Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVINKY

Příspěvky

ÁČKO V KR.POLI ZA TŘI BODY

16. 10. 2018

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 13.10.2018
TJ Sokol Krásné Pole - TJ Klimkovice (0:2) 1:4
Branky: 77. Galus – 1. Vaněk, 4. Šot, 67. Mikoláš, 72. Gelnar
Červená karta: 90. Gelnar (Klimkovice)

Sestava Klimkovic: Černý – Sáblík, Drábek, Šot, Niemczyk – Chobot (58. Konečný), Borgosz (14. Švec) – Mikoláš, Vaněk (74. Vostárek), Mohelník (83. Bednář) – Moučka (63. Gelnar), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Ov-Jih - Bohuslavice 1:2, Darkovice - V.Polom 5:1, Kozmice - Slovan 2:4, Strahovice - Šilheřovice 2:1, Chuchelná - Řepiště 2:0, Hať - V.Hoštice 1:0

Tabulka soutěže: ZDE

V sobotním utkání jsme zajížděli do nedalekého Krásného Pole, kde jsme hráli znovu po roční odmlce. Domácí v minulém kole vyhráli ve Velké Polomi 1:2 a v tabulce se nacházeli na devátém místě, ale pouze s tříbodovou ztrátou na náš tým, kterému patřila čtvrtá příčka.

Lepší vstup do utkání si naši hráči ani nemohli přát. Hned z úvodní rozehrávky poslali míč domácí do svých zadních řad a díky napadání našich hráčů, vyrobil domácí stoper Klimek obrovskou hrubku, když namazal Honzovi Vaňkovi a ten po krátkém navedení, technickou střelou z hranice vápna otevřel skóre už po dvaceti vteřinách – 0:1. Za další tři minuty už to bylo o dvě branky. Roh Borgosze se po několika odrazech dostal k Vláďovi Šotovi, ten před sebou prostřelil dvojici bránících hráčů a podruhé rozvlnil síť v domácí bráně – 0:2. Toto rychlé vedení našim hráčům paradoxně spíš ublížilo, viditelně polevili v koncentraci a nasazení a tak se začali dostávat do blízkosti naší brány i domácí, kteří hrozili nebezpečnými centry z levé strany, ale brankář Černý si s nimi za spolupráce obrany, poradil. Bohužel při jednom z obranných zákroků, ze hřiště už ve čtrnácté minutě odkulhal Vojta Borgosz a nahradil jej Rosťa Švec. Následovala nudná, neurovnaná pasáž, kterou utnula až tyč, kterou ve třicáté minutě z pětatřiceti metrů trefil Moučka a málem tak potrestal špatný odkop domácího gólmana. V závěru poločasu měli dobré příležitosti ještě Mikoláš a Vaněk, ale pokaždé si s nimi poradil domácí brankář.

Úvod druhé půle se nesl ve stejném duchu, jako ta první. Hodně zkažených přihrávek na obou stranách, čemuž nahrával i tvrdý a nerovný terén. V padesáté sedmé minutě z dvaceti metrů kroutil Švec přímý kop přes zeď pod břevno, ale Chodura, v domácí bráně, vytáhl výborným zákrokem míč na roh. V šedesáté sedmé minutě jsme se dočkali potřetí. Vaňkovu přihrávku na polovině sklepl Gelnar do kraje Danu Mikolášovi, který utekl dvěma domácím obráncům a svůj úprk přes celou polovinu chladnokrevně zakončil – 0:3. Poté se do dvou velkých šancí dostal domácí Galus. Nejprve jej v samostatném úniku vychytal Denis Černý a poté ze dvou metrů hlavou trestuhodně  minul odkrytou bránu. V sedmdesáté druhé minutě opět domácí defenzívě utekl Mikoláš, vtrhl do vápna a před bránou našel Honzu Gelnara, pro kterého nebyl problém uklidit míč tam, kam patří – 0:4. O pět minut později se dočkali i domácí, když se na zadní tyč povedeně trefil Galus a Černý byl bez šance – 1:4. V poslední minutě se ještě nechal zbytečně domácím hráčem vyprovokovat Honza Gelnar a za lehký úder dlaní, po kterém se domácí hráč teatrálně svalil na zem, uviděl červenou kartu. Na našem vítězství už to však nic nezměnilo a i přes ne příliš líbivou hru, si odvážíme zaslouženě tři body, které nás posunuli už na třetí příčku tabulky.

 

BÉČKO PODLEHLO AŽ NA PENALTY

15. 10. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Sobota 13.10.2018
TJ Lokomotiva Ostrava - TJ Klimkovice "B" 0:0 na pen. 9:8 
Sestava Klimkovic: Sikora - Fitřík, Lubojacký J., Knopp, Mareth - Bajgar, Lubojacký M., Tomášek, Malík T. - Šablatura, Strnka, Střídali: Augustin, Teichmann, Komár, Langer, Šrámek, Škuta, trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Nejméně oblíbené utkání celé sezóny mají hráči béčka za sebou. V sobotu vydolovali bod za remízu 0:0 na škvárovém hřišti Lokomotivy Ostrava. Našim se nepovedlo využít ani 13. minutovou přesilovku po červené kartě domácích. Nakonec v penaltovém rozstřelu podlehli po dlouhé sérii kopů 8:9 a bod navíc tak získala domácí Lokomotiva. Hned tuto sobotu od 14:00 hod. mají naši hráči ale možnost nápravy v odvetě se stejným soupeřem na domácím trávníku.

 

ŽÁCI - STARŠÍ I MLADŠÍ - NADĚLOVALI

14. 10. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1) 

Neděle 14.10.2018, TJ Sokol Pustkovec - TJ Klimkovice 1:14

Tabulka soutěže ZDE

 

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 

Středa 10.10.2018, TJ Klimkovice - FC Vratimov 12:0

Tabulka soutěže ZDE

 

POZOR ZMĚNA

11. 10. 2018

Už s předstihem informujeme fanoušky že na žádost soupeře "áčka" FK Darkovice, došlo ke změnám času domácích utkání mužů "A" i mužů "B" v sobotu 20.10.2018.

➡️ V 11:30 hod. "ÁČKO" TJ Klimkovice - FK Darkovice
➡️ V 14:00 hod. "BÉČKO" TJ Klimkovice - TJ Lokomotiva Ostrava

 

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA A ZASE VÍTĚZSTVÍ

9. 10. 2018

Další své mistrovské utkání absolvovali naši hráči mladší přípravky (U9) v úterý 9.10.2018 ve Svinově proti stejně starým Svinovským fotbalistům. I tentokrát se z vítězství radovali naši kluci. Ale nebylo to drama jako v minulých zápasech, tentokrát vyhráli suverejně 13:1.

 

ŽÁCI NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

8. 10. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1) 

Starší žáci se vezou na vítězné vlně. V soutěži prozatím odehráli 6 utkání a ve všech jednoznačně zvítězili.

Pátek 5.10.2018 FK SK Polanka -  TJ Klimkovice 3:8

Pondělí 8.10.2018 TJ Klimkovice - TJ Sokol Krásné Pole 7:3

Tabulka soutěže ZDE

 

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 

Pátek 5.10.2018, TJ Slavoj Rychvald - TJ Klimkovice 4:4 (na pen. 2:3)

Tabulka soutěže ZDE

 

MUŽI ZASLOUŽENĚ ZA TŘI BODY

7. 10. 2018

img_20181006_161118.jpg

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 6.10.2018
TJ Klimkovice - TJ Sokol Hať (2:0) 5:2
Branky: 7. a 30. Mikoláš, 62. Vaněk, 63. Moučka, 89. Švec – 47. D. Plaček, 90. Fojtík

Sestava Klimkovic: Bača – Niemczyk, Bednář (78. Chobot), Šot, Krpelík – Sáblík (84. Drábek), Mohelník – Konečný (63. Švec), Vaněk (83. Jonek), Mikoláš – Moučka (65. Gelnar), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Řepiště - Kozmice 1:0, Velká Polom - Kr.Pole 1:2, Bohuslavice - Darkovice 3:3, V.Hoštice - Chuchelná 1:0, Šilheřovice - Ov-Jih 2:2

Tabulka soutěže: ZDE

V sobotním utkání jsme měli k dispozici konečně prakticky celý tým, chyběl pouze Borgosz, který byl jako trenér s žáčky Třince na turnaji na Slovensku, proto byl cíl jasný, získat tři body.

Hned ve druhé minutě měl velkou šanci Mikoláš, když ze strany postupoval na hostujícího brankáře Michálka, bohužel se střelou se ukvapil a brankář ji zneškodnil. Chuť si Dan spravil o pět minut později, když dostal míč mezi obránce, navedl jej do vápna a střelou na zadní tyč otevřel skóre – 1:0. Za další dvě minuty byl Mikoláš znovu v šanci, jeho tvrdou střelu brankář Hatě s velkou námahou vyrazil. O chvíli později střílel těsně vedle Moučka a ve dvacáté první minutě z přímého kopu pěkně zakroutil míč přes zeď Šot, bohužel opět těsně vedle. Ve třicáté minutě odcentroval z pravé strany Konečný na zadní tyč a Dan Mikoláš placírkou uklidil míč do sítě – 2:0. Hosté měli jedinou vážnější šanci ve 36. minutě, když střelu Machally tečoval jeden z hostujících hráčů do protipohybu Bači, který velmi dobrým zákrokem udržel míč před brankovou čárou.

Úvod druhé půle vyšel hostům jasně lépe a už po dvou minutách se s míčem až příliš lehce otočil Plaček a velmi pěknou technickou střelou z dvaadvaceti metrů vymetl pavučiny v Bačově šibenici – 2:1. Po této brance Hať výrazně ožila a patřilo jí následujících patnáct minut, kdy nás nepříjemně svírala a dostávala se do šancí. Ve dvou případech zasahoval Bača, dvakrát na poslední chvíli nebezpečnou střelu obětavě zblokovali naši obránci a jednou nás zachránila tyč. V šedesáté druhé minutě jsme se z tlaku vymanili, podnikli rychlý útok, na jehož konci byl Honza Vaněk a bylo to znovu o dvě branky – 3:1. Hosté prakticky hned po rozehrávce ztratili na naší polovině míč, následoval pas na Mikoláše, který utekl do vápna a přihrávkou před bránu našel Matěje Moučku, který uklidil míč do brány – 4:1. Hosté to sympaticky nezabalili a nadále chtěli hrát fotbal. Do zakončení se dostal aktivní Machalla po úniku z levé strany, ale těsně minul. V osmdesáté deváté minutě ztratili hosté na polovině míč a do samostatného úniku se dostali Švec s Drábkem, který prvně jmenovaný zakončil nekompromisně pod břevno – 5:1. Znovu, prakticky hned po rozehrávce, vypíchl stoperovi hostí míč Gelnar a postupoval na brankáře. Celou akci chtěl vyšperkovat přihrávkou do strany na Jonka, ale ten už měl míč v úhlu a odkrytou bránu netrefil. Poslední slovo měli přeci jen hosté, kteří se v samotném závěru prosadili hlavou po rohovém kopu, konkrétně Fojtík – 5:2. Všechny body tak i přes patnáctiminutový výpadek ve druhé půli zůstali zaslouženě doma.

 

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA U9 NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

2. 10. 2018

Další své mistrovské utkání absolvovali naši hráči mladší přípravky (U9) v pondělí 1.10.2018 na Klimkovickém hřišti. Soupeřem jim byli stejně staří kluci z Krásného Pole a naši kluci navázali na vítězství z minulého týdne. Tentokrát to bylo opět drama až do poslední minuty, když jsme prohrávali o poločase 3:5, ale nakonec se nám podařilo výsledek otočit a na závěr jsme se radovali z vítězství 10:8. Děkujeme rodičům za povzbuzování a vytvoření pravé fotbalové atmosféry. :-)

 

ÁČKO VEZE Z CHUCHELNÉ "JEN" BOD

1. 10. 2018

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Neděle 30.9.2018
TJ Spartak Chuchelná - TJ Klimkovice (1:1) 2:2
Branky: 6. Michalík, 70. Neuwirth (penalta) - 9. a 47. Borgosz

Sestava Klimkovic: Bača - Drábek, Bednář, Šot, Krpelík - Švec, Vaněk - Niemczyk, Mikoláš, Borgosz (58. Chobot) - Gelnar (84. Jonek), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Darkovice - Šilheřovice 3:1, Ov-Jih - Strahovice 6:1, Kr.Pole - Bohuslavice 2:6, Řepiště - Slovan 3:2, Kozmice - V.Hoštice 1:2, Hať - V.Polom 2:2

Tabulka soutěže: ZDE

Nedělní utkání v Chuchelné se nám herně ani výsledkově nepodařilo. Kvůli nemoci nebo pracovním povinnostem chyběli Černý, Konečný, Mohelník, Moučka, Sáblík a to ještě přes zdravotní problémy nastoupili do utkání Gelnar, Vaněk a Borgosz, u kterého se ještě pár minut před utkáním nevědělo, zda ho nakonec bolavý kotník pustí do hry.

Úvod utkání se nám nepovedl, hned v šesté minutě poslali domácí z vlastní poloviny jednoduchý nákop, který přeletěl naše obránce, zabíhající domácí útočník sice nastřelil Baču, ale míč se odrazil před prázdnou bránu, kde byl Michalík a pohodlně otevřel skóre - 1:0. Jak jednoduše jsme pustili domácí do vedení, tak podobně snadno a se štěstím jsme za tři minuty vyrovnali, když centr Borgosze doplachtil přes domácího golmana přesně za háčky - 1:1. Následující minuty neměli s fotbalem nic společného, bojovalo se převážně ve středu hřiště, čemuž nahrával i měkký a hrbolatý terén. Ve třicáté minutě kopal přímý kop z dvaadvaceti metrů Švec, míč poslal pěkně přes zeď, bohužel jeho střela se od břevna odrazila na brankovou čáru a ven. V závěru poločasu měli dvě dobré příležitosti domácí, ale jednou mířili do míst, kde byl připravený Bača a podruhé vedle brány.

Úvod druhé půle se nám, na rozdíl od první, povedl. Centr Mikoláše domácí obránce odvrátil jen k Borgoszovi a ten z voleje i díky lehké teči obránce, otočil vývoj skóre - 1:2. Za dvě minuty prošel Borgosz přes dva hráče, přihrál Mikolášovi a jeho střelu konečky prstů vyrazil brankář na roh. Ten poslal Švec na zadní tyč, Šot vrátil míč před bránu na Bednáře a tomu hlavičku opět vyškrábnul brankář na roh. Za sedm minut měl tutovou šanci Gelnar, ale z metru přestřelil odkrytou bránu. O chvíli později po rychlém útoku běžel ze strany sám na brankáře Niemczyk, bohužel zamířil vedle. Domácí posílali do vápna pouze dlouhé míče a dlouho bez nějakého efektu až do sedmdesáté minuty, kdy naše defenzíva nedokázala odehrát skákavý míč do bezpečí, Bednář fauloval Neuwirtha a sám postižený penaltu proměnil - 2:2. Do konce zápasu si ani jeden tým víc než náznaky šance nevytvořil a utkání tak skončilo remízou, která je pro nás i přes velké absence, ztrátou.

 

BÉČKO I V OSLABENÉ SESTAVĚ ZVÍTĚZILO

30. 9. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Neděle 30.9.2018
TJ Řepiště "B" - TJ Klimkovice "B" (1:3) 2:4
Branky: 34. Konečný, 71. Kubatík - 1. Lubojacký M., 2. Langer, 44. Klemiš, 69. Knopp 

Sestava Klimkovic: Sikora - Fitřík, Mareth, Knopp, Langer - Lubojacký M., Klemiš, Tomášek, Kváš - Lubojacký Jan, Strnka, Střídali: Augustin, trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

V hodně oslabené sestavě, sotva v 11 hráčích, kdy musel nečekaně do hry i vedoucí mužstva áčka Jan Lubojacký se vydali hráči našeho béčka na hřiště Řepiště. Úvod měli z říše snů, když už po dvou minutách vedli 2:0. Utkání nakonec skončilo vítězstvím našich hráčů v poměru 4:2. Po zaváhání Vřesiny na Lokomotivě tak béčko stále okupuje 2. pozici v tabulce, ale už jen s dvou bodovou ztrátou na vedoucí Vřesinu.  

 

MLADŠÍ ŽÁCI BEZ BODŮ

29. 9. 2018

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 

Středa 26.9.2018, TJ Klimkovice - FK SK Polanka 2:5

Pátek 28.9.2018, FC Vítkovice 1919 - TJ Klimkovice 7:0

Tabulka soutěže ZDE

 

PŘED-PŘÍPRAVKA SI ODBYLA PREMIÉRU

28. 9. 2018

img_20180928_135144-1-.jpg

V den konání státního svátku sv. Václava se na Klimkovickém hřišti odehrál přátelský zápas našich nejmladších svěřenců, před-přípravky TJ Klimkovice proti soupeři z FC Poruba. Již v šatně vládla nervozní atmosféra, protože někteří kluci nastupovali ke svému první utkání v životě. Tato nervozita ale brzy opadla a celý zápas se nesl v duchu fair play podpořeny rodičovskou diváckou kulisou. Výsledek v zápase roli nehrál, padlo mnoho hezkých gólu a kluci si nakonec dali i penaltový rozstřel a všichni se s úsměvem rozešli domu.

Trenéři Radim Homola a Petr Nakata

 

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA OPĚT VÍTĚZÍ

25. 9. 2018

Další ze svých prvních fotbalových krůčků a zápasů absolvovali naši hráči mladší přípravky v pondělí 24.9.2018 na Klimkovickém hřišti. Soupeřem jim byli stejně staří kluci z Velké Polomi. Tentokrát to bylo drama až do poslední minuty, kde se na závěr radovali naši kluci z vítězství 6:5. Radost byla převeliká :-)

 

ÁČKO BODOVALO NAPLNO

24. 9. 2018

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 22.9.2018
TJ Klimkovice - TJ Sokol Kozmice (2:0) 2:1
Branky: 13. Vaněk, 22. vlastní - 75. Mlýnek

Sestava Klimkovic: Bača - Sáblík, Bednář, Šot, Krpelík - Švec (66. Konečný), Vaněk - Niemczyk (88. Drábek), Mikoláš (86. Strnka), Borgosz - Gelnar, trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: V.Hoštice - Řepiště 3:1, Slovan - Ov-Jih 4:3, V.Polom - Chuchelná 1:2, Bohuslavice - Hať 1:1, Strahovice - Darkovice 4:2, Šilheřovice - Kr.Pole 1:2

Tabulka soutěže: ZDE

Úvod utkání se nesl v opatrném duchu s řadou nepřesností na obou stranách, ale mírně aktivnější byli domácí. Na konci úvodní čtvrthodinky padla první branka, kterou dali domácí. Ti nejprve ubránili roh Kozmic, Borgosz dlouhou přihrávkou vyslal Honzu Vaňka, který přesprintoval hostujícího obránce a přehodil vybíhajícího brankáře - 1:0. Za chvíli mohl Vaněk přidat druhou branku, ale hostující brankář byl proti a skvělým zákrokem jeho střelu vyrazil na roh. Ve dvacáté druhé minutě z pravé strany poslal střílený centr do vápna Borgosz, na zadní tyči zakončoval Krpelík, jenže jeho střelu brankář zneškodnil. Nicméně akce pokračovala, klimkovičtí hráči vrátili míč prudce před bránu a hostující Tomis si srazil míč do vlastní brány - 2:0. Hosté hrozili pouze sporadicky a z velké dálky, takže brankář Bača nemusel prakticky zasahovat. Naopak naši hráči mohli několikrát skóre navýšit, jenže Švec mířil v dobré pozici nad, Borgoszova krásná střela se bohužel odrazila od tyče ven z brány a ne dovnitř a v závěru poločasu vychtal v úniku Mikoláše brankář Kozmic. V úvodu druhé půle dvakrát zahrozili hosté, ale Tsiolasova hlavička šla nad a Ondiče ze strany vychytal Bača. Zvýšit skóre poté postupně mohli Borgosz, Vaněk i Mikoláš, ale ani jeden nedal. Čtvrt hodiny před koncem tak hosté udeřili, když odražený míč po standardní situaci poslal skrz hradbu těl do sítě Mlýnek - 2:1. Víc už ale naše defenzíva hostům nepovolila a naopak v poslední minutě mohl definitivně rozhodnout Sáblík, jenže tomu při brejku 4 na 2 uskočil míč a brankář jej lapil. Naši muži tak po čtyřech utkáních konečně bodovali naplno.

 

BÉČKO OTOČILO DUEL S HRABOVOU

23. 9. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Sobota 22.9.2018
TJ Klimkovice "B" - TJ Sokol Hrabová "B" (1:2) 5:2
Branky:
37. Lubojacký M., 60. Strnka, 78. Tomášek Jos., 84. Šablatura, 89. Drábek - 25. a 44. Libař
Sestava Klimkovic: Sikora - Mareth, Drábek, Knopp, Malík T. - Lubojacký, Malík O., Tomášek, Langer - Šablatura, Bača, střídali: Kania, Svoboda, Fitřík, Strnka, Augustin, trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Béčko pokračuje v tendenci vysokých vítězství, i když tentokráte se to nerodilo tak snadno. Po prvním poločase naši hráči prohrávali 1:2, ale zlepšený výkon ve druhé půli znamenal otočení výsledku a branky v posledních minutách dodaly výsledku opět chuť jednoznačného vítězství.  

 

ONDRÁŠOVKA CUP U12

20. 9. 2018

Dnes se naši mladší žáci kategorie U12 (2007 a ml.) zúčastnil kvalifikačního turnaje na celorepublikový pohár Ondrášovka Cup v Hranicích na Moravě. Sice výsledkově se jim příliš nedařilo, ale ostudu určitě neudělali. Ve skupině jim byli soupeři týmy z daleko vyšších soutěží než hrají naši kluci: FK Nový Jičín (Krajský přebor), SK Hranice (Divize) a 1.FC Poruba (Krajská soutěž). Rozhodně to byla pro kluky obrovská fotbalová zkušenost, kterou uplatní do budoucna.

Touto cestou děkujeme rodičům a ZŠ Klimkovice za uvolnění hráčů z výuky.

Výsledky Klimkovic: TJ Klimkovice - FK Nový Jičín 0:4, TJ Klimkovice - SK Hranice 1:3, TJ Klimkovice - 1. FC Poruba 2:3

Vítězem a postupujícím do dalšího kola je SK Hranice.

 

ŽÁCI ZATÍM BEZ ZTRÁTY KYTIČKY

19. 9. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1) 
Úterý 18.9.2018 FC Vítkovice - dívky -  TJ Klimkovice (1:6) 2:8

Tabulka soutěže ZDE

Starší žáci zatím procházejí soutěží jako nůž máslem. Ve všech čtyřech dosavadních utkáních zvítězili a s přehledem tak vedou průběžnou tabulku své soutěže.

 

VÝSLEDKOVÁ (nikoliv herní) MIZÉRIE POKRAČUJE

17. 9. 2018

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 15.9.2018
TH Řepiště - TJ Klimkovice (3:1) 4:1
Branky: 17. a 45. Vomáčka, 41. a 80. Zahradník - 16. vlastní

Sestava Klimkovic: Bača – Niemczyk, Šot, Bednář, Krpelík (83. Drábek) – Vaněk, Borgosz, Švec (83. Chobot), Mohelník – Gelnar, Mikoláš, trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: V.Hoštice - Slovan 0:3, Darkovice - Ov-Jih 0:3, Kr.Pole - Strahovice 2:5, Chuchelná - Bohuslavice 3:3, Hať - Šilheřovice 3:1, Kozmice - V.Polom 3:2.

Tabulka soutěže: ZDE

Výsledková mizérie pokračuje, ovšem neházejme flintu do žita. Již 4 utkání v řadě čekají naši muži na vítězství a nedočkali se ho ani v Řepišti. Soupeř nás sice nastartoval dostal do vedení vlastním gólem, ale už za minutu bylo vyrovnáno a do poločasu udeřilo Řepiště ještě 2x. Druhý poločas už byl domácími takticky perfektně zvládnut a přidali ještě jednu branku a radovali se tak z vítězství 4:1. Pro Klimkovské hráče je to velké zklamání, protože kvalitu tento tým má na úplně jiné výsledky. Přidáváme citaci z facebookových stránek TJ Řepiště: "V utkání nadprůměrné úrovně jsme porazili jasně nejlepší tým, s kterým jsme se zatím potkali."

Komentář jednatele TJ Klimkovice Lukáše Lyčky: "Chtěl bych ještě jednou touto cestou vzkázat trenérům a celé kabině: "Hoši máte veškerou důvěru, nesklápějte hlavy, fotbal je jen hra. Nenechte se svazovat nějakými ambicemi a hrejte fotbal pro zábavu. Pro co jiného taky. Je to sport a když nejde o život jde o .... Tento tým se tvořil prakticky od základu před touto sezónou. Kvalitu má, ale jak to tak bývá, chvíli trvá, než si to vše sedne a začne klapat jako dobře namazaný stroj. Věříme, že to soukolí do sebe zapadne už brzy. To, že tento tým je kvalitní ho předchází a o to je to složitější. Soupeři se na nás připravují daleko pečlivěji než na kteréhokoliv soupeře. Věřím ,že i s tímto si časem poradíte. A ještě jedna věc. Pusťte z hlavy nadávky a komentáře rádoby fanoušků. Jste parta kluků, která hraje fotbal, protože je to baví, nejste profíci ani Real Madrid. Před tréninkem či zápasem máte své životy, své práce, své rodiny a to, že jdete poté hrát fotbal, děláte jen z vlastní vůle a pro zábavu. Toto by si měli uvědomit ti fanoušci, kteří se rozhodnou kritizovat. Ale nesuďme je, možná mají také své mindráky a trable, které jen takto ventilují na veřejnost."  

 

ŽÁCI VE VÁCLAVOVICÍCH USPĚLI JEN Z POLOVINY

16. 9. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1)
Neděle 16.9.2018
TJ Sokol Václavovice -  Klimkovice (0:2) 1:7
Branky Klimkovic: 2x Šindelka, 2x Hurník, 1x Fritsch, 1x Bilík, 1x Pech

Tabulka soutěže ZDE

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1)
Neděle 16.9.2018
TJ Sokol Václavovice - TJ Klimkovice (1:1) 6:2
Branky Klimkovic: 2x Matuška
Tabulka soutěže ZDE

 

BÉČKO SI OPĚT ZASTŘÍLELO

15. 9. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Sobota 15.9.2018
TJ Klimkovice "B" - SK Šenov "B" (4:1) 7:1
Branky: 12., 22. a 60. Strnka, 14. Bajgar, 24. a 51. Bača, 58. Malík O.
Sestava Klimkovic: Sikora - Fitřík, Drábek, Knopp, Mareth - Lubojacký, Malík O., Tomášek, Bajgar - Strnka, Bača, střídali: Kania, Glomb, Langer, trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Netradičně, již v sobotu dopoledne si béčko snadno poradilo s rezervou Šenova. Utkání mělo jednoznačný průběh a už po 24. minutách, při stavu 4:0, bylo jasno jakým směrem se bude ubírat. Poté sice kanonýři Klimkovic ubrali na své intenzitě, ale i tak z toho byl konečný sympatický výsledek v poměru 7:1. I tentokráte se jeden z hráčů dočkal hattricku, poté co v minulých kolech zaznamenali tento počin veteráni Rosťa Švec nebo Michal Bača, tentokrát ke střeleckému triumvirátu dospěl mladík Vašek Strnka. 

 

MLADŠÍ ŽÁCI VYBOJOVALI BOD

13. 9. 2018

Další utkání odehráli naši mladší žáci. Tentokráte na domácím hřišti se Sokolem Krásné Pole, které trénuje Baníkovská legenda Radek Slončík. Utkání to bylo dramatické až do samého závěru. Naši malí borci už prohrávali 0:3, ale poté jak se říká "zarvali šponu" a Lukáš Malý, Matěj Huspenina a Honzík Matuška zajistili svými brankami remízu 3:3. V penaltovém rozstřelu pak přálo více štěstí svěřencům Radka Slončíka, kteří získali bod navíc.

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 
Středa 12.9.2018
TJ Klimkovice - TJ Sokol Krásné Pole (0:2) 3:3 na pen. 6:7 
Branky Klimkovic: Malý, Huspenina, Matuška

 

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA SE RADUJE Z VÝHRY

11. 9. 2018

Včera, v pondělí 10.9.2018, sehráli hráči naší mladší přípravky U9 (roč. 2010 a ml.) své druhé mistrovské utkání na hřišti SK Slavie Třebovice a radují se ze své první výhry v soutěži, když zvítězili 6:15.

GRATULUJEME kluci, jen tak dále!

 

MUŽI VYMAČKALI ZE SOUPEŘE JEN BOD

10. 9. 2018

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 8.9.2018
TJ Klimkovice - FK Velké Hoštice (1:2) 2:2
Branky: 8. Vaněk, 85. Gelnar - 36. a 45. Těžký

Sestava Klimkovic: Černý (46. Bača) – Niemczyk, Šot, Bednář, Krpelík – Vaněk, Sáblík (68. Konečný), Švec, Mohelník – Gelnar, Mikoláš, trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Slovan - Darkovice 1:6, Velká Polom - Řepiště 2:0, Ov-Jih - Kr.Pole 4:0, Bohuslavice - Kozmice 2:0, Šilheřovice - Chuchelná 2:3, Strahovice - Hať 1:1.

Tabulka soutěže: ZDE

Jarmareční utkání se těšilo velkému diváckému zájmu a nabídlo kvalitní fotbalovou a dramatickou podívanou až do samého konce. Už v 8. minutě dostal domácí do vedení krásnou brankou Jan Vaněk. Závěr poločasu ovšem patřil hostům, kteří se ke svým brankám dostali jako přes kopírák. Nejdříve v 36. minutě vypálil z dobrých 30 metrů Těžký tvrdou ránu, která zaskočila v nedbalkách domácího gólmana Denise Černého a o 10. minut později se podobná situace opakovala, tentokrát z trestného kopu. Do druhého poločasu vlítli domácí nažhaveni a snažili se o vyrovnání. Soupeře mačkali na jeho polovině, šance střídala šanci, ale kýžený gól padl až 5. minut před koncem a postaral se o něj Jan Gelnar. V poslední minutě domácí šahali po vítězství, ale dobrá příležitost zůstala nevyužita.  

 

BÉČKO TĚSNĚ PODLEHLO VŘESINĚ

9. 9. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Sobota 8.9.2018
FC Vřesina "B" - TJ Klimkovice "B" (0:0) 1:0
Branky: 83. Kopčák
Sestava Klimkovic: Sikora - Langer, Mareth, Komár, Klemiš - Larisch, Teichmann, Malík O., Tomášek - Strnka, Svoboda, střídali: Augustin, Fitřík, Gelnar Š., trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Nejtěsnější porážku zažil náš oslabený b-tým na půdě Vřesiny. Vřesina se od začátku soutěže netají postupovými ambicemi a shodou okolností náš tým k tomuto soupeři odjel v hodně kombinované sestavě. Absence zapříčiněné různými okolnostmi, ale také prostě tomu, že někteří hráči dali přednost jarmarečnímu veselí před fotbalem, zapříčinily, že jsme sestavu dávali horko těžko dohromady. Nakonec vypomohl i již "fotbalový důchodce" Víťa Komár. I přesto se naši hráči bili o body do poslední vteřiny a favoritovi podlehli jen nejtěsnějším rozdílem.

 

ŽÁCI SI PORADILI S ŘEPIŠTĚM HNED 2x

7. 9. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1) 
Pátek 7.9.2018
TJ Klimkovice - TJ Řepiště (3:2) 4:2
Branky Klimkovic: 3x Šindelka, 1x Fritsch

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 
Středa 7.9.2018
TJ Řepiště - TJ Klimkovice (0:1) 0:6
Branky Klimkovic: 2x Prašivka, Pokorný, Malý, Ondra, Matuška

 

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA ZAHÁJILA SEZÓNU

4. 9. 2018

dsc_9024.jpg

V sobotu 1.9.2018 absolvovalo naše nově vzniklé družstvo mladší přípravky (ročníky narození 2009, 2010, 2011 a 2012) svůj první zatěžkávací test před zahájením mistrovské soutěže. Zúčastnili jsme se turnaje na fotbalovém stadiónu ve Studence s názvem „Den s Baníčky“. Celý turnaj se řídil heslem „nejde o výsledek, ale radost ze hry“. Proto na tomto turnaji nebyli zapisovány žádné výsledky a všechny týmy byli na konci turnaje odměně stejnou měrou a to bohatými taškami, které obsahovaly hromadu sladkosti, plakát FC Baník Ostrava a spoustu jiných věcí. V rámci turnaje byl pro všechny kluky připraveny doprovodný program formou dovednostních soutěží a také soutěže pro maminky a tatínky. V kategorii maminek jsme sklidili cennou výhru při soutěži penalt. Vše bylo zakončeno hromadným fotem všech týmu a poté se již všichni rozjeli do svých domovů.  

40773066_10157780784504056_8760300212167114752_o.jpg

Hned v pondělí 3.9.2018 čekal na kategorii mladší přípravky první mistrovský zápas na domácí půdě s 1.FC Poruba. O výsledek nejde, jde o radost ze hry a to byla radost pohledět, hřiště plné dětí obklopené fandícími rodiči.

 

PRVNÍ PORÁŽKA PŘIŠLA NEČEKANĚ

3. 9. 2018

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 1.9.2018
TJ Klimkovice - TJ Slovan Ostrava (1:2) 2:3
Branky: 18. Mohelník, 47. Mikoláš - 27. Tydlačka, 39. a 58. Toma

Červená karta: 83. Moučka (Klimkovice)
Sestava Klimkovic: Černý – Švec, Bednář, Krpelík (68. Gelnar) – Sáblík – Niemczyk (70. Konečný), Borgosz, Vaněk, Mohelník – Moučka, Mikoláš, trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Krásné Pole - Darkovice 5:1, Řepiště - Bohuslavice 5:1, Velké Hoštice - Velká Polom 2:0, Chuchelná - Strahovice 2:3, Hať - Ostrava-Jih 0:4, Kozmice - Šilheřovice 3:2.

Tabulka soutěže: ZDE

V prvním domácím utkání této sezóny, jsme v sobotu 1. září přivítali nováčka soutěže Slovan Ostrava. Papírové předpoklady byly na straně domácích a tak nikdo moc nečekal, že by utkání mohlo skončit jinak, než výhrou Klimkovic.

Úvod utkání tomu také nasvědčoval. Klimkovice se tlačily do útoku a šance na sebe nedaly dlouho čekat, ale ani ty nejvyloženější neskončily gólem. Až v 18. minutě se po krásném prostrčení míče za obránce prosadil Michal Mohelník a vedli jsme 1:0. Soupeř, hrající v nováčkovské - postupové euforii, ale začal postupně kousat a dostávat se také do slibných příležitostí. Několikrát nebezpečně zahrozil a ve 27. minutě už vyrovnal po rychlém brejku a samostatném úniku na 1:1. Klimkovičtí se i nadále snažili o útočnou aktivitu, převážně drželi míč na svých kopačkách, ale vážnější šance nepřicházely. Za to Slovan vyrážel do rychlých brejků a před naší bránou bylo rušno. Ve 39. minutě potrestal Slovan chybu naší obrany a dostal se do vedení 1:2. Tak skončil i poločas.

Do druhého poločasu naši hráči vtrhli s jasným cílem a to výsledek otočit na svou stranu. Záhy, už ve 47. minutě vyrovnal na 2:2 Daniel Mikoláš. Slovan hrál dále svou takticky vyspělou hru. Naši sice drželi míč, ale nic vážnějšího si nedokázali přes sformovanou obranu hostí vytvořit. V 58. minutě, tak opět udeřilo na druhé straně, kde Klimkovická obrana vyrobila opět velkou hrubku a Jiří Toma mířil z voleje přesně 2:3. Do konce zbývalo ještě mnoho času něco z výsledkem udělat. Klimkovičtí hráči se o to snažili, ale bohužel jim nebylo přáno. Navíc v 83. minutě vyfasoval za bezohledný zákrok na brankáře hostů náš útočník Matěj Moučka červenou kartu. I v 10 hráčích jsme měli možnost vyrovnat, ale v 90. minutě, po krásné sólo akci Vojty Borgosze, těsně nedosáhli na míš před odkrytou bránou Dan Mikoláš ani Jan Gelnar. Slovan si tak v takticky vyspělém závěru vítězství pohlídal a z Klimkovic odváží překvapivé všechny 3 body.

 

BÉČKO SI NADÁLE DRŽÍ NEPORAZITELNOST

2. 9. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Sobota 1.9.2018
TJ Klimkovice "B" - TJ Sokol Hrabůvka (6:0) 8:0
Branky: 23., 33. a 54. Bača, 39. a 88. Teichmann, 10. Knopp, 35. Klemiš, 38. Lubojacký
Sestava Klimkovic: Sikora - Mareth, Drábek, Knopp, Klemiš (46. Fitřík) - Konečný (75. Glomb), Teichmann, Malík O. (46. Tomášek), Bajgar (70. Kania) - Bača (55. Strnka), Lubojacký, trenér Jiří Chorvatovič.

Třetí utkání a tři výhry. Tentokrát opět vysokým rozdílem 8:0. Druhá nula v řadě pro brankáře Vojtu Sikoru. A další veteránský hattrick, po minulém Švecově hattricku ho tentokrát napodobil Michal Bača. Jen tak dále...

 

ŽÁCI VSTOUPILI DO SOUTĚŽÍ

1. 9. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1) 
Sobota 1.9.2018
SK Slavie Třebovice - TJ Klimkovice (1:1) 2:7
Branky Klimkovic: 4x Šindelka, 2x Hurník, 1x Svoboda

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 
Sobota 1.9.2018
SK Slavie Třebovice - TJ Klimkovice (1:0) 4:2
Branky Klimkovic: 1x Matuška, 1x Košař

 

BÉČKO V SOUBOJI REZERV DOMINOVALO

27. 8. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži
Neděle 26.8.2018
TJ Slovan Ostrava "B" - TJ Klimkovice "B" (0:1) 0:6
Branky: 33., 58. 70. a 72. Švec, 60. Bača, 75. Kváš
Sestava Klimkovic: Sikora - Mareth, Drábek, Krpelík, Malík T. - Lubojacky, Tomášek, Švec, Bajgar - Strnka, Bálek, střídali Kotan, Bača, Kania, Kváš, Augustin, trenéři František Průša, Jiří Chorvatovič.

I ve druhém utkání si béčko připsalo vítězství, tentokrát už ale za plné tři body po jasném vítězství na půdě rezervy Ostravského Slovanu. Hlavním střelcem utkani se stal veterán Rosta Švec , který zaznamenal hned čtyři branky. 

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24

následující »