Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVINKY

Příspěvky

VÍTEK CUP 2018 V PODÁNÍ MLADŠÍ PŘÍPRAVKY

3. 11. 2018

img_20181103_124701_1--1-.jpg

V sobotu 3.11.2018 se ve sportovním centru Dubina uskutečnil 3.ročník halového turnaje v kopané ml. přípravky kategorie U9 „Vítek Cup 2018“, kterého se zúčastnila Klimkovická přípravka. Zahajovací utkání naši kluci nezvládli a po ospalém výkonu prohráli s týmem ŠSK Bílovec 7:2. S dalšími zápasy se kluci začali postupně probouzet a zbytek zápasů v základní skupině již vyhráli (Klimkovice - MSK Orlová 5:3, Klimkovice – MFK Vítkovice U8 6:0, Klimkovice – FC Ostrava jih 6:0). V základní skupině jsme tedy skončili na druhém místě za týmem z Bílovce. V semifinálovém utkání nás tedy čekal vítěz Skupiny B, tým Spartak Lubina. V tomto utkání se na nás lepila smůla po celou dobu utkání, celkem jsme nastřelili pět tyček a brána byla pro nás zakletá. Nakonec jsme Lubině podlehli v poměru 4:1 a tím pádem nás čekal zápas o třetí místo. V druhém semifinále se střetli týmy ŠSK Bílovec a FK SK Polanka. Jako vítěz z tohoto utkání vyšel tým z Polanky a nás tím pádem čekal reparát zahajovacího utkání. Průběh tohoto utkání se oproti prvnímu zápasu nesl v opačném duchu a po velmi bojovném výkonu jsme nakonec zaslouženě vyhráli 5:1 a celkově se tedy umístili na krásném 3. místě.  Celý turnaj vyhrál Spartak Lubina, který ve finálovém utkání porazil tým z Polanky 2:0.

 

STARŠÍ ŽÁCI I NADÁLE VÁLCUJÍ SOUPEŘE

3. 11. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1) 

Pátek 2.11.2018, TJ Klimkovice - TJ Sokol Pustkovec 10:2

Sobota 3.11.2018, TJ Sokol Krásné Pole - TJ Klimkovice 1:5

Tabulka soutěže ZDE

 

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 

Středa 31.10.2018, TJ Klimkovice - FC Slávia Michálkovice 5:4 po penaltách

Tabulka soutěže ZDE

 

ÁČKO VEZE CENNÉ TŘI BODY Z OSTRAVY-JIHU

29. 10. 2018

44846027_10213697260885860_4676141352847671296_n.jpg

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 27.10.2018
FC Ostrava-Jih - TJ Klimkovice (0:0) 0:1
Branky:  48. Sáblík

Sestava Klimkovic: Černý – Krpelík, Drábek, Bednář, Niemczyk – Sáblík, Švec – Mohelník (83. Borgosz), Vaněk (90. Chobot), Mikoláš (88. Konečný) – Moučka (90. Vostárek), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Kr.Pole - Řepiště 1:2, Darkovice - V.Hoštice 3:1, Šilheřovice - Bohuslavice 2:1, Strahovice - V.Polom 1:0, Hať - Kozmice 1:2, Chuchelná - Slovan 1:2

Tabulka soutěže: ZDE

V sobotním deštivém odpoledni jsme zavítali na půdu vedoucího týmu tabulky, Ostravy-Jih. Oproti minulému utkání s Darkovicemi chyběli zraněný Bača, nemocný Šot, stále stoprocentně fit nebyl ani Borgosz, který byl aspoň na lavičce a pracovně mimo byl Jonek.

Začátek utkání se nesl v oboustranně slušném tempu, čemuž pomáhalo rozměry menší hřiště a mokrý trávník. Hned v úvodní minutě trochu vylekal klimkovické příznivce brankář Černý, kterému úplně ideálně nevyšel výlet mimo bránu a domácí hráč dával míč před odkrytou klimkovickou bránu, kde naštěstí byli pouze hráči ve žlutém a tak se nic nestalo. V šesté minutě našel Vaněk křížným pasem Mohelníka, který si míč zpracoval pěkně do pohybu před domácího obránce a ten jej zhruba metr a půl před vápnem fauloval. Klimkovičtí se dost zlobili, protože Michal by nebýt faulu, šel sám na bránu a jelikož jej fauloval poslední hráč, žlutá karta byla velmi mírným trestem. Z následného přímého kopu střílel Moučka na zadní tyč, kterou minul zhruba o metr. Za pět minut vtrhl, po kombinaci s Niemczykem, do vápna Mikoláš, ale jeho zpětnou přihrávku na volného Moučku včas lapil Janoušek. Poté se osmělili i domácí. Střely Prokeše a Korbačky skončily nad bránou a pokus Kadlčíka zpoza šestnáctky šel doprostřed, kde byl připravený Černý. I když se po zbytek poločasu hrál docela svižný fotbal, žádná další větší šance už ani z jedné strany nepřišla.

Úvod druhé půle se našemu týmu povedl tak, jak asi o poločase chtěl. Kuba Sáblík ve středu hřiště získal míč, trochu se štěstím se dostal přes protihráče a po narážečce se Švecem okolo bránícího hráče, poslal ve vápně míč podél vybíhajícího Janouška k tyči – 0:1. Po této brance zvedli domácí více svou aktivitu, ale střely Kadlčíka a Válka skončily mimo a hlavička Petrovského z hranice vápna po centru z pravé strany, našla přesně místa, kde byl pozorný Černý. Na druhé straně neuspěli s trestných kopů Moučka a Sáblík, když oba mířili nad bránu. V sedmdesáté minutě vybojoval zdánlivě ztracený míč Mohelník a byl kousek před šestnáctkou faulován. Švec poslal přímý kop pěkně přes zeď, ale Janoušek jeho střelu dobře viděl a chytil. V sedmdesáté páté minutě přišla asi nejvážnější akce domácích, když se míč dostal dvacet metrů od brány k Filipu Gažimu a jeho tvrdou střelu, mířící k tyči, musel výborným zákrokem vytáhnout Denis Černý na roh. V závěrečné desetiminutovce domácí vrhli své síly především do útoku a tím pádem se otevírala i jejich okénka vzadu, které jsme mohli několikrát potrestat. Mikoláš po úniku dvakrát střílel ze strany, ale Janoušek obě jeho střely vyrazil. V osmdesáté šesté minutě střílel zpoza vápna střídající Borgosz a domácí gólman fantastickým zákrokem vytáhl jeho střelu z šibenice. Dvě minuty před koncem už už zakončoval brejk tři na dva, Vaněk do prázdné brány, ale domácí obránce mu obětavě skluzem skočil do střely a gól z toho nebyl. A protože se v závěrečných vteřinách nic zásadního už nestalo, odvezli si naši muži cenné tři body do Klimkovic.

 

BÉČKO DRŽÍ PRVNÍ MÍSTO V TABULCE

28. 10. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Sobota 27.10.2018
TJ Klimkovice "B" -
TJ Slovan Ostrava "B" (2:0) 2:1 

Branky: 14. (p) a 24. Knopp - 67. Gabriel (p)

Červená karta: 86. Šablatura (Klimkovice)

Sestava Klimkovic: Sikora - Mareth, Knopp, Šablatura, Klemiš - Tomášek J., Malík O., Teichmann, Bajgar - Lubojacký M., Strnka, Střídali: Augustin, Langer, Šrámek, Fitřík, Škuta, Lubojacký J., trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Souboj o první místo ve vyrovnané tabulce naši hráči béčka zvládli na výbornou a po vítězství na béčkem Slovanu se drží stále v čele Městské soutěže. O naše obě branky se postaral stoper Daniel Knopp.

 

PŘÍPRAVKA ZAKONČILA SEZÓNU

27. 10. 2018

img_20181027_164736.jpg

V sobotu 27.10.2018 se v Klimkovické sokolovně konalo zakončení podzimní části fotbalového ročníku 2018/2019 týmu mladší přípravky TJ Klimkovice. V rámci ukončení se uskutečnil mini turnaj mezi kluky přípravky proti rodičům. Po celou dobu šlo u všech zápasu cítit napětí ze všech koutů tělocvičny a žádný z týmu nikomu nic nedaroval. Ani maminky nenechaly své ratolesti dobrovolně vyhrát. Po turnaji již proběhlo tradiční vyhodnocení celé sezony, kdy v městské soutěži kategorii U9 obsadila Klimkovická přípravka krásné 4. místo s 12 body a se skórem 60:58. Poté již proběhla volná zábava, která se dále nesla ve stejném duchu jako doposud s pokračujícími napínavými fotbaly v tělocvičně sokolovny.

Konečná tabulka podzimní části ročníku 2018/19:

bez-nazvu.jpg 

 

ŽÁCI OPĚT VÍTĚZNĚ

24. 10. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1) 

Pondělí 22.10.2018, TJ Klimkovice - TJ Vítkovice-dívky 12:5

Tabulka soutěže ZDE

 

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 

Sobota 20.10.2018, SK Šenov - TJ Klimkovice 1:6

Středa 24.10.2018, TJ Klimkovice - FK Stará Bělá 4:0

Tabulka soutěže ZDE

 

DARKOVICE SI ODVEZLY BŮRA

22. 10. 2018

img_20181020_113840.jpg

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 20.10.2018
TJ Klimkovice - FK Darkovice (2:2) 5:2
Branky:  44., 64. a 74. Mikoláš, 30. Moučka, 57. Vaněk – 28. a 32. Tannenberger

Sestava Klimkovic: Bača – Krpelík, Drábek, Šot, Niemczyk – Sáblík, Švec (83. Chobot) – Mohelník (80. Konečný), Vaněk, Mikoláš (85. Vostárek) – Moučka (86. Bednář), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Řepiště - Hať 3:4, Slovan - Šilheřovice 8:3, V.Polom - O.-Jih 3:5, V.Hoštice - Kr.Pole 1:0, Kozmice - Chuchelná 0:1, Bohuslavice - Strahovice 3:1

Tabulka soutěže: ZDE

Po dvou vítězstvích v řadě, chtěli naši muži doma na tuto sérii navázat proti Darkovicím a potvrdit tak body z Kr. Pole. Trenéru Woznicovi chyběl na čtyři utkání distancovaný Gelnar, za červenou kartu v Krásném Poli, a pouze na lavičce byl lehce zraněný Borgosz, jinak byl tým kompletní.

Úvod utkání začali naši hráči aktivně, od počátku drželi míč na svých kopačkách a hosty držely na distanc od své brány. Nejprve hostujícího brankáře Chlappka svým pokusem prověřil Moučka, ale byl z toho pouze roh. V osmé minutě střílel po standardní situaci nad Šot. Dvakrát visel gól ve vzduchu, když hostující obránci těsně před brankovou čarou zblokovali pokus našich hráčů. Hosté se osmělili pouze jednou, ale střela hostující hráče po křídelní akci, skončila hodně nad bránou. Dvakrát to ze střední vzdálenosti zkoušel Mikoláš, ale pokaždé minul tři tyče. Ve dvacáté osmé minutě přišel ale šok. Hosté podnikli útok po pravé straně, jejich centr naše defenzíva tečovala pouze k Tannenbergerovi a ten pohotově otevřel skóre – 0:1. Naštěstí prakticky hned z rozehrávky hosté faulovali Mohelníka, Šot poslal do vápna nepříjemný míč, který brankář vyrazil před sebe a míč doslova dotlačil do brány Matěj Moučka – 1:1. Jak rychle jsme vyrovnali, tak stejně rychle jsme o vedení přišli. Za dvě minuty jsme uprostřed hřiště zbytečně přišli o míč, následovala finální přihrávka na rozběhnutého Tannenbergera, který svůj únik na Baču zakončil brankou – 1:2. Naši hráči se snažili nadále hrát aktivně a po prostrčení Mohelníka vychytal v dobré příležitosti Chlappek jak Moučku, tak dorážejícího Vaňka. Minutu před koncem poločasu navezl míč Dan Mikoláš, narazil si jej s Moučkou a přízemní střelou k tyči srovnal – 2:2

V úvodu druhé půle to zkusil zpoza vápna Moučka, ale přímo doprostřed. V padesáte druhé minutě utekl hostující obraně Mikoláš, přihrál před bránu Moučkovi a tomu chybělo pár centimetrů navíc, aby ve skluzu míč usměrnil do brány a ne mimo. V padesáté sedmé minutě naši hráči vykombinovali hostující defenzívu, míče se ve vápně chopil Moučka, který si nechal nejprve ve skluzu projet hostujícího obránce, aby sám před brankářem přihrál do strany Honzovi Vaňkovi, který do prázdné brány otočil skóre – 3:2. Za tři minuty se uvolnil Mohelník a tvrdou střelou protáhl Chlappka. V šedesáté čtvrté minutě téměř od poloviny pláchl Dan Mikoláš, dostal se přes obránce do vápna a z velkého úhlu prostřelil brankáře – 4:2. Poté to zkoušel Švec, ale brankář byl na místě a Moučkovi opět chyběl jen kousek po centru Drábka. Hosté se ve druhém poločase na nic nezmohli a tak je v sedmdesáté čtvrté minutě ztrestal znovu Dan Mikoláš, který si zaběhl na míč prodloužený Moučkou, udělal kličku brankáři, poslal míč do opuštěné brány a zkompletoval svůj druhý hattrick v našem dresu – 5:2. V závěru se do hry dostali i další hráči, kteří mohli skóre ještě navýšit. Chobot vyslal po lajně Konečného, ten centrem našel ve vápně Vostárka, který ideální okamžik ke střele prováhal a následný pokus mu brankář nohama vyrazil.

Všechny tři body tak po velmi dobrém výkonu celého mužstva zůstali zaslouženě doma a pevně věříme, že výsledková i herní pohoda vydrží našemu týmu až do konce podzimu.

 

BÉČKO SI S CHUTÍ ZASTŘÍLELO

21. 10. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Sobota 20.10.2018
TJ Klimkovice "B" -
TJ Lokomotiva Ostrava (5:1) 10:2 

Branky: 11. Knopp (p), 19., 29., 53. a 61. Strnka, 21., 36. a 56. Bača, 72. Šrámek, 75. Bajgar - 44. Zelenka, 82. Růžička (p)

Sestava Klimkovic: Augustin - Mareth, Bednář, Šablatura, Klemiš - Lubojacký M., Knopp, Teichmann, Vostárek - Bača, Strnka, Střídali: Sikora, Langer, Šrámek, Fitřík, Kváš, Bajgar, Tomášek J., trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Odveta proti Lokomotivě se povedla na výbornou a hráči béčka si s chutí zastříleli. Nasázeli populární "desítku" o kterou se velkou měrou zasloužili střelci Vašek Strnka a Michal Bača. Tímto vítězstvím se posunul tým béčka na první místo tabulky Městské soutěže.

 

ÁČKO V KR.POLI ZA TŘI BODY

16. 10. 2018

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 13.10.2018
TJ Sokol Krásné Pole - TJ Klimkovice (0:2) 1:4
Branky: 77. Galus – 1. Vaněk, 4. Šot, 67. Mikoláš, 72. Gelnar
Červená karta: 90. Gelnar (Klimkovice)

Sestava Klimkovic: Černý – Sáblík, Drábek, Šot, Niemczyk – Chobot (58. Konečný), Borgosz (14. Švec) – Mikoláš, Vaněk (74. Vostárek), Mohelník (83. Bednář) – Moučka (63. Gelnar), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Ov-Jih - Bohuslavice 1:2, Darkovice - V.Polom 5:1, Kozmice - Slovan 2:4, Strahovice - Šilheřovice 2:1, Chuchelná - Řepiště 2:0, Hať - V.Hoštice 1:0

Tabulka soutěže: ZDE

V sobotním utkání jsme zajížděli do nedalekého Krásného Pole, kde jsme hráli znovu po roční odmlce. Domácí v minulém kole vyhráli ve Velké Polomi 1:2 a v tabulce se nacházeli na devátém místě, ale pouze s tříbodovou ztrátou na náš tým, kterému patřila čtvrtá příčka.

Lepší vstup do utkání si naši hráči ani nemohli přát. Hned z úvodní rozehrávky poslali míč domácí do svých zadních řad a díky napadání našich hráčů, vyrobil domácí stoper Klimek obrovskou hrubku, když namazal Honzovi Vaňkovi a ten po krátkém navedení, technickou střelou z hranice vápna otevřel skóre už po dvaceti vteřinách – 0:1. Za další tři minuty už to bylo o dvě branky. Roh Borgosze se po několika odrazech dostal k Vláďovi Šotovi, ten před sebou prostřelil dvojici bránících hráčů a podruhé rozvlnil síť v domácí bráně – 0:2. Toto rychlé vedení našim hráčům paradoxně spíš ublížilo, viditelně polevili v koncentraci a nasazení a tak se začali dostávat do blízkosti naší brány i domácí, kteří hrozili nebezpečnými centry z levé strany, ale brankář Černý si s nimi za spolupráce obrany, poradil. Bohužel při jednom z obranných zákroků, ze hřiště už ve čtrnácté minutě odkulhal Vojta Borgosz a nahradil jej Rosťa Švec. Následovala nudná, neurovnaná pasáž, kterou utnula až tyč, kterou ve třicáté minutě z pětatřiceti metrů trefil Moučka a málem tak potrestal špatný odkop domácího gólmana. V závěru poločasu měli dobré příležitosti ještě Mikoláš a Vaněk, ale pokaždé si s nimi poradil domácí brankář.

Úvod druhé půle se nesl ve stejném duchu, jako ta první. Hodně zkažených přihrávek na obou stranách, čemuž nahrával i tvrdý a nerovný terén. V padesáté sedmé minutě z dvaceti metrů kroutil Švec přímý kop přes zeď pod břevno, ale Chodura, v domácí bráně, vytáhl výborným zákrokem míč na roh. V šedesáté sedmé minutě jsme se dočkali potřetí. Vaňkovu přihrávku na polovině sklepl Gelnar do kraje Danu Mikolášovi, který utekl dvěma domácím obráncům a svůj úprk přes celou polovinu chladnokrevně zakončil – 0:3. Poté se do dvou velkých šancí dostal domácí Galus. Nejprve jej v samostatném úniku vychytal Denis Černý a poté ze dvou metrů hlavou trestuhodně  minul odkrytou bránu. V sedmdesáté druhé minutě opět domácí defenzívě utekl Mikoláš, vtrhl do vápna a před bránou našel Honzu Gelnara, pro kterého nebyl problém uklidit míč tam, kam patří – 0:4. O pět minut později se dočkali i domácí, když se na zadní tyč povedeně trefil Galus a Černý byl bez šance – 1:4. V poslední minutě se ještě nechal zbytečně domácím hráčem vyprovokovat Honza Gelnar a za lehký úder dlaní, po kterém se domácí hráč teatrálně svalil na zem, uviděl červenou kartu. Na našem vítězství už to však nic nezměnilo a i přes ne příliš líbivou hru, si odvážíme zaslouženě tři body, které nás posunuli už na třetí příčku tabulky.

 

BÉČKO PODLEHLO AŽ NA PENALTY

15. 10. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Sobota 13.10.2018
TJ Lokomotiva Ostrava - TJ Klimkovice "B" 0:0 na pen. 9:8 
Sestava Klimkovic: Sikora - Fitřík, Lubojacký J., Knopp, Mareth - Bajgar, Lubojacký M., Tomášek, Malík T. - Šablatura, Strnka, Střídali: Augustin, Teichmann, Komár, Langer, Šrámek, Škuta, trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Nejméně oblíbené utkání celé sezóny mají hráči béčka za sebou. V sobotu vydolovali bod za remízu 0:0 na škvárovém hřišti Lokomotivy Ostrava. Našim se nepovedlo využít ani 13. minutovou přesilovku po červené kartě domácích. Nakonec v penaltovém rozstřelu podlehli po dlouhé sérii kopů 8:9 a bod navíc tak získala domácí Lokomotiva. Hned tuto sobotu od 14:00 hod. mají naši hráči ale možnost nápravy v odvetě se stejným soupeřem na domácím trávníku.

 

ŽÁCI - STARŠÍ I MLADŠÍ - NADĚLOVALI

14. 10. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1) 

Neděle 14.10.2018, TJ Sokol Pustkovec - TJ Klimkovice 1:14

Tabulka soutěže ZDE

 

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 

Středa 10.10.2018, TJ Klimkovice - FC Vratimov 12:0

Tabulka soutěže ZDE

 

POZOR ZMĚNA

11. 10. 2018

Už s předstihem informujeme fanoušky že na žádost soupeře "áčka" FK Darkovice, došlo ke změnám času domácích utkání mužů "A" i mužů "B" v sobotu 20.10.2018.

➡️ V 11:30 hod. "ÁČKO" TJ Klimkovice - FK Darkovice
➡️ V 14:00 hod. "BÉČKO" TJ Klimkovice - TJ Lokomotiva Ostrava

 

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA A ZASE VÍTĚZSTVÍ

9. 10. 2018

Další své mistrovské utkání absolvovali naši hráči mladší přípravky (U9) v úterý 9.10.2018 ve Svinově proti stejně starým Svinovským fotbalistům. I tentokrát se z vítězství radovali naši kluci. Ale nebylo to drama jako v minulých zápasech, tentokrát vyhráli suverejně 13:1.

 

ŽÁCI NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

8. 10. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1) 

Starší žáci se vezou na vítězné vlně. V soutěži prozatím odehráli 6 utkání a ve všech jednoznačně zvítězili.

Pátek 5.10.2018 FK SK Polanka -  TJ Klimkovice 3:8

Pondělí 8.10.2018 TJ Klimkovice - TJ Sokol Krásné Pole 7:3

Tabulka soutěže ZDE

 

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 

Pátek 5.10.2018, TJ Slavoj Rychvald - TJ Klimkovice 4:4 (na pen. 2:3)

Tabulka soutěže ZDE

 

MUŽI ZASLOUŽENĚ ZA TŘI BODY

7. 10. 2018

img_20181006_161118.jpg

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 6.10.2018
TJ Klimkovice - TJ Sokol Hať (2:0) 5:2
Branky: 7. a 30. Mikoláš, 62. Vaněk, 63. Moučka, 89. Švec – 47. D. Plaček, 90. Fojtík

Sestava Klimkovic: Bača – Niemczyk, Bednář (78. Chobot), Šot, Krpelík – Sáblík (84. Drábek), Mohelník – Konečný (63. Švec), Vaněk (83. Jonek), Mikoláš – Moučka (65. Gelnar), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Řepiště - Kozmice 1:0, Velká Polom - Kr.Pole 1:2, Bohuslavice - Darkovice 3:3, V.Hoštice - Chuchelná 1:0, Šilheřovice - Ov-Jih 2:2

Tabulka soutěže: ZDE

V sobotním utkání jsme měli k dispozici konečně prakticky celý tým, chyběl pouze Borgosz, který byl jako trenér s žáčky Třince na turnaji na Slovensku, proto byl cíl jasný, získat tři body.

Hned ve druhé minutě měl velkou šanci Mikoláš, když ze strany postupoval na hostujícího brankáře Michálka, bohužel se střelou se ukvapil a brankář ji zneškodnil. Chuť si Dan spravil o pět minut později, když dostal míč mezi obránce, navedl jej do vápna a střelou na zadní tyč otevřel skóre – 1:0. Za další dvě minuty byl Mikoláš znovu v šanci, jeho tvrdou střelu brankář Hatě s velkou námahou vyrazil. O chvíli později střílel těsně vedle Moučka a ve dvacáté první minutě z přímého kopu pěkně zakroutil míč přes zeď Šot, bohužel opět těsně vedle. Ve třicáté minutě odcentroval z pravé strany Konečný na zadní tyč a Dan Mikoláš placírkou uklidil míč do sítě – 2:0. Hosté měli jedinou vážnější šanci ve 36. minutě, když střelu Machally tečoval jeden z hostujících hráčů do protipohybu Bači, který velmi dobrým zákrokem udržel míč před brankovou čárou.

Úvod druhé půle vyšel hostům jasně lépe a už po dvou minutách se s míčem až příliš lehce otočil Plaček a velmi pěknou technickou střelou z dvaadvaceti metrů vymetl pavučiny v Bačově šibenici – 2:1. Po této brance Hať výrazně ožila a patřilo jí následujících patnáct minut, kdy nás nepříjemně svírala a dostávala se do šancí. Ve dvou případech zasahoval Bača, dvakrát na poslední chvíli nebezpečnou střelu obětavě zblokovali naši obránci a jednou nás zachránila tyč. V šedesáté druhé minutě jsme se z tlaku vymanili, podnikli rychlý útok, na jehož konci byl Honza Vaněk a bylo to znovu o dvě branky – 3:1. Hosté prakticky hned po rozehrávce ztratili na naší polovině míč, následoval pas na Mikoláše, který utekl do vápna a přihrávkou před bránu našel Matěje Moučku, který uklidil míč do brány – 4:1. Hosté to sympaticky nezabalili a nadále chtěli hrát fotbal. Do zakončení se dostal aktivní Machalla po úniku z levé strany, ale těsně minul. V osmdesáté deváté minutě ztratili hosté na polovině míč a do samostatného úniku se dostali Švec s Drábkem, který prvně jmenovaný zakončil nekompromisně pod břevno – 5:1. Znovu, prakticky hned po rozehrávce, vypíchl stoperovi hostí míč Gelnar a postupoval na brankáře. Celou akci chtěl vyšperkovat přihrávkou do strany na Jonka, ale ten už měl míč v úhlu a odkrytou bránu netrefil. Poslední slovo měli přeci jen hosté, kteří se v samotném závěru prosadili hlavou po rohovém kopu, konkrétně Fojtík – 5:2. Všechny body tak i přes patnáctiminutový výpadek ve druhé půli zůstali zaslouženě doma.

 

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA U9 NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

2. 10. 2018

Další své mistrovské utkání absolvovali naši hráči mladší přípravky (U9) v pondělí 1.10.2018 na Klimkovickém hřišti. Soupeřem jim byli stejně staří kluci z Krásného Pole a naši kluci navázali na vítězství z minulého týdne. Tentokrát to bylo opět drama až do poslední minuty, když jsme prohrávali o poločase 3:5, ale nakonec se nám podařilo výsledek otočit a na závěr jsme se radovali z vítězství 10:8. Děkujeme rodičům za povzbuzování a vytvoření pravé fotbalové atmosféry. :-)

 

ÁČKO VEZE Z CHUCHELNÉ "JEN" BOD

1. 10. 2018

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Neděle 30.9.2018
TJ Spartak Chuchelná - TJ Klimkovice (1:1) 2:2
Branky: 6. Michalík, 70. Neuwirth (penalta) - 9. a 47. Borgosz

Sestava Klimkovic: Bača - Drábek, Bednář, Šot, Krpelík - Švec, Vaněk - Niemczyk, Mikoláš, Borgosz (58. Chobot) - Gelnar (84. Jonek), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Darkovice - Šilheřovice 3:1, Ov-Jih - Strahovice 6:1, Kr.Pole - Bohuslavice 2:6, Řepiště - Slovan 3:2, Kozmice - V.Hoštice 1:2, Hať - V.Polom 2:2

Tabulka soutěže: ZDE

Nedělní utkání v Chuchelné se nám herně ani výsledkově nepodařilo. Kvůli nemoci nebo pracovním povinnostem chyběli Černý, Konečný, Mohelník, Moučka, Sáblík a to ještě přes zdravotní problémy nastoupili do utkání Gelnar, Vaněk a Borgosz, u kterého se ještě pár minut před utkáním nevědělo, zda ho nakonec bolavý kotník pustí do hry.

Úvod utkání se nám nepovedl, hned v šesté minutě poslali domácí z vlastní poloviny jednoduchý nákop, který přeletěl naše obránce, zabíhající domácí útočník sice nastřelil Baču, ale míč se odrazil před prázdnou bránu, kde byl Michalík a pohodlně otevřel skóre - 1:0. Jak jednoduše jsme pustili domácí do vedení, tak podobně snadno a se štěstím jsme za tři minuty vyrovnali, když centr Borgosze doplachtil přes domácího golmana přesně za háčky - 1:1. Následující minuty neměli s fotbalem nic společného, bojovalo se převážně ve středu hřiště, čemuž nahrával i měkký a hrbolatý terén. Ve třicáté minutě kopal přímý kop z dvaadvaceti metrů Švec, míč poslal pěkně přes zeď, bohužel jeho střela se od břevna odrazila na brankovou čáru a ven. V závěru poločasu měli dvě dobré příležitosti domácí, ale jednou mířili do míst, kde byl připravený Bača a podruhé vedle brány.

Úvod druhé půle se nám, na rozdíl od první, povedl. Centr Mikoláše domácí obránce odvrátil jen k Borgoszovi a ten z voleje i díky lehké teči obránce, otočil vývoj skóre - 1:2. Za dvě minuty prošel Borgosz přes dva hráče, přihrál Mikolášovi a jeho střelu konečky prstů vyrazil brankář na roh. Ten poslal Švec na zadní tyč, Šot vrátil míč před bránu na Bednáře a tomu hlavičku opět vyškrábnul brankář na roh. Za sedm minut měl tutovou šanci Gelnar, ale z metru přestřelil odkrytou bránu. O chvíli později po rychlém útoku běžel ze strany sám na brankáře Niemczyk, bohužel zamířil vedle. Domácí posílali do vápna pouze dlouhé míče a dlouho bez nějakého efektu až do sedmdesáté minuty, kdy naše defenzíva nedokázala odehrát skákavý míč do bezpečí, Bednář fauloval Neuwirtha a sám postižený penaltu proměnil - 2:2. Do konce zápasu si ani jeden tým víc než náznaky šance nevytvořil a utkání tak skončilo remízou, která je pro nás i přes velké absence, ztrátou.

 

BÉČKO I V OSLABENÉ SESTAVĚ ZVÍTĚZILO

30. 9. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Neděle 30.9.2018
TJ Řepiště "B" - TJ Klimkovice "B" (1:3) 2:4
Branky: 34. Konečný, 71. Kubatík - 1. Lubojacký M., 2. Langer, 44. Klemiš, 69. Knopp 

Sestava Klimkovic: Sikora - Fitřík, Mareth, Knopp, Langer - Lubojacký M., Klemiš, Tomášek, Kváš - Lubojacký Jan, Strnka, Střídali: Augustin, trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

V hodně oslabené sestavě, sotva v 11 hráčích, kdy musel nečekaně do hry i vedoucí mužstva áčka Jan Lubojacký se vydali hráči našeho béčka na hřiště Řepiště. Úvod měli z říše snů, když už po dvou minutách vedli 2:0. Utkání nakonec skončilo vítězstvím našich hráčů v poměru 4:2. Po zaváhání Vřesiny na Lokomotivě tak béčko stále okupuje 2. pozici v tabulce, ale už jen s dvou bodovou ztrátou na vedoucí Vřesinu.  

 

MLADŠÍ ŽÁCI BEZ BODŮ

29. 9. 2018

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 

Středa 26.9.2018, TJ Klimkovice - FK SK Polanka 2:5

Pátek 28.9.2018, FC Vítkovice 1919 - TJ Klimkovice 7:0

Tabulka soutěže ZDE

 

PŘED-PŘÍPRAVKA SI ODBYLA PREMIÉRU

28. 9. 2018

img_20180928_135144-1-.jpg

V den konání státního svátku sv. Václava se na Klimkovickém hřišti odehrál přátelský zápas našich nejmladších svěřenců, před-přípravky TJ Klimkovice proti soupeři z FC Poruba. Již v šatně vládla nervozní atmosféra, protože někteří kluci nastupovali ke svému první utkání v životě. Tato nervozita ale brzy opadla a celý zápas se nesl v duchu fair play podpořeny rodičovskou diváckou kulisou. Výsledek v zápase roli nehrál, padlo mnoho hezkých gólu a kluci si nakonec dali i penaltový rozstřel a všichni se s úsměvem rozešli domu.

Trenéři Radim Homola a Petr Nakata

 

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA OPĚT VÍTĚZÍ

25. 9. 2018

Další ze svých prvních fotbalových krůčků a zápasů absolvovali naši hráči mladší přípravky v pondělí 24.9.2018 na Klimkovickém hřišti. Soupeřem jim byli stejně staří kluci z Velké Polomi. Tentokrát to bylo drama až do poslední minuty, kde se na závěr radovali naši kluci z vítězství 6:5. Radost byla převeliká :-)

 

ÁČKO BODOVALO NAPLNO

24. 9. 2018

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 22.9.2018
TJ Klimkovice - TJ Sokol Kozmice (2:0) 2:1
Branky: 13. Vaněk, 22. vlastní - 75. Mlýnek

Sestava Klimkovic: Bača - Sáblík, Bednář, Šot, Krpelík - Švec (66. Konečný), Vaněk - Niemczyk (88. Drábek), Mikoláš (86. Strnka), Borgosz - Gelnar, trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: V.Hoštice - Řepiště 3:1, Slovan - Ov-Jih 4:3, V.Polom - Chuchelná 1:2, Bohuslavice - Hať 1:1, Strahovice - Darkovice 4:2, Šilheřovice - Kr.Pole 1:2

Tabulka soutěže: ZDE

Úvod utkání se nesl v opatrném duchu s řadou nepřesností na obou stranách, ale mírně aktivnější byli domácí. Na konci úvodní čtvrthodinky padla první branka, kterou dali domácí. Ti nejprve ubránili roh Kozmic, Borgosz dlouhou přihrávkou vyslal Honzu Vaňka, který přesprintoval hostujícího obránce a přehodil vybíhajícího brankáře - 1:0. Za chvíli mohl Vaněk přidat druhou branku, ale hostující brankář byl proti a skvělým zákrokem jeho střelu vyrazil na roh. Ve dvacáté druhé minutě z pravé strany poslal střílený centr do vápna Borgosz, na zadní tyči zakončoval Krpelík, jenže jeho střelu brankář zneškodnil. Nicméně akce pokračovala, klimkovičtí hráči vrátili míč prudce před bránu a hostující Tomis si srazil míč do vlastní brány - 2:0. Hosté hrozili pouze sporadicky a z velké dálky, takže brankář Bača nemusel prakticky zasahovat. Naopak naši hráči mohli několikrát skóre navýšit, jenže Švec mířil v dobré pozici nad, Borgoszova krásná střela se bohužel odrazila od tyče ven z brány a ne dovnitř a v závěru poločasu vychtal v úniku Mikoláše brankář Kozmic. V úvodu druhé půle dvakrát zahrozili hosté, ale Tsiolasova hlavička šla nad a Ondiče ze strany vychytal Bača. Zvýšit skóre poté postupně mohli Borgosz, Vaněk i Mikoláš, ale ani jeden nedal. Čtvrt hodiny před koncem tak hosté udeřili, když odražený míč po standardní situaci poslal skrz hradbu těl do sítě Mlýnek - 2:1. Víc už ale naše defenzíva hostům nepovolila a naopak v poslední minutě mohl definitivně rozhodnout Sáblík, jenže tomu při brejku 4 na 2 uskočil míč a brankář jej lapil. Naši muži tak po čtyřech utkáních konečně bodovali naplno.

 

BÉČKO OTOČILO DUEL S HRABOVOU

23. 9. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Sobota 22.9.2018
TJ Klimkovice "B" - TJ Sokol Hrabová "B" (1:2) 5:2
Branky:
37. Lubojacký M., 60. Strnka, 78. Tomášek Jos., 84. Šablatura, 89. Drábek - 25. a 44. Libař
Sestava Klimkovic: Sikora - Mareth, Drábek, Knopp, Malík T. - Lubojacký, Malík O., Tomášek, Langer - Šablatura, Bača, střídali: Kania, Svoboda, Fitřík, Strnka, Augustin, trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Béčko pokračuje v tendenci vysokých vítězství, i když tentokráte se to nerodilo tak snadno. Po prvním poločase naši hráči prohrávali 1:2, ale zlepšený výkon ve druhé půli znamenal otočení výsledku a branky v posledních minutách dodaly výsledku opět chuť jednoznačného vítězství.  

 

ONDRÁŠOVKA CUP U12

20. 9. 2018

Dnes se naši mladší žáci kategorie U12 (2007 a ml.) zúčastnil kvalifikačního turnaje na celorepublikový pohár Ondrášovka Cup v Hranicích na Moravě. Sice výsledkově se jim příliš nedařilo, ale ostudu určitě neudělali. Ve skupině jim byli soupeři týmy z daleko vyšších soutěží než hrají naši kluci: FK Nový Jičín (Krajský přebor), SK Hranice (Divize) a 1.FC Poruba (Krajská soutěž). Rozhodně to byla pro kluky obrovská fotbalová zkušenost, kterou uplatní do budoucna.

Touto cestou děkujeme rodičům a ZŠ Klimkovice za uvolnění hráčů z výuky.

Výsledky Klimkovic: TJ Klimkovice - FK Nový Jičín 0:4, TJ Klimkovice - SK Hranice 1:3, TJ Klimkovice - 1. FC Poruba 2:3

Vítězem a postupujícím do dalšího kola je SK Hranice.

 

ŽÁCI ZATÍM BEZ ZTRÁTY KYTIČKY

19. 9. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1) 
Úterý 18.9.2018 FC Vítkovice - dívky -  TJ Klimkovice (1:6) 2:8

Tabulka soutěže ZDE

Starší žáci zatím procházejí soutěží jako nůž máslem. Ve všech čtyřech dosavadních utkáních zvítězili a s přehledem tak vedou průběžnou tabulku své soutěže.

 

VÝSLEDKOVÁ (nikoliv herní) MIZÉRIE POKRAČUJE

17. 9. 2018

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 15.9.2018
TH Řepiště - TJ Klimkovice (3:1) 4:1
Branky: 17. a 45. Vomáčka, 41. a 80. Zahradník - 16. vlastní

Sestava Klimkovic: Bača – Niemczyk, Šot, Bednář, Krpelík (83. Drábek) – Vaněk, Borgosz, Švec (83. Chobot), Mohelník – Gelnar, Mikoláš, trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: V.Hoštice - Slovan 0:3, Darkovice - Ov-Jih 0:3, Kr.Pole - Strahovice 2:5, Chuchelná - Bohuslavice 3:3, Hať - Šilheřovice 3:1, Kozmice - V.Polom 3:2.

Tabulka soutěže: ZDE

Výsledková mizérie pokračuje, ovšem neházejme flintu do žita. Již 4 utkání v řadě čekají naši muži na vítězství a nedočkali se ho ani v Řepišti. Soupeř nás sice nastartoval dostal do vedení vlastním gólem, ale už za minutu bylo vyrovnáno a do poločasu udeřilo Řepiště ještě 2x. Druhý poločas už byl domácími takticky perfektně zvládnut a přidali ještě jednu branku a radovali se tak z vítězství 4:1. Pro Klimkovské hráče je to velké zklamání, protože kvalitu tento tým má na úplně jiné výsledky. Přidáváme citaci z facebookových stránek TJ Řepiště: "V utkání nadprůměrné úrovně jsme porazili jasně nejlepší tým, s kterým jsme se zatím potkali."

Komentář jednatele TJ Klimkovice Lukáše Lyčky: "Chtěl bych ještě jednou touto cestou vzkázat trenérům a celé kabině: "Hoši máte veškerou důvěru, nesklápějte hlavy, fotbal je jen hra. Nenechte se svazovat nějakými ambicemi a hrejte fotbal pro zábavu. Pro co jiného taky. Je to sport a když nejde o život jde o .... Tento tým se tvořil prakticky od základu před touto sezónou. Kvalitu má, ale jak to tak bývá, chvíli trvá, než si to vše sedne a začne klapat jako dobře namazaný stroj. Věříme, že to soukolí do sebe zapadne už brzy. To, že tento tým je kvalitní ho předchází a o to je to složitější. Soupeři se na nás připravují daleko pečlivěji než na kteréhokoliv soupeře. Věřím ,že i s tímto si časem poradíte. A ještě jedna věc. Pusťte z hlavy nadávky a komentáře rádoby fanoušků. Jste parta kluků, která hraje fotbal, protože je to baví, nejste profíci ani Real Madrid. Před tréninkem či zápasem máte své životy, své práce, své rodiny a to, že jdete poté hrát fotbal, děláte jen z vlastní vůle a pro zábavu. Toto by si měli uvědomit ti fanoušci, kteří se rozhodnou kritizovat. Ale nesuďme je, možná mají také své mindráky a trable, které jen takto ventilují na veřejnost."  

 

ŽÁCI VE VÁCLAVOVICÍCH USPĚLI JEN Z POLOVINY

16. 9. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1)
Neděle 16.9.2018
TJ Sokol Václavovice -  Klimkovice (0:2) 1:7
Branky Klimkovic: 2x Šindelka, 2x Hurník, 1x Fritsch, 1x Bilík, 1x Pech

Tabulka soutěže ZDE

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1)
Neděle 16.9.2018
TJ Sokol Václavovice - TJ Klimkovice (1:1) 6:2
Branky Klimkovic: 2x Matuška
Tabulka soutěže ZDE

 

BÉČKO SI OPĚT ZASTŘÍLELO

15. 9. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Sobota 15.9.2018
TJ Klimkovice "B" - SK Šenov "B" (4:1) 7:1
Branky: 12., 22. a 60. Strnka, 14. Bajgar, 24. a 51. Bača, 58. Malík O.
Sestava Klimkovic: Sikora - Fitřík, Drábek, Knopp, Mareth - Lubojacký, Malík O., Tomášek, Bajgar - Strnka, Bača, střídali: Kania, Glomb, Langer, trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Netradičně, již v sobotu dopoledne si béčko snadno poradilo s rezervou Šenova. Utkání mělo jednoznačný průběh a už po 24. minutách, při stavu 4:0, bylo jasno jakým směrem se bude ubírat. Poté sice kanonýři Klimkovic ubrali na své intenzitě, ale i tak z toho byl konečný sympatický výsledek v poměru 7:1. I tentokráte se jeden z hráčů dočkal hattricku, poté co v minulých kolech zaznamenali tento počin veteráni Rosťa Švec nebo Michal Bača, tentokrát ke střeleckému triumvirátu dospěl mladík Vašek Strnka. 

 

MLADŠÍ ŽÁCI VYBOJOVALI BOD

13. 9. 2018

Další utkání odehráli naši mladší žáci. Tentokráte na domácím hřišti se Sokolem Krásné Pole, které trénuje Baníkovská legenda Radek Slončík. Utkání to bylo dramatické až do samého závěru. Naši malí borci už prohrávali 0:3, ale poté jak se říká "zarvali šponu" a Lukáš Malý, Matěj Huspenina a Honzík Matuška zajistili svými brankami remízu 3:3. V penaltovém rozstřelu pak přálo více štěstí svěřencům Radka Slončíka, kteří získali bod navíc.

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 
Středa 12.9.2018
TJ Klimkovice - TJ Sokol Krásné Pole (0:2) 3:3 na pen. 6:7 
Branky Klimkovic: Malý, Huspenina, Matuška

 

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA SE RADUJE Z VÝHRY

11. 9. 2018

Včera, v pondělí 10.9.2018, sehráli hráči naší mladší přípravky U9 (roč. 2010 a ml.) své druhé mistrovské utkání na hřišti SK Slavie Třebovice a radují se ze své první výhry v soutěži, když zvítězili 6:15.

GRATULUJEME kluci, jen tak dále!

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »