béčko zakončilo podzimní část soutěže vítězstvím a nadále vévodí tabulce, ale jen s náskokem dvou bodů na druhou Vřesinu "B", která bude ještě dohrávat jedno utkání.

 

ÁČKO PŘEZIMUJE NA DRUHÉM MÍSTĚ TABULKY

4. 11. 2018

img_20181103_141210.jpg

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 3.11.2018
TJ Klimkovice - SK Meteor Strahovice (2:2) 4:3 
Branky:  12. Mohelník, 37. Sáblík, 61. Mikoláš, 86. Moučka – 18. Wicha, 40. Slanina, 58. Obrusník

Sestava Klimkovic: Černý – Krpelík (46. Bednář), Drábek, Šot, Niemczyk – Sáblík, Švec – Mohelník (88. Konečný), Vaněk (89. Chobot), Mikoláš – Moučka (90+1. Strnka), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Chuchelná - Hať 3:0, Bohuslavice - Slovan 1:1, V.Hoštice - Ov-Jih 0:6, V.Polom - Šilheřovice 2:1, Řepiště - Darkovice 1:2, Kozmice - Kr.Pole 3:1

Tabulka soutěže po podzimní části: ZDE

V sobotu nastoupili naši muži doma v posledním podzimním kole proti hostům ze Strahovic, kteří se po loňské úspěšné sezóně, ve které obsadili v konečné tabulce třetí místo, nyní nacházeli na osmém místě tabulky. Našemu týmu scházeli zranění Bača s Borgoszem, distancovaný Gelnar a k dispozici nebyl ani Vostárek. Naopak oproti minulému utkání nastoupil v sestavě již uzdravený Šot.

Úvod utkání se hrál pěkně od podlahy, hra se rychle přelévala z jedné strany na druhou a dala se tak tušit zajímavá podívaná. Jako první zkusil pozornost brankáře domácí Moučka, ale brankář byl připraven. Na druhé straně se dostali do dvou zajímavých příležitostí Slanina a Wicha, ale oba mířili mimo. V deváté minutě střílel z hranice vápna Vaněk, ale těsně minul a na druhé straně hlavičkoval, po centru zprava, Továrek nad bránu. Ve dvanácté minutě dostal na pravou stranu míč Michal Mohelník, navedl jej na střed, kličkou se zbavil obránce a bodlem z hranice šestnáctky i s trochou štěstí, přehodil hostujícího brankáře – 1:0. Za dvě minuty měl k dispozici přímý kop z dobré pozice hostující kapitán Pekárek, ale naložil s ním prachbídně a vysoko přestřelil. V osmnácté minutě už bylo srovnáno. Wicha dostal míč na levou stranu, jednoduše s ním prošel do vápna a tvrdou střelou ze strany prostřelil Černého – 1:1. Následující minuty patřily hostům a po centru zprava na poslední chvíli odvrátil Niemczyk míč před hostujícím hráčem, který by zakončoval do odkryté brány. O chvíli později dostal míč na penaltu Malcharek, ale trestuhodně přestřelil. Do prakticky totožné situace se na druhé straně dostal domácí Švec, ale se šancí naložil úplně stejně. Ve třicáté sedmé minutě, se po útoku z pravé strany, dostal odražený míč pět metrů za šestnáctkou ke Kubovi Sáblíkovi. Každý čekal tvrdý projektil, ale Kuba zvedl hlavu a utaženou placírkou se trefil přesně k tyči – 2:1. Bohužel za tři minuty jsme zbytečně ztratili míč uprostřed hřiště, následoval rychlý brejk hostí, na jehož konci byl Slanina a střelou pod břevno nedal Černému šanci – 2:2. Do konce poločasu už se nic zásadního nestalo a oba mančafty odešly do kabin za nerozhodného stavu.

Hned úvod druhé půle rozvířil emoce, když po souboji v domácí šestnáctce upadl Drábek s hostujícím Malcharkem a hosté se vehementně dožadovali penalty, píšťalka však zůstala němá. V padesáté první minutě hlavičkoval, po rohovém kopu Švece, těsně nad bránu střídající Bednář. V padesáté čtvrté minutě předvedl vynikající zákrok Denis Černý, který od tyče vytáhl střelu Beneše z přímého kopu. V padesáté osmé minutě zahrávali hosté rohový kop, který si našel Obrusník a prudkou hlavičkou otočil ukazatel skóre – 2:3. Situace, kdy náš tým v utkání prohrává, není nic nového, již několikrát se tento stav podařilo otočit a naši hráči s tím začali hned za tři minuty. Švec odcentroval z pravé strany do šestnáctky, kde se do míče parádně opřel z voleje Dan Mikoláš a hostující brankář Nevřela byl bez šance – 3:3. Za osm minut to zkusil zpoza vápna Vaněk a strahovický brankář vyrážel na roh. Na druhé straně se uvolnil Továrek, jenže střela šla hodně vedle. V osmdesáté minutě, naši hráči vykombinovali

hostující defenzívu a Švec chytře přehodil padajícího golmana, gólovou radost mu ale zkazil mávaný ofsajd. Z klimkovických hráčů šlo cítit, že chtějí utkání strhnout na svou stranu, což dokumentovala Mikolášova jedovka, která šla jen těsně nad. V osmdesáté šesté minutě se naši hráči i příznivci kýžené branky přece jen dočkali. Přízemní centr z pravé strany prolétl celým vápnem ke zcela volnému Matěji Moučkovi, kterému stačilo nastavit placírku a poslat míč tam, kde jej všichni chtěli vidět – 4:3. V závěrečných minutách se hosté snažili natlačit do vápna, ale všechny pokusy vyřešila naše defenzíva v čele s Denisem Černým, který několikrát míč vyboxoval do bezpečí.

Po závěrečném hvizdu si tak mohli domácí hráči vychutnat už pátou výhru v řadě a přezimování na druhém místě tabulky s bodovou ztrátou na vedoucí Ostravu-Jih. Velmi potěšující byly také ohlasy přítomných diváků, kterým se fotbal do poslední minuty opravdu líbil. Nemalou zásluhu na tom měli také hosté ze Strahovic, což byl dle trenéra Woznici určitě nejlepší soupeř, se kterým se na podzim utkali.

 

VÍTEK CUP 2018 V PODÁNÍ MLADŠÍ PŘÍPRAVKY

3. 11. 2018

img_20181103_124701_1--1-.jpg

V sobotu 3.11.2018 se ve sportovním centru Dubina uskutečnil 3.ročník halového turnaje v kopané ml. přípravky kategorie U9 „Vítek Cup 2018“, kterého se zúčastnila Klimkovická přípravka. Zahajovací utkání naši kluci nezvládli a po ospalém výkonu prohráli s týmem ŠSK Bílovec 7:2. S dalšími zápasy se kluci začali postupně probouzet a zbytek zápasů v základní skupině již vyhráli (Klimkovice - MSK Orlová 5:3, Klimkovice – MFK Vítkovice U8 6:0, Klimkovice – FC Ostrava jih 6:0). V základní skupině jsme tedy skončili na druhém místě za týmem z Bílovce. V semifinálovém utkání nás tedy čekal vítěz Skupiny B, tým Spartak Lubina. V tomto utkání se na nás lepila smůla po celou dobu utkání, celkem jsme nastřelili pět tyček a brána byla pro nás zakletá. Nakonec jsme Lubině podlehli v poměru 4:1 a tím pádem nás čekal zápas o třetí místo. V druhém semifinále se střetli týmy ŠSK Bílovec a FK SK Polanka. Jako vítěz z tohoto utkání vyšel tým z Polanky a nás tím pádem čekal reparát zahajovacího utkání. Průběh tohoto utkání se oproti prvnímu zápasu nesl v opačném duchu a po velmi bojovném výkonu jsme nakonec zaslouženě vyhráli 5:1 a celkově se tedy umístili na krásném 3. místě.  Celý turnaj vyhrál Spartak Lubina, který ve finálovém utkání porazil tým z Polanky 2:0.

 

STARŠÍ ŽÁCI I NADÁLE VÁLCUJÍ SOUPEŘE

3. 11. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1) 

Pátek 2.11.2018, TJ Klimkovice - TJ Sokol Pustkovec 10:2

Sobota 3.11.2018, TJ Sokol Krásné Pole - TJ Klimkovice 1:5

Tabulka soutěže ZDE

 

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 

Středa 31.10.2018, TJ Klimkovice - FC Slávia Michálkovice 5:4 po penaltách

Tabulka soutěže ZDE

 

ÁČKO VEZE CENNÉ TŘI BODY Z OSTRAVY-JIHU

29. 10. 2018

44846027_10213697260885860_4676141352847671296_n.jpg

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 27.10.2018
FC Ostrava-Jih - TJ Klimkovice (0:0) 0:1
Branky:  48. Sáblík

Sestava Klimkovic: Černý – Krpelík, Drábek, Bednář, Niemczyk – Sáblík, Švec – Mohelník (83. Borgosz), Vaněk (90. Chobot), Mikoláš (88. Konečný) – Moučka (90. Vostárek), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Kr.Pole - Řepiště 1:2, Darkovice - V.Hoštice 3:1, Šilheřovice - Bohuslavice 2:1, Strahovice - V.Polom 1:0, Hať - Kozmice 1:2, Chuchelná - Slovan 1:2

Tabulka soutěže: ZDE

V sobotním deštivém odpoledni jsme zavítali na půdu vedoucího týmu tabulky, Ostravy-Jih. Oproti minulému utkání s Darkovicemi chyběli zraněný Bača, nemocný Šot, stále stoprocentně fit nebyl ani Borgosz, který byl aspoň na lavičce a pracovně mimo byl Jonek.

Začátek utkání se nesl v oboustranně slušném tempu, čemuž pomáhalo rozměry menší hřiště a mokrý trávník. Hned v úvodní minutě trochu vylekal klimkovické příznivce brankář Černý, kterému úplně ideálně nevyšel výlet mimo bránu a domácí hráč dával míč před odkrytou klimkovickou bránu, kde naštěstí byli pouze hráči ve žlutém a tak se nic nestalo. V šesté minutě našel Vaněk křížným pasem Mohelníka, který si míč zpracoval pěkně do pohybu před domácího obránce a ten jej zhruba metr a půl před vápnem fauloval. Klimkovičtí se dost zlobili, protože Michal by nebýt faulu, šel sám na bránu a jelikož jej fauloval poslední hráč, žlutá karta byla velmi mírným trestem. Z následného přímého kopu střílel Moučka na zadní tyč, kterou minul zhruba o metr. Za pět minut vtrhl, po kombinaci s Niemczykem, do vápna Mikoláš, ale jeho zpětnou přihrávku na volného Moučku včas lapil Janoušek. Poté se osmělili i domácí. Střely Prokeše a Korbačky skončily nad bránou a pokus Kadlčíka zpoza šestnáctky šel doprostřed, kde byl připravený Černý. I když se po zbytek poločasu hrál docela svižný fotbal, žádná další větší šance už ani z jedné strany nepřišla.

Úvod druhé půle se našemu týmu povedl tak, jak asi o poločase chtěl. Kuba Sáblík ve středu hřiště získal míč, trochu se štěstím se dostal přes protihráče a po narážečce se Švecem okolo bránícího hráče, poslal ve vápně míč podél vybíhajícího Janouška k tyči – 0:1. Po této brance zvedli domácí více svou aktivitu, ale střely Kadlčíka a Válka skončily mimo a hlavička Petrovského z hranice vápna po centru z pravé strany, našla přesně místa, kde byl pozorný Černý. Na druhé straně neuspěli s trestných kopů Moučka a Sáblík, když oba mířili nad bránu. V sedmdesáté minutě vybojoval zdánlivě ztracený míč Mohelník a byl kousek před šestnáctkou faulován. Švec poslal přímý kop pěkně přes zeď, ale Janoušek jeho střelu dobře viděl a chytil. V sedmdesáté páté minutě přišla asi nejvážnější akce domácích, když se míč dostal dvacet metrů od brány k Filipu Gažimu a jeho tvrdou střelu, mířící k tyči, musel výborným zákrokem vytáhnout Denis Černý na roh. V závěrečné desetiminutovce domácí vrhli své síly především do útoku a tím pádem se otevírala i jejich okénka vzadu, které jsme mohli několikrát potrestat. Mikoláš po úniku dvakrát střílel ze strany, ale Janoušek obě jeho střely vyrazil. V osmdesáté šesté minutě střílel zpoza vápna střídající Borgosz a domácí gólman fantastickým zákrokem vytáhl jeho střelu z šibenice. Dvě minuty před koncem už už zakončoval brejk tři na dva, Vaněk do prázdné brány, ale domácí obránce mu obětavě skluzem skočil do střely a gól z toho nebyl. A protože se v závěrečných vteřinách nic zásadního už nestalo, odvezli si naši muži cenné tři body do Klimkovic.

 

BÉČKO DRŽÍ PRVNÍ MÍSTO V TABULCE

28. 10. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Sobota 27.10.2018
TJ Klimkovice "B" -
TJ Slovan Ostrava "B" (2:0) 2:1 

Branky: 14. (p) a 24. Knopp - 67. Gabriel (p)

Červená karta: 86. Šablatura (Klimkovice)

Sestava Klimkovic: Sikora - Mareth, Knopp, Šablatura, Klemiš - Tomášek J., Malík O., Teichmann, Bajgar - Lubojacký M., Strnka, Střídali: Augustin, Langer, Šrámek, Fitřík, Škuta, Lubojacký J., trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Souboj o první místo ve vyrovnané tabulce naši hráči béčka zvládli na výbornou a po vítězství na béčkem Slovanu se drží stále v čele Městské soutěže. O naše obě branky se postaral stoper Daniel Knopp.

 

PŘÍPRAVKA ZAKONČILA SEZÓNU

27. 10. 2018

img_20181027_164736.jpg

V sobotu 27.10.2018 se v Klimkovické sokolovně konalo zakončení podzimní části fotbalového ročníku 2018/2019 týmu mladší přípravky TJ Klimkovice. V rámci ukončení se uskutečnil mini turnaj mezi kluky přípravky proti rodičům. Po celou dobu šlo u všech zápasu cítit napětí ze všech koutů tělocvičny a žádný z týmu nikomu nic nedaroval. Ani maminky nenechaly své ratolesti dobrovolně vyhrát. Po turnaji již proběhlo tradiční vyhodnocení celé sezony, kdy v městské soutěži kategorii U9 obsadila Klimkovická přípravka krásné 4. místo s 12 body a se skórem 60:58. Poté již proběhla volná zábava, která se dále nesla ve stejném duchu jako doposud s pokračujícími napínavými fotbaly v tělocvičně sokolovny.

Konečná tabulka podzimní části ročníku 2018/19:

bez-nazvu.jpg 

 

ŽÁCI OPĚT VÍTĚZNĚ

24. 10. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1) 

Pondělí 22.10.2018, TJ Klimkovice - TJ Vítkovice-dívky 12:5

Tabulka soutěže ZDE

 

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 

Sobota 20.10.2018, SK Šenov - TJ Klimkovice 1:6

Středa 24.10.2018, TJ Klimkovice - FK Stará Bělá 4:0

Tabulka soutěže ZDE

 

DARKOVICE SI ODVEZLY BŮRA

22. 10. 2018

img_20181020_113840.jpg

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 20.10.2018
TJ Klimkovice - FK Darkovice (2:2) 5:2
Branky:  44., 64. a 74. Mikoláš, 30. Moučka, 57. Vaněk – 28. a 32. Tannenberger

Sestava Klimkovic: Bača – Krpelík, Drábek, Šot, Niemczyk – Sáblík, Švec (83. Chobot) – Mohelník (80. Konečný), Vaněk, Mikoláš (85. Vostárek) – Moučka (86. Bednář), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Řepiště - Hať 3:4, Slovan - Šilheřovice 8:3, V.Polom - O.-Jih 3:5, V.Hoštice - Kr.Pole 1:0, Kozmice - Chuchelná 0:1, Bohuslavice - Strahovice 3:1

Tabulka soutěže: ZDE

Po dvou vítězstvích v řadě, chtěli naši muži doma na tuto sérii navázat proti Darkovicím a potvrdit tak body z Kr. Pole. Trenéru Woznicovi chyběl na čtyři utkání distancovaný Gelnar, za červenou kartu v Krásném Poli, a pouze na lavičce byl lehce zraněný Borgosz, jinak byl tým kompletní.

Úvod utkání začali naši hráči aktivně, od počátku drželi míč na svých kopačkách a hosty držely na distanc od své brány. Nejprve hostujícího brankáře Chlappka svým pokusem prověřil Moučka, ale byl z toho pouze roh. V osmé minutě střílel po standardní situaci nad Šot. Dvakrát visel gól ve vzduchu, když hostující obránci těsně před brankovou čarou zblokovali pokus našich hráčů. Hosté se osmělili pouze jednou, ale střela hostující hráče po křídelní akci, skončila hodně nad bránou. Dvakrát to ze střední vzdálenosti zkoušel Mikoláš, ale pokaždé minul tři tyče. Ve dvacáté osmé minutě přišel ale šok. Hosté podnikli útok po pravé straně, jejich centr naše defenzíva tečovala pouze k Tannenbergerovi a ten pohotově otevřel skóre – 0:1. Naštěstí prakticky hned z rozehrávky hosté faulovali Mohelníka, Šot poslal do vápna nepříjemný míč, který brankář vyrazil před sebe a míč doslova dotlačil do brány Matěj Moučka – 1:1. Jak rychle jsme vyrovnali, tak stejně rychle jsme o vedení přišli. Za dvě minuty jsme uprostřed hřiště zbytečně přišli o míč, následovala finální přihrávka na rozběhnutého Tannenbergera, který svůj únik na Baču zakončil brankou – 1:2. Naši hráči se snažili nadále hrát aktivně a po prostrčení Mohelníka vychytal v dobré příležitosti Chlappek jak Moučku, tak dorážejícího Vaňka. Minutu před koncem poločasu navezl míč Dan Mikoláš, narazil si jej s Moučkou a přízemní střelou k tyči srovnal – 2:2

V úvodu druhé půle to zkusil zpoza vápna Moučka, ale přímo doprostřed. V padesáte druhé minutě utekl hostující obraně Mikoláš, přihrál před bránu Moučkovi a tomu chybělo pár centimetrů navíc, aby ve skluzu míč usměrnil do brány a ne mimo. V padesáté sedmé minutě naši hráči vykombinovali hostující defenzívu, míče se ve vápně chopil Moučka, který si nechal nejprve ve skluzu projet hostujícího obránce, aby sám před brankářem přihrál do strany Honzovi Vaňkovi, který do prázdné brány otočil skóre – 3:2. Za tři minuty se uvolnil Mohelník a tvrdou střelou protáhl Chlappka. V šedesáté čtvrté minutě téměř od poloviny pláchl Dan Mikoláš, dostal se přes obránce do vápna a z velkého úhlu prostřelil brankáře – 4:2. Poté to zkoušel Švec, ale brankář byl na místě a Moučkovi opět chyběl jen kousek po centru Drábka. Hosté se ve druhém poločase na nic nezmohli a tak je v sedmdesáté čtvrté minutě ztrestal znovu Dan Mikoláš, který si zaběhl na míč prodloužený Moučkou, udělal kličku brankáři, poslal míč do opuštěné brány a zkompletoval svůj druhý hattrick v našem dresu – 5:2. V závěru se do hry dostali i další hráči, kteří mohli skóre ještě navýšit. Chobot vyslal po lajně Konečného, ten centrem našel ve vápně Vostárka, který ideální okamžik ke střele prováhal a následný pokus mu brankář nohama vyrazil.

Všechny tři body tak po velmi dobrém výkonu celého mužstva zůstali zaslouženě doma a pevně věříme, že výsledková i herní pohoda vydrží našemu týmu až do konce podzimu.

 

BÉČKO SI S CHUTÍ ZASTŘÍLELO

21. 10. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Sobota 20.10.2018
TJ Klimkovice "B" -
TJ Lokomotiva Ostrava (5:1) 10:2 

Branky: 11. Knopp (p), 19., 29., 53. a 61. Strnka, 21., 36. a 56. Bača, 72. Šrámek, 75. Bajgar - 44. Zelenka, 82. Růžička (p)

Sestava Klimkovic: Augustin - Mareth, Bednář, Šablatura, Klemiš - Lubojacký M., Knopp, Teichmann, Vostárek - Bača, Strnka, Střídali: Sikora, Langer, Šrámek, Fitřík, Kváš, Bajgar, Tomášek J., trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Odveta proti Lokomotivě se povedla na výbornou a hráči béčka si s chutí zastříleli. Nasázeli populární "desítku" o kterou se velkou měrou zasloužili střelci Vašek Strnka a Michal Bača. Tímto vítězstvím se posunul tým béčka na první místo tabulky Městské soutěže.

 

ÁČKO V KR.POLI ZA TŘI BODY

16. 10. 2018

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 13.10.2018
TJ Sokol Krásné Pole - TJ Klimkovice (0:2) 1:4
Branky: 77. Galus – 1. Vaněk, 4. Šot, 67. Mikoláš, 72. Gelnar
Červená karta: 90. Gelnar (Klimkovice)

Sestava Klimkovic: Černý – Sáblík, Drábek, Šot, Niemczyk – Chobot (58. Konečný), Borgosz (14. Švec) – Mikoláš, Vaněk (74. Vostárek), Mohelník (83. Bednář) – Moučka (63. Gelnar), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Ov-Jih - Bohuslavice 1:2, Darkovice - V.Polom 5:1, Kozmice - Slovan 2:4, Strahovice - Šilheřovice 2:1, Chuchelná - Řepiště 2:0, Hať - V.Hoštice 1:0

Tabulka soutěže: ZDE

V sobotním utkání jsme zajížděli do nedalekého Krásného Pole, kde jsme hráli znovu po roční odmlce. Domácí v minulém kole vyhráli ve Velké Polomi 1:2 a v tabulce se nacházeli na devátém místě, ale pouze s tříbodovou ztrátou na náš tým, kterému patřila čtvrtá příčka.

Lepší vstup do utkání si naši hráči ani nemohli přát. Hned z úvodní rozehrávky poslali míč domácí do svých zadních řad a díky napadání našich hráčů, vyrobil domácí stoper Klimek obrovskou hrubku, když namazal Honzovi Vaňkovi a ten po krátkém navedení, technickou střelou z hranice vápna otevřel skóre už po dvaceti vteřinách – 0:1. Za další tři minuty už to bylo o dvě branky. Roh Borgosze se po několika odrazech dostal k Vláďovi Šotovi, ten před sebou prostřelil dvojici bránících hráčů a podruhé rozvlnil síť v domácí bráně – 0:2. Toto rychlé vedení našim hráčům paradoxně spíš ublížilo, viditelně polevili v koncentraci a nasazení a tak se začali dostávat do blízkosti naší brány i domácí, kteří hrozili nebezpečnými centry z levé strany, ale brankář Černý si s nimi za spolupráce obrany, poradil. Bohužel při jednom z obranných zákroků, ze hřiště už ve čtrnácté minutě odkulhal Vojta Borgosz a nahradil jej Rosťa Švec. Následovala nudná, neurovnaná pasáž, kterou utnula až tyč, kterou ve třicáté minutě z pětatřiceti metrů trefil Moučka a málem tak potrestal špatný odkop domácího gólmana. V závěru poločasu měli dobré příležitosti ještě Mikoláš a Vaněk, ale pokaždé si s nimi poradil domácí brankář.

Úvod druhé půle se nesl ve stejném duchu, jako ta první. Hodně zkažených přihrávek na obou stranách, čemuž nahrával i tvrdý a nerovný terén. V padesáté sedmé minutě z dvaceti metrů kroutil Švec přímý kop přes zeď pod břevno, ale Chodura, v domácí bráně, vytáhl výborným zákrokem míč na roh. V šedesáté sedmé minutě jsme se dočkali potřetí. Vaňkovu přihrávku na polovině sklepl Gelnar do kraje Danu Mikolášovi, který utekl dvěma domácím obráncům a svůj úprk přes celou polovinu chladnokrevně zakončil – 0:3. Poté se do dvou velkých šancí dostal domácí Galus. Nejprve jej v samostatném úniku vychytal Denis Černý a poté ze dvou metrů hlavou trestuhodně  minul odkrytou bránu. V sedmdesáté druhé minutě opět domácí defenzívě utekl Mikoláš, vtrhl do vápna a před bránou našel Honzu Gelnara, pro kterého nebyl problém uklidit míč tam, kam patří – 0:4. O pět minut později se dočkali i domácí, když se na zadní tyč povedeně trefil Galus a Černý byl bez šance – 1:4. V poslední minutě se ještě nechal zbytečně domácím hráčem vyprovokovat Honza Gelnar a za lehký úder dlaní, po kterém se domácí hráč teatrálně svalil na zem, uviděl červenou kartu. Na našem vítězství už to však nic nezměnilo a i přes ne příliš líbivou hru, si odvážíme zaslouženě tři body, které nás posunuli už na třetí příčku tabulky.

 

BÉČKO PODLEHLO AŽ NA PENALTY

15. 10. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Sobota 13.10.2018
TJ Lokomotiva Ostrava - TJ Klimkovice "B" 0:0 na pen. 9:8 
Sestava Klimkovic: Sikora - Fitřík, Lubojacký J., Knopp, Mareth - Bajgar, Lubojacký M., Tomášek, Malík T. - Šablatura, Strnka, Střídali: Augustin, Teichmann, Komár, Langer, Šrámek, Škuta, trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Nejméně oblíbené utkání celé sezóny mají hráči béčka za sebou. V sobotu vydolovali bod za remízu 0:0 na škvárovém hřišti Lokomotivy Ostrava. Našim se nepovedlo využít ani 13. minutovou přesilovku po červené kartě domácích. Nakonec v penaltovém rozstřelu podlehli po dlouhé sérii kopů 8:9 a bod navíc tak získala domácí Lokomotiva. Hned tuto sobotu od 14:00 hod. mají naši hráči ale možnost nápravy v odvetě se stejným soupeřem na domácím trávníku.

 

ŽÁCI - STARŠÍ I MLADŠÍ - NADĚLOVALI

14. 10. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1) 

Neděle 14.10.2018, TJ Sokol Pustkovec - TJ Klimkovice 1:14

Tabulka soutěže ZDE

 

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 

Středa 10.10.2018, TJ Klimkovice - FC Vratimov 12:0

Tabulka soutěže ZDE

 

POZOR ZMĚNA

11. 10. 2018

Už s předstihem informujeme fanoušky že na žádost soupeře "áčka" FK Darkovice, došlo ke změnám času domácích utkání mužů "A" i mužů "B" v sobotu 20.10.2018.

➡️ V 11:30 hod. "ÁČKO" TJ Klimkovice - FK Darkovice
➡️ V 14:00 hod. "BÉČKO" TJ Klimkovice - TJ Lokomotiva Ostrava

 

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA A ZASE VÍTĚZSTVÍ

9. 10. 2018

Další své mistrovské utkání absolvovali naši hráči mladší přípravky (U9) v úterý 9.10.2018 ve Svinově proti stejně starým Svinovským fotbalistům. I tentokrát se z vítězství radovali naši kluci. Ale nebylo to drama jako v minulých zápasech, tentokrát vyhráli suverejně 13:1.

 

ŽÁCI NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

8. 10. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1) 

Starší žáci se vezou na vítězné vlně. V soutěži prozatím odehráli 6 utkání a ve všech jednoznačně zvítězili.

Pátek 5.10.2018 FK SK Polanka -  TJ Klimkovice 3:8

Pondělí 8.10.2018 TJ Klimkovice - TJ Sokol Krásné Pole 7:3

Tabulka soutěže ZDE

 

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 

Pátek 5.10.2018, TJ Slavoj Rychvald - TJ Klimkovice 4:4 (na pen. 2:3)

Tabulka soutěže ZDE

 

MUŽI ZASLOUŽENĚ ZA TŘI BODY

7. 10. 2018

img_20181006_161118.jpg

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 6.10.2018
TJ Klimkovice - TJ Sokol Hať (2:0) 5:2
Branky: 7. a 30. Mikoláš, 62. Vaněk, 63. Moučka, 89. Švec – 47. D. Plaček, 90. Fojtík

Sestava Klimkovic: Bača – Niemczyk, Bednář (78. Chobot), Šot, Krpelík – Sáblík (84. Drábek), Mohelník – Konečný (63. Švec), Vaněk (83. Jonek), Mikoláš – Moučka (65. Gelnar), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Řepiště - Kozmice 1:0, Velká Polom - Kr.Pole 1:2, Bohuslavice - Darkovice 3:3, V.Hoštice - Chuchelná 1:0, Šilheřovice - Ov-Jih 2:2

Tabulka soutěže: ZDE

V sobotním utkání jsme měli k dispozici konečně prakticky celý tým, chyběl pouze Borgosz, který byl jako trenér s žáčky Třince na turnaji na Slovensku, proto byl cíl jasný, získat tři body.

Hned ve druhé minutě měl velkou šanci Mikoláš, když ze strany postupoval na hostujícího brankáře Michálka, bohužel se střelou se ukvapil a brankář ji zneškodnil. Chuť si Dan spravil o pět minut později, když dostal míč mezi obránce, navedl jej do vápna a střelou na zadní tyč otevřel skóre – 1:0. Za další dvě minuty byl Mikoláš znovu v šanci, jeho tvrdou střelu brankář Hatě s velkou námahou vyrazil. O chvíli později střílel těsně vedle Moučka a ve dvacáté první minutě z přímého kopu pěkně zakroutil míč přes zeď Šot, bohužel opět těsně vedle. Ve třicáté minutě odcentroval z pravé strany Konečný na zadní tyč a Dan Mikoláš placírkou uklidil míč do sítě – 2:0. Hosté měli jedinou vážnější šanci ve 36. minutě, když střelu Machally tečoval jeden z hostujících hráčů do protipohybu Bači, který velmi dobrým zákrokem udržel míč před brankovou čárou.

Úvod druhé půle vyšel hostům jasně lépe a už po dvou minutách se s míčem až příliš lehce otočil Plaček a velmi pěknou technickou střelou z dvaadvaceti metrů vymetl pavučiny v Bačově šibenici – 2:1. Po této brance Hať výrazně ožila a patřilo jí následujících patnáct minut, kdy nás nepříjemně svírala a dostávala se do šancí. Ve dvou případech zasahoval Bača, dvakrát na poslední chvíli nebezpečnou střelu obětavě zblokovali naši obránci a jednou nás zachránila tyč. V šedesáté druhé minutě jsme se z tlaku vymanili, podnikli rychlý útok, na jehož konci byl Honza Vaněk a bylo to znovu o dvě branky – 3:1. Hosté prakticky hned po rozehrávce ztratili na naší polovině míč, následoval pas na Mikoláše, který utekl do vápna a přihrávkou před bránu našel Matěje Moučku, který uklidil míč do brány – 4:1. Hosté to sympaticky nezabalili a nadále chtěli hrát fotbal. Do zakončení se dostal aktivní Machalla po úniku z levé strany, ale těsně minul. V osmdesáté deváté minutě ztratili hosté na polovině míč a do samostatného úniku se dostali Švec s Drábkem, který prvně jmenovaný zakončil nekompromisně pod břevno – 5:1. Znovu, prakticky hned po rozehrávce, vypíchl stoperovi hostí míč Gelnar a postupoval na brankáře. Celou akci chtěl vyšperkovat přihrávkou do strany na Jonka, ale ten už měl míč v úhlu a odkrytou bránu netrefil. Poslední slovo měli přeci jen hosté, kteří se v samotném závěru prosadili hlavou po rohovém kopu, konkrétně Fojtík – 5:2. Všechny body tak i přes patnáctiminutový výpadek ve druhé půli zůstali zaslouženě doma.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24

následující »