Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVINKY

Příspěvky

MUŽI OSLAVILI PRVNÍ JARNÍ VÍTĚZSTVÍ

9. 4. 2019

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 6.4.2019
TJ Klimkovice - TJ Velká Polom (2:1) 3:1 
Branky:  6. Gelnar, 9. Vošvrda, 90+3. Vaněk – 42. Rychlý.

Sestava Klimkovic: Černý –Bednář, Drábek, Šot, Niemczyk – Sáblík, Borgosz (81. Židek) – Vošvrda (69. Mikoláš), Gelnar, Mohelník (90. Švec) – Brachtl (63. Vaněk), trenér Jan Woznica.

Tabulka soutěže: ZDE

V sobotním odpoledni nastoupili naši muži k utkání 17. kola na domácím hřišti proti Velké Polomi. Hosté nevstoupili, podobně jako naši muži, do jarní části příliš dobře, připsali si ve dvou utkáních dvě porážky a propadli se na samé dno tabulky. Po dvou týdnech tak čekalo naše muže nepříjemné utkání proti týmu z chvostu tabulky a předchozí utkání se Šilheřovicemi mělo být dostatečné varování, že nepůjde o jednoduchý zápas. Po delších zraněních se už na lavičce objevila dvojice Karel Konečný a Rosťa Švec, chyběl pouze nemocný Radim Krpelík, jinak byl tým kompletní.

Začátek zápasu byl rozhodně zajímavý. Ve třetí minutě se míč dostal k Sáblíkovi a jeho tvrdou pumelici s námahou vyrazil hostující brankář Ujfaluši. V šesté minutě se na levé straně uvolnil přes obránce Borgosz a centrem našel přesně hlavu Honzy Gelnara, který otevřel skóre – 1:0. Tato branka naše hráče neuspokojila a nadále hráli aktivně, za což byli odměněni. V deváté minutě se míče zmocnil Matěj Vošvrda, prošel přes tři bránící hráče do šestnáctky a překonal hostujícího brankáře podruhé – 2:0. O pár chvil později zakončoval rohový kop hlavou jen těsně vedle Bednář. Ve čtrnácté minutě narýsoval pěknou kolmici Borgosz, Brachtl byl u míče dřív než hostující brankář, pěkně jej dloubnul, ale míč skončil těsně vedle. Ve dvacáté minutě, neudržel hostující brankář tvrdou střelu zpoza vápna, Gelnar mu míč sebral, ovšem když chtěl druhým dotykem poslat míč do sítě, byl brankářem stažen k zemi a i když všichni čekali hvizd píšťalky a penaltu, nic z toho se nekonalo. Od této chvíle se lehce začala dostávat do zápasu i Polom. Vytvořila si i dvě zajímavé příležitosti, nejprve musel po stříleném centru zasahovat Černý, potom musel likvidovat tvrdou střelu z hranice šestnáctky, a když už chtěli hosté poslat vyražený míč do odkryté brány, předvedl fantastický obranný zákrok Drábek a zachránil domácí. Hosté se přece jen dočkali tři minuty před poločasem, na útočné polovině jsme po autu přišli o míč a následoval brejk, ze kterého se trefil na zadní tyč Rychlý – 2:1. Do kabiny jsme tak šli za těsného vedení.

Do druhého poločasu jsme vstoupili velice aktivně s cílem brzy zvýšit vedení. Hned ve čtyřicáté šesté minutě prošel po pravé straně Vošvrda, naservíroval míč před bránu Gelnarovi, ale jeho bomba skončila těsně vedle, stejně jako pokus Brachtla po útočném výletu Niemczyka. Hosté praktikovali po celý zápas hru založenou na dlouhých nákopech a soubojích, směrem k naši brance létalo hodně dlouhých míčů, ale vše bez větší šance. Na druhé straně vypálil další jedovku Sáblík a Ujfaluši ji vyrazil na tyč a roh. Na druhé straně přinesla vzrušení situace, kdy hostující hráč poslal na naši bránu spíš odkop než střelu a míč spadl shora na břevno, nicméně brankář Černý celou situaci jistil. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal hostující dlouhán Sztefek, ale mířil vedle. V sedmdesáté třetí minutě předvedli střídající hráči pěknou akci, Vaněk poslal míč mezi stopery na zabíhajícího Mikoláše, kterému chyběl pověstný chlup k tomu, aby udělal vybíhajícímu golmanovi kličku a poslal míč do prázdné brány. Hosté se snažili něco ještě s výsledkem udělat a tlačili se dopředu, čímž se otvírali okénka vzadu. Dlouho se nám toho nedařilo využít a nakonec jsme mohli smutnit. V osmdesáté třetí minutě vyslala Polom do vápna nepovedený centr, který se snažil odvrátit Niemczyk, jenže trefil míč tak nešťastně, že se snášel obloukem do naší brány. Vynikající zákrok však předvedl Denis Černý, který zabojoval a míč stihl vyrazit na roh. V nastaveném čase prošel do hostujícího pokutového území Bednář, místo střely však volil přihrávku, kterou hosté odehráli do autu. Po jeho vhození se ve vápně uvolnil Honza Vaněk a křížnou střelou uzavřel celé utkání - 3:1. Naši muži si tak připsali důležité tři body a vzhledem k ostatním výsledkům se vrátili zpět na druhé místo v tabulce bod za vedoucí Slovan Ostrava, na jehož půdě se představíme příští týden.

Komentář trenéra Woznicy: "Po dvou porážkách cenné vítězství, zejména pro psychiku, proti nepříjemně a důrazně hrajícímu soupeři. Hráčům jsme celý týden opakovali, že nepřestali umět hrát fotbal, jen že fotbalovost někdy prostě nestačí a pokud k tomu přidáme i větší důraz, zdravou agresivitu a odvahu, tak se to otočí v náš prospěch. Dnešek toho byl důkazem. Vyjma prvních dvaceti minut, kdy jsme soupeře nepustili vůbec do hry a dali dvě rychlé branky, to nebyla žádná krasojízda, ale tyto zápasy takové bývají, spadnout nechce nikdo. Všichni hráči odjezdili utkání na sto procent a odměnou jim jsou tři body. Teď jedeme na Slovan, je to sice zápas o první místo, ale jedeme tam s čistou hlavou a i přes nějaké očekávané absence tam budeme chtít předvést co nejlepší výkon a brát tři body. Doufám, že nás přijede podpořit hodně fanoušků, kterým se budeme chtít odměnit."

 

MLÁDEŽI SE NEDAŘILO, BÉČKO TO NAPRAVILO

8. 4. 2019

Neděle 7.4.2019, MěSoutěž - Muži "B"
TJ Sokol Hrabová "B" - TJ Klimkovice "B" (0:4) 1:8

Branky: 90. Brablec - 13. a 87. Gazda, 21. a 25. Bednář, 35. a 65. Lubojacký, 53. Bača, 83. Drábek

Sestava Klimkovic: Sikora - Fitřík, Drábek, Bednář, Tomášek - Gazda, Mohelník, Knopp, Bajgar - Lubojacký M., Bača, Střídali: Strnka, Konečný, Langer, Kvaš, Augustin, trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Pátek 5.4.2019, MěSoutěž - Starší žáci (6+1)
TJ Klimkovice - FK SK Polanka (1:2) 2:3

Branky Klimkovic: 24. Hurník Filip, 53. Lazecký Jan

Tabulka soutěže: ZDE

Pátek 5.4.2019, MěPřebor - Mladší žáci (7+1)
TJ Sokol Krásné Pole - TJ Klimkovice (4:2) 8:3

Branky Klimkovic: 2+. a 30. Matuška Jan, 39. Ondra Jan

Tabulka soutěže: ZDE

 

BRIGÁDA

5. 4. 2019

brigada.jpg

 

VALNÁ HROMADA TJ KLIMKOVICE

4. 4. 2019

POZVÁNKA

Výkonný výbor spolku TJ Klimkovice, z.s.

se sídlem Tyršova 276, 742 83 Klimkovice

svolává své členy na

ŘÁDNOU VALNOU HROMADU TJ KLIMKOVICE, z.s.

která se koná v pátek 5.4.2018 od 18:00 hodin

v restauraci U Hřiště v Klimkovicích.

Program jednání:

1.       Zahájení

2.       Schválení programu valné hromady

3.       Schválení Jednacího řádu

4.       Volba návrhové a mandátové komise a zapisovatele

5.       Zpráva o činnosti TJ za uplynulé období

6.       Plán činnosti TJ na nadcházející období

7.       Zpráva o hospodaření

8.       Výroční zpráva za rok 2018

9.       Zpráva kontrolní a revizní komise

10.    Zpráva mandátové komise o členské základně

11.    Diskuse

12.    Usnesení

13.    Závěr

Prezentace členů starších 15 let, případně zákonných zástupců členů mladších 15 let, na valnou hromadu bude probíhat od 17.30 hodin v den a v místě konání valné hromady.

 

MIZERNÝ VSTUP ÁČKA DO SEZÓNY

1. 4. 2019

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Neděle 31.3.2019
SK Bohuslavice - TJ Klimkovice (3:0) 4:0 
Branky:  33. a 89. z penalty Juchelka, 23. Koval, 40. Kotzur

Sestava Klimkovic: Černý – Borgosz, Bednář, Šot, Niemczyk – Sáblík (70. Drábek), Mohelník – Vošvrda, Gelnar, Mikoláš (75. Židek) – Vaněk (63. Brachtl), trenér Jan Woznica.

Tabulka soutěže: ZDE

Naši muži zajížděli v neděli k prvnímu venkovnímu utkání v jarní části na půdu šestých Bohuslavic a určitě si chtěli napravit reputaci po hrubě nevydařeném domácím utkání se Šilheřovicemi. Pro toto utkání již byli k dispozici v minulém utkání absentující Borgosz, Gelnar a Sáblík, novou tváří byl Matěj Vošvrda z Mokrých Lazců. Chyběli tak stále dlouhodobě zdravotně indisponovaní Konečný se Švecem a těsně před utkáním onemocněl Krpelík.

Report k tomuto utkání není nijak obsáhlý, nicméně nejde o zestručnění, jenže celé utkání se neslo téměř ve stejném duchu, ale popořadě.

Úvodní minuty patřily našemu týmu, který začal aktivně, držel prakticky neustále míč na svých kopačkách a snažil se dobýt domácí branku. Domácí obranná hráz od začátku ale pracovala spolehlivě a dalo se tak tušit, že překonat tento obranný val bude složité. Takto hra plynula celých dvacet minut, naši hráči se snažili prokousat do nějaké šance, ale kromě slabé střely Vošvrdy, kterou domácí Kozel kryl, se do ničeho nedostali. Bohuslavice působily neškodně, snažili se dlouhými nákopy rozbíhat domácí útočníky, ale tyto situace naše obrana s klidem řešila. Bohužel první domácí útočný výlet poblíž naší brány skončil faulem Sáblíka na Skrocha. Míč si postavil domácí Koval, obstřelil zeď a domácí z ničeho nic vedli – 1:0. Naši fotbalisté i přes tuto branku pokračovali stejně, stále drželi míč na svých kopačkách, bohužel ani po krajích, ani středem se nepovedlo dostat do vážnější šance. Snad střela Vošvrdy, zhruba metr vedle, po centru Borgosze, snesla takové měřítko. Ve třicáté třetí minutě vystřelil jeden z domácích hráčů zhruba dvacet pět metrů od brány, jeho střela nebyla nijak nebezpečná, ale po jemné teči našeho hráče skončila v zámezí a kopal se roh. K němu se postavil domácí matador Juchelka, a i když roh letěl ve výšce kolen, propadl přes bránící hráče na přední tyči do sítě – 2:0. Tato branka našimi hráči viditelně otřásla, protože ze dvou pokusů mířící na naši bránu jsme dvakrát inkasovali. Do naší hry se začala hodně vkrádat nervozita a nepřesnost a i když jsme stále diktovali tempo hry my, byli to znovu domácí, kteří udeřili. Ve čtyřicáté minutě se zhruba třicet metrů od brány dostal míč ke Kotzurovi, ten se s tím příliš nepáral, vystřelil a po jeho nádherné ráně Černý plachtil vzduchem marně – 3:0. Do kabin jsme tak šli za velmi nepříznivého stavu.

Do druhého poločasu jsme nastoupili ve změně rozestavení, když jsme vzadu nechali pouze tři obránce a ještě víc zesílili ofenzívu. Nicméně výsledek byl stejný, jako v první půli. Drželi jsme míč na kopačkách, ale veškeré naše snažení končilo zhruba dvacet až dvacet pět metrů od domácí brány. Za zmínku do té doby stála pouze situace po centru z pravé strany, kdy domácí brankář vyrazil míč pouze k nohám Borgosze, ale ten hradbu těl před brankou neprostřelil. V sedmdesáté páté minutě našel centr ve vápně hlavu Gelnara, bohužel jeho prudká hlavička šla přímo doprostřed, kde byl připraven domácí brankář. Domácí se prakticky všichni drželi za míčem a posílali dlouhé nákopy do brejků. V osmdesáté první minutě se jeden málem ujal, ale situaci dva na jednoho Bohuslavičtí nevyřešili dobře a nakonec míč lapil Černý. V osmdesáté páté minutě si na standardku výborně naskočil Bednář, ale jeho prudká hlavička orazítkovala jen tyč a následně ji odpálili domácí obránci pryč. V osmdesáté deváté minutě si ještě naši hráči vypili svůj kalich hořkosti až do dna, když po souboji tělo na tělo s Bednářem upadl domácí hráč a rozhodčí nařídil hodně přísnou penaltu. Tu s přehledem proměnil Juchelka – 4:0. Nic dalšího se už neudálo a naši muži tak prohráli i druhé jarní utkání.

Komentář trenéra Woznicy: "Minulý týden jsem říkal, že prohrát po takovém výkonu je naprosto nepřípustné. Dnes ta hra vypadala sice lépe, ale zase jsme za nula bodů, takže výsledek je stejný a je to špatně. Je hezké, když držíme tři čtvrtě zápasu míč na kopačkách, ale když si pomalu nejsme schopni vytvořit šanci, nemůžeme pomýšlet na úspěch. Můžeme lamentovat nad tím, že Bohuslavicím tam spadlo vše, do čeho kopli, ale naše útočná hra ve finálním prostoru šestnáctky a jeho okolí je už druhé utkání špatná, což je pro mě nepochopitelné, protože v tréninku se těmto situacím hodně věnujeme. Zde se rozhodují zápasy, a pokud zde nebudeme dostatečně kvalitní, hladoví a zdravě agresivní, bude to pořád stejné. Úvod jara není takový, jaký jsme chtěli, ale není třeba propadat panice. Tato situace není pro nás úplně nová, tým už ji jednou zvládl a já věřím, že ji zvládne znovu a k lepším výsledkům se odpíchneme hned v sobotu proti Velké Polomi."

 

BÉČKO SPALOVALO ŠANCE A PROHRÁLO

31. 3. 2019

Městská soutěž Ostrava - muži 
Sobota 30.3.2019
TJ Klimkovice "B" - SK Šenov "B"
(0:2) 1:2 

Branky: 85. Strnka - 8. Smetana, 37. Burkert

Sestava Klimkovic: Sikora - Fitřík, Šrámek, Šablatura, Klemiš - Gazda, Tomášek J., Knopp, Bajgar - Lubojacký M., Bača, Střídali: Strnka, Kváš, Teichmann, Augustin, trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

 

STARŠÍ ŽÁCI OBSADILI 3.MÍSTO NA TURNAJI

26. 3. 2019

Krásné 3. místo obsadili naši starší žáci na turnaji, který se hrál na nové umělé trávě na Hlubině. Turnaj sloužil jako poslední příprava před startem jarní části sezóny.

img_20190325_105121.jpg

 

NAŠI NEJMENŠÍ SE PŘEDSTAVILI V BÍLOVCI

26. 3. 2019

V neděli 24.3.2019 proběhl ve sportovní hale v Bílovci fotbalový turnaj pro kluky narozené po 1.1.2012. Tohoto turnaje se také zúčastnila Klimkovická před-přípravka. Pro většinu kluků to byl jejich první start před plným povzbuzujícím publikem. I přes silnou účast známějších týmů (Vítkovice, Bílovec, Sigma Olomouc, Třinec, Poruba) a první prohru v zahajovacím utkání z kluků velice rychle opadla počáteční nervozita a v konečném účtování obsadili po třech vítězstvích  a jedné remíze velice krásné 6. místo.

img_20190324_130122.jpg

 

ÁČKU SE VSTUP DO JARA NEVYVEDL

25. 3. 2019

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 23.3.2019
TJ Klimkovice - TJ Sokol Šilheřovice (1:1) 1:2 
Branky:  26. Bednář – 32. L. Černý, 79. Redzina

Sestava Klimkovic: Bača – Bednář, Drábek, Šot, Krpelík (64. Bajgar) – Vaněk, Mohelník – Židek, Niemczyk, Mikoláš – Brachtl, trenér Jan Woznica.

Tabulka soutěže: ZDE

V sobotu odpoledne odstartovala na našem hřišti jarní část sezóny a naši muži přivítali poslední tým tabulky, Šilheřovice. Vzhledem k tomu, že naši hráči se po zimě nacházeli na druhém místě tabulky a hosté okupovali poslední příčku, byli favoritem utkání domácí. Jak se později ukázalo, předpoklady nikdy nic neznamenají, ale popořadě.

Domácí trenér Woznica řešil před utkáním velký problém, když horko těžko dával dohromady sestavu pro první utkání. Kvůli pracovním povinnostem chyběli Vojtěch Borgosz s Jakubem Sáblíkem, po operaci krku je Rostislav Švec, dlouhodobě zraněný Karel Konečný a poslední zápas trestu za červenou kartu si odpykával Jan Gelnar. Domácímu celku se naštěstí povedlo získat, pár hodin před prvním jarním utkáním, ze Staré Bělé útočníka Romana Brachtla. I tak došlo k sestavě k několika přesunům a například na postu podhrotového hráče musel nastoupit obránce Niemczyk.

Úvodní minuty utkání se nesly v hodně opatrném duchu, a pokud někdo čekal tlak domácích hned od začátku, musel být zklamán. Domácí hráči působili ospalým dojmem, kazili přihrávky, ztráceli spoustu míčů a přes dobře postavený obranný val hostí se nebyli schopni prosadit. Hosté tak zjistili, že dnes se bude dát s Klimkovicemi hrát a zkoušeli také zahrozit. Dvakrát v zakončení mířili mimo tři tyče a o několik minut později se o slovo přihlásil i zkušený veterán v sestavě hostí, Voznica. Nejprve si na sebe vykoledoval faul a následně poslal do vápna střílený míč ze standardní situace, který naštěstí ani jeden ze dvou hostujících hráčů, osamocených před Bačou, netečoval do brány. O chvíli později kopal Voznica přímý kop z ještě lepší pozice a orazítkoval tyč Bačovy brány. Tato varování našim hráčům stačilo a ve dvacáté šesté minutě našel Vaněk ze standardní situace ve vápně Jardu Bednáře, který otevřel skóre – 1:0.  Bohužel tato branka nepřinesla klid na domácí kopačky, naopak o šest minut později bylo srovnáno. Na půlce jsme prohráli souboj o míč a po špatném vystoupení na levé straně přišel brejk, který hosté dotáhli až k vyrovnávací brance, konkrétně Lukáš -1:1. Hned za pět minut si Klimkovice mohly vzít míč zpět, protože Vaněk rozehrával standardní situaci zhruba pětačtyřicet metrů od brány. Všiml si, že hostující brankář Drobec stojí daleko od brány a svíti mu do očí slunce, tak jej zkusil překvapit. Téměř se povedlo, bohužel míč zazvonil pouze na tyč. Minutu před koncem prošel do vápna Niemczyk, přenechal míč novici Brachtlovi, jenže na poslední chvíli mu do střely vstoupil obránce a z šance tak nic nebylo. Poločas tak skončil remízou.

Druhý poločas fotbalového diváka rozhodně nadchnout nemohl. Klimkovice se snažili vstřelit vedoucí branku, ale buď je srážely nepřesnosti, nebo byli příliš zbrklí ve finálním řešení. Hosté zase poctivě bránili a čekali na svou šanci a ta přišla hned dvakrát, jenže pokaždé své mužstvo podržel Bača a hostující střelce vychytal. V sedmdesáté deváté minutě naši hráči zbytečně faulovali kousek za polovinou. Hosté poslali do šestnáctky vysoký oblouček, který Redzina šikovně a hlavně nechytatelně hlavou prodloužil k tyči 1:2. Po této brance začaly Šilheřovice ještě více poléhavat a zdržovat, jako celý druhý poločas. Ze strany Klimkovic šlo už jen o křeč. Střelu Mikoláše vyrazil Drobec na roh a velmi důležitý zákrok si schoval na 90. minutu, kdy výborným zákrokem vyrazil střelu Mohelníka.

Naši hráči tak na úvod nečekaně zaváhali, na druhou stranu si za svůj herní projev a matný výkon nezasloužili bodovat a omluvou není ani fakt, že chyběli čtyři hráči základní sestavy. Nezbývá nic jiného než se poctivě připravit na příští utkání, které hrají v neděli na půdě Bohuslavic a přivézt tři body, tentokrát už v plné sestavě.

 

BÉČKO SOUBOJ O PRVNÍ MÍSTO ZVLÁDLO

24. 3. 2019

Městská soutěž Ostrava - muži 
Sobota 23.3.2019
TJ Klimkovice "B" - FC Vřesina "B"
(2:2) 4:3 po penaltách 

Branky: 8. a 39. Lubojacký, 68. Strnka - 17. Janita, 44. Demko, 80. Macháček

Sestava Klimkovic: Sikora - Langer, Šrámek, Knopp, Šablatura - Tomášek J., Malík O., Klemiš, Bajgar - Lubojacký M., Malík O., Střídali: Strnka, Kváš, Fitřík, Gelnar Š., trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

 

STARŠÍ ŽÁCI VE FINÁLE ZIMNÍ LIGY

21. 3. 2019

Již tři roky po sobě se naši hráči kategorie starších žáků pod vedením trenéra Reného Bilíka probojovali až do finále Ostravské zimní ligy. OZL, jak se ve zkratce zimní lize přezdívá, je dlouhodobá zimní soutěž, která se hraje v období leden až březen na hřištích úmělou trávou. V předchozích ročnících se dvakrát radovali z prvenství, letos se ve finále museli sklonit před výkonem TJ Unie Hlubina. I přesto jim patří gratulace k druhému místu za skvělou reprezentaci našeho oddílu. 

54521742_2260948927495156_7265277931004362752_n.jpg

 

ZIMNÍ PŘÍPRAVA FOTBALISTŮ KLIMKOVIC BYLA DLOUHÁ

19. 3. 2019

Kvapem se nám blíží start jarní části fotbalové sezóny, už tuto sobotu 23.3.2019 od 15:00 hod. přivítají muži "A" na svém hřišti v Klimkovicích soupeře ze Šilheřovic (předzápas od 12:30 hod. TJ Klimkovice "B" - FC Vřesina "B"), a tak je čas vyhodnotit zimní přípravu a připravenost týmu na jarní sezónu.

Zimní přípravu na jarní část sezóny zahájili "A" muži 15. ledna, nicméně od konce listopadu začali hráči plnit své individuální plány, aby nepřišli po dvou měsících v zanedbaném stavu.

První polovina přípravy se odehrávala jak na umělé trávě v Bílovci, tak v TC Fajne v Ostravě-Porubě na lekcích spinningu a byla věnována především rozvoji kondiční stránky. Druhá polovina přípravy proběhla celá na umělé trávě v Bílovci a hráči už v ní pilovali herní věci do sezóny.

Zimní příprava je vždy dlouhá, a i když to po konci podzimní části pro trenérský tým vypadalo na klidnou zimu, opak byl pravdou. Během pauzy došlo v týmu z nejrůznějších důvodů hned k několika změnám, kdy tým opustili z nejrůznějších důvodů čtyři hráči a sehnat adekvátní náhradu během zimy je velmi složité. Dalším negativem zimní přípravy byla zranění a nemoci. Těm se asi žádný klub nevyhne, bohužel ne vždy se tým sešel kompletní k tréninku i utkání a proto bylo na zkoušku a nácvik některých věcí méně času.

I když se týmu nemoci a zranění nevyhýbaly, tréninková účast byla v rámci možností obstojná a hráči po celou zimu pracovali v trénincích poctivě, což se jim v sezóně, doufejme, vrátí.

K zimní přípravě patří rovněž přípravná utkání a naši muži jich odehráli osm. Bilance dvou výher a šesti porážek nevypadá příliš lichotivě, je třeba však brát v potaz, že šlo o zápasy se silnými celky, které hrají vyšší soutěže nebo hrají na špici svých soutěží, a jak se říká, „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. Kromě utkání s juniory Vítkovic a Petřvaldem na Moravě, jsme odehráli velmi dobrá utkání a nejednou jsme byli za svůj herní projev chváleni. Proto doufáme, že tuto část si přeneseme i do mistrovských utkání a ruku v ruce s tím přijdou i dobré výsledky.

I když se zimní přípravou panuje spokojenost tak na půl, trenérský tým věří, že tým je na jarní část připraven. Celý tým si uvědomuje, na jakém místě v tabulce se nachází, kolik to stálo práce, a že by byla škoda dobře rozehranou sezónu pokazit. Na druhou stranu tým nechce hrát pod tlakem postupu. Cíl je jít zápas od zápasu, v každém utkání podat co nejlepší výkon, který bude bavit hráče i fanoušky a držet pozitivního týmového ducha ze závěru povedené podzimní části.

Kádr "A" mužů pro jarní část:
Brankáři: Michal Bača, Denis Černý. Obránci: Jaroslav Bednář, Jakub Drábek, Radim Krpelík, Jiří Niemczyk, Vladimír Šot. Záložníci: Jiří Bajgar, Vojtěch Borgosz, Karel Konečný, Michal Mohelník, Jakub Sáblík, Rostislav Švec, Jan Vaněk, Michal Židek. Útočníci: Jan Gelnar, Daniel Mikoláš.

Příchody: Židek (Hlučín). Odchody: Moučka (Čeladná), Chobot (Krásné Pole), Vostárek (přerušení činnosti kvůli studia), Jonek (konec spolupráce).

Výsledky v zimní přípravě:
MFK Vítkovice U19 – Klimkovice 9:1 (Moučka)
Klimkovice – Svinov 9:1 (Moučka 2, Židek 2, Bednář, Borgosz, Sáblík, Švec, Mohelník)
Klimkovice – FK Darkovičky 1:2 (Moučka)
Klimkovice – TJ Sokol Fryčovice 4:2 (Moučka 2, Vaněk, Sáblík)
FK Fotbal Fulnek – Klimkovice 4:3 (Mikoláš, Vaněk, Gelnar)
Klimkovice – TJ Petřvald na Moravě 0:2
FK SK Polanka – Klimkovice 2:0
MFK Kravaře – Klimkovice 3:2 (Vaněk, Gelnar).

 

Rozpisy mistrovských utkání našich týmů - JARO 2019

7. 3. 2019

MUŽI Krajská soutěž 1.B třída sk.B MSKFS Rozpis
JUNIORKA - MUŽI "B" Městská soutěž MěFS Rozpis
STARŠÍ ŽÁCI Městská soutěž 6+1 MěFS Rozpis
MLADŠÍ ŽÁCI Městský přebor 7+1 MěFS Rozpis
PŘÍPRAVKA Městská soutěž U9 4+1 MěFS Rozpis

Rozpis mistrovských utkání všech týmů TJ Klimkovice - JARO 2019

 

FOTBALOVÝ PLES "PRVNÍ REPUBLIKA"

5. 2. 2019

pozvanka_2019_b.png

Dovolujeme si Vás pozvat na již tradiční fotbalový ples, tentokráte na téma "první republika", který se koná v sobotu 9.2.2019 od 19 hodin v Klimkovické sokolovně. 

Cena vstupenky činí 150,- Kč.

Předprodej vstupenek v KIS byl dnes ukončen!
Pokud se přeci jen najdou opozdilci, kteří ještě zatouží po účasti na tomto úžasném plese, budou mít možnost si lístek zakoupit přímo při vstupu na ples.

 

PŘÍPRAVA MUŽŮ V PLNÉM PROUDU

4. 2. 2019

V úterý 15. ledna začal tým A mužů, pod vedením trenérů Jana Woznicy a Rostislava Švece, zimní přípravu na jarní část sezóny. Pojďme se tedy ohlédnout za uplynulými třemi týdny přípravy, jaké byly a jaké jsou novinky v týmu.

Úvodní týden absolvovali hráči tréninky na umělé trávě v Bílovci a zakončili jej prvním přípravným utkáním proti týmu MFK Vítkovice U19, který skončil vysokou prohrou 9:1. Nepatrnou omluvou budiž, že naši hráči šli do zápasu v hodně okleštěné sestavě, kdy vinou zranění, nemocí a dalších absencí chybělo šest hráčů a odehráli jej celý v jedenácti lidech, zatímco domácí mladíci protočili téměř dvě kompletní jedenáctky. Druhý týden přípravy začal úterním zápasem proti čtvrtému týmu městského přeboru, TJ Vítkovice-Svinov. Tento zápas skončil přesně obráceně, než tomu bylo před pár dny a opět i přes několik absencí jsme zvítězili 9:1. Čtvrteční trénink byl vzhledem k zdravotnímu stavu hráčů zrušen a tým se sešel až v sobotu, ke třetímu přípravnému střetnutí, pro změnu se čtvrtým týmem 1. A třídy sk. A, FK Darkovičky. Náš tým předvedl v utkání velmi dobrý výkon a prakticky celé utkání byl lepším týmem. Bohužel neproměňování velkých šancí a naopak dva smolně inkasované góly znamenaly prohru 1:2. Uplynulý týden tým absolvoval lekci spinningu zaměřenou na vytrvalost, trénink na UT v Bílovci a v sobotu změřil síly s celkem Fryčovic, nacházejícím se na druhém místě 1.B třídy sk. D. Celý zápas byl ovlivněn velmi silným větrem a k vidění tak bylo oboustranně hodně nepřesností. Naši hráči, i přesto, že nepodali tak dobrý výkon jako před týdnem, se s těmito podmínkami popasovali o něco lépe a zvítězili 4:2.

„S prvními týdny přípravy jsem spokojený tak napůl. Přípravu nám dost komplikují zranění a nemoci. Museli jsme zrušit jeden trénink s ohledem na zdravotní stav týmu, aby se dal jakž takž dohromady, protože hodně hráčů bylo nachlazených, mělo nějaká drobná zranění a překopávat ve velkém plán přípravy hned na začátku by nebylo optimální“, řekl trenér Woznica. „Co se zápasů týče, tak všechny splnily svůj účel a to i ten ve Vítkovicích, i když prohrát takovým rozdílem není v pořádku. Jsme a ještě týden budeme ve fázi přípravy, kdy v zápasech klademe spíš důraz na kondiční stránku a aktivní pohyb hráčů po hřišti. Samozřejmě už chceme, aby se ve hře i objevovali některé věci, na kterých budeme chtít na jaře stavět hru, ale zatím je naše priorita jinde“.

Následující týden absolvují hráči další lekci spinningu, tentokrát zaměřenou na sílu, ve čtvrtek potrénují na „umělce“ v Bílovci a pak je čeká týdenní volno před druhou částí přípravy.

„Není to úplně standardní, ale hráči dostanou týdenní volno, aby zregenerovali a doléčili si šrámy z předchozích týdnů. Sice nebyly nijak extrémně náročné, ale odehráli jsme 4 utkání prakticky ve 12 lidech, což s sebou nese větší riziko zranění a „přesycenosti“ fotbalem. Takhle si hráči trochu odpočinou a naberou energii před druhou částí přípravy, která bude jen o míči a osvojování a zdokonalování věcí, které chceme předvádět na jaře na hřišti.", dodává ještě Woznica.

V týmu nastalo oproti podzimní části i několik změn. V týmu skončil Adam Chobot, který se na vlastní žádost vrací po roce a půl zpět do Krásného Pole. David Vostárek minimálně na půl roku přerušil hráčskou činnost ze studijních důvodů a pokračovat v Klimkovicích nebude ani Jakub Jonek. S týmem se také připravuje několik nových tváří, o jejichž případném působení u nás se bude rozhodovat v následujících týdnech. První novou tváří, která bude na jaře oblékat klimkovický dres, je stále ještě osmnáctiletý ofenzívní levák Michal Židek, kmenový hráč FC Hlučín.

„Na konci podzimu jsem říkal, že do týmu bych nechtěl příliš sahat, nicméně tři hráči se rozhodli skončit a o další je zájem z vyšších soutěží, na toto jsme byli nuceni reagovat. Proto k nám přichází šikovný levák Michal Židek, který se i přes mladý věk jeví velmi dobře a určitě tým zkvalitní. Připravují se s námi i další hráči, u některých záleží na domluvě s jejich současným klubem, jiní jsou u nás na zkoušce. Věřím, že do poloviny února budeme mít jasno, v jakém složení do jara půjdeme“, uzavřel Jan Woznica.

MFK Vítkovice U19 – TJ Klimkovice 9:1 (5:0) Branka: Moučka.

TJ Klimkovice – TJ Vítkovice-Svinov 9:1 (4:1) Branky: Moučka 2, Židek 2, Bednář, Borgosz, Sáblík, Švec, Mohelník.

TJ Klimkovice – FK Darkovičky 1:2 (1:2) Branka: Moučka.

TJ Klimkovice – TJ Sokol Fryčovice 4:2 (3:1) Branky: Moučka 2, Vaněk, Sáblík.

 

MLADŠÍ ŽÁCI DRUZÍ V BÍLOVCI

3. 2. 2019

51338525_2354508621437256_7315274511425732608_n.jpg

Chřipkovou epidemií a járními prázdninami oslabený tým šesti statečných mladších žáků pod vedením Karla Pokorného, vybojoval v silné konkurenci krásné druhé místo na halovém turnaji v Bílovci. Super borci. 

 

PLÁN ZIMNÍ PŘÍPRAVY

8. 1. 2019

Zimní přípravy a turnaje 2018/19 

muzia.jpg

muzib.jpg

stzaci.jpg

mlzaci.jpg 

 

VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2019

31. 12. 2018

vanoce2019.jpg

 

MIKULÁŠ PŘIŠEL I NA TRÉNINK

6. 12. 2018

Mikuláš s čertem navštívili i trénink mladší přípravky. Myslíme, že tentokráte jen odměňovali :-)

37a0fd0b-689a-4b84-b98d-7861474f149c.jpg

ec44a107-95fc-4a76-9edd-b2c2452092aa.jpg

 

VÝBOR A TRENÉŘI VYRAZLI DO SKLÍPKU

4. 12. 2018

Kolektiv výboru a trenérů TJ Klimkovice se musí udržovat i v mimofotbalové sezóně a tak v rámci hodnocení roku 2018 vyrazili všichni společně na Jížní Moravu do vinného sklípku.

img_20181118_101130.jpg

 

KRÁSNÉ DRUHÉ MÍSTO PŘÍPRAVKY

3. 12. 2018

img_20181202_212011.jpg

V neděli 2.12.2018 se konal v porubské sportovní hale bývalého hornického učiliště další halový turnaj fotbalových přípravek, kterého se zúčastnila i přípravka TJ Klimkovice. Na turnaj nastoupilo celkem 10 týmů, kde jména některých budila v začátku turnaje hlavách kluků respekt (FC Baník Ostrava, 1. FC Poruba, MFK Frýdek Místek, aj.). K prvnímu zápasu nastoupili naši kluci proti týmu FC Petřkovice a po bojovném výkonu vyhráli 3:1. Dalším týmem ve skupině byla 1. FC Poruba bílí, která na nás vyběhla s velmi bojovným výkonem. Naši kluci se však nezalekli a po prvním inkasovaném gólu, jsme nakonec vydřeli pěknou remízu 1:1. Následujícím soupeřem byl tým z Hlučína, kterého jsme nakonec zdolali v poměru 2:1. V posledním zápase skupiny nás čekal soupeř z Vítkovic a to Vítkovice - dívky. V tomto posledním zápase jsem dívkám podlehli 1:2 a museli jsme čekat jak dopadnou zbývající zápasy. Po odehrání základní skupiny jsme nakonec společně s 1. FC Poruba bílí a s FC Hlučín získali stejně po 7 bodech. O postupujícím nakonec rozhodla "minitabulka" v které jsme zvítězili a vyhráli jsme celou skupinu. Tím pádem nás čekal finálový zápas s vítězem z druhé skupiny, kterým se stal 1. FC Poruba modří. Ve finálovém utkání jsme již zcela nestačili na soupeře, který nás ještě s podporou domácího publika nakonec zdolal v poměru 4:0. Kluci po zápase netruchlili, z hřiště odešli se vztyčenými hlavami a nakonec jsme si neodnesli jenom 2. místo z turnaje, ale v individuálních hodnoceních jsme si odnesli cenu za nejlepšího brankáře turnaje, kterou získal náš "Saša".

 

MEDAILE Z VESNICKÝCH SPORTOVNÍCH HER

26. 11. 2018

dsc_0109.jpg

Město Klimkovice se účastní dlouhodobé celoroční soutěže Vesnické sportovní hry. Více o této soutěži na www.vshry.cz

V sobotu 24.11.2018 se konala poslední disciplína VSH ročníku 2018 a to turnaj v sálové kopané, který se konal v hale v Polance. Před poslední disciplínou bylo stále o co hrát, protože až 5 týmů mohlo dosáhnout na celkové vítězství. Po těžkém boji nakonec naši borci vybojovali na turnaji třetí místo a bronzová pozice připadla Klimkovicím i v celkovém pořadí VSH 2018.

Klimkovice na turnaji v sálové kopané reprezentovali tito borci: Vojta Sikora, Michal Bača, Jirka Bajgar, Jakub Drábek, Karel Konečný, Daniel Knopp, Víťa Komár, Jan Škuta a Zdeněk Eršil.

 

FOTBALOVÝ PODZIM VE ZNAMENÍ ÚSPĚCHU

23. 11. 2018

Zima už klepe na dveře a fotbalový podzim už dohrál svou písničku. Z pohledu Klímkovických fotbalistů, to byla písnička celkem veselá. V dlouhodobých soutěžích FAČR máme pět našich družstev, pojďme se nyní podívat, jak se jim vedlo.

Začneme samozřejmě od těch nejmenších. Zde v kategorii fotbalové školičky, kde máme kluky ve věku od 5 do 8 let nezbývá než chválit hráče za jejich přístup a nadšení, ale zejména trenéry Petry Nakatu a Mahríka, za jejich neuvěřitelnou obětavost a trpělivost. Na podzim tato kategorie zaznamenala celkem „boom“ a kluci se do fotbalu hlásili celkem vehementně. Tyto děti ještě nehrají žádné oficiální zápasy, ale ochutnávají fotbalovou atmosféru a tu a tam sehrají utkání se stejně starými soupeři z okolních obcí.

O krůček výše je kategorie Mladší přípravky, kluků ve věku 9 až 10 let, kteří pod vedením trenéra Radima Homoly už hrají svou pravidelnou soutěž. Pro všechny kluky to byla na podzim jejich soutěžní premiéra, která se myslím vyvedla. Ze 7 utkání 4 krát zvítězili a 3 krát byl úspěšnější soupeř, nastříleli celkem 60 branek a jen 58 jich obdrželi. Krom mistrovských utkání, se hojně účastní i různých turnajů a v zimním období budou halové turnaje hlavní náplní této kategorie, jako i všech ostatních mládežnických kategorií.

pripravka.jpg

Dalším pomyslným stupínkem v mládežnických kategoriích jsou mladší žáci, čili chlapci ve věku 11 až 13 let, hrající pod vedením trenérského dua Luboš Eltner a Karel Pokorný. Vzhledem k rozvrženosti sil, jednotlivých kategorií, jsme pro letošní sezónu, v této soutěži postavili tým, složený zejména s kluků o jeden rok mladších, než většina jejich soupeřů.  Tento tah, by se měl vyplatit zejména v příští a dalších sezónách. I přesto si kluci vedli velmi dobře. Ve 12 utkáních mají vyrovnanou bilanci 6 výher a 6 porážek, kladné skóre 45:38 a v tabulce se 13 účastníky jim patří 7. místo.

mlzaci.jpg

Poslední naší vyloženě mládežnickou kategorií je kategorie starších žáků, kluků ve věku 14 až 15 let, které trénuje René Bilík. Tito borci si vedou ve své soutěži velmi dobře. V 11 podzimních utkáních ani jednou neochutnali hořkost porážky a ve všech utkáních zvítězili, což je unikátní úspěch. Po podzimní části sezóny jsou s přehledem na prvním místě tabulky s krásným skóre 86:25.

stzaci.jpg

Jak už bylo zmíněno, všechny tyto naše mládežnické kategorie vyplují pauzu mezi podzimní a jarní fotbalovou částí, zimním obdobím, které je ve znamení halových turnajů, kterých okolní obce nabízejí spousty. Tréninková náplň se odehrává v tělocvičnách základní školy a sokolovny. Bohužel, větší kapacita tělocvičen ve městě není a tak narovnat všechny naše mládežníky do volných hodin je velký problém. I přesto vynalézavost a nápaditost trenérů umožňuje uspokojit všechny děti. Je li mezi čtenáři těchto řádků nějaký zájemce ve věku 5 až 15 let, který by rád hrál fotbal, sportoval, pohyboval se v okruhu dobrých přátel, u nás ve fotbale má dveře otevřené úplně každý. Stačí přijít na kterýkoliv trénink, vyzkoušet si to a dál už uvidíte sami. Kontakty na trenéry jednotlivých kategorii najdete na našich stránkách www.tjklimkovice.cz.

Od mládežnických kategorii volně přejdeme k „juniorům“, což je kategorie, která zabezpečuje plynulý přechod našich mládežníků na dospělý fotbal. Náše „béčko“ po dlouhé době letos obnovilo svou činnost a ve své soutěži si vede velmi znamenitě. Pod vedením trenéra Jirky Chorvatoviče, je po podzimní části sezóny na výborném druhém místě se ztrátou pouhého jednoho bodu na vedoucí celek soutěže. Co se dále povedlo, je zejména kolektiv a nadšení hráčů. Béčko by mělo zejména plnit funkci přípravy hráčů pro tým „áčka“ mužů a to se daří. V týmu se promíchaly kategorie zkušených hráčů s těmi mladými pro které je to dobrá škola.

muzib.jpg

Poslední kategorii k hodnocení, je tým mužů „áčko“, které vstupovalo do podzimní části s velkými ambicemi. Začátek soutěže vyšel, poté ovšem na tým trenérů Honzy Woznicy a Rosti Švece přišel mírný útlum, ale závěr byl impozantní. V konečném součtu to znamená druhé místo s jednobodovou ztrátou na vedoucí celek a tím pádem velké očekávání pro jarní část sezóny.

muzia.jpg

Jak se povede našim týmům navázat na úspěšný podzim, si ještě musíme nějaký čas počkat. Mezi tím nás čekají Vánoce a Nový rok a já bych u této příležitosti jménem celého našeho oddílu TJ Klímkovice rád poděkoval všem funkcionářům a trenérům za jejich celoroční neocenitelnou a obětavou práci pro náš oddíl. Samozřejmě i všem hráčům, od nejmladších po nejstarší, za jejich kvalitní sportovní výkony. V neposlední řadě také Městu Klimkovice a všem sponzorům a partnerům (jejich prezentaci najdete na našich webových stránkách) za jejich finanční nebo materiální podporu, bez které by to prostě nešlo. A všem fanouškům a návštěvníkům našich zápasů za jejich přízeň. Všem přeji zasloužený, fotbalový odpočinek v zimní přestávce. A také všem, jménem TJ Klimkovice, přeji veselé Vánoce a šťastný a úspěšný Nový rok 2019.

TJ Klimkovice, Lukáš Lyčka

 

BÉČKO ZAKONČILO PODZIMNÍ SEZÓNU VÍTĚZSTVÍM

5. 11. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Neděle 4.11.2018
TJ Slavoj Rychvald "B" - TJ Klimkovice "B"
(0:0) 0:3 

Branky: 52. Chobot, 69. Lubojacký, 84. Konečný

Sestava Klimkovic: Sikora - Mareth, Knopp, Bednář, Fitřík - Tomášek J., Malík O., Konečný, Bajgar - Lubojacký M., Chobot, Střídali: Augustin, Langer, Škuta, Drábek, Strnka, Teichmann, Kváš, trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Béčko zakončilo podzimní část soutěže vítězstvím a nadále vévodí tabulce, ale jen s náskokem dvou bodů na druhou Vřesinu "B", která bude ještě dohrávat jedno utkání.

 

ÁČKO PŘEZIMUJE NA DRUHÉM MÍSTĚ TABULKY

4. 11. 2018

img_20181103_141210.jpg

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 3.11.2018
TJ Klimkovice - SK Meteor Strahovice (2:2) 4:3 
Branky:  12. Mohelník, 37. Sáblík, 61. Mikoláš, 86. Moučka – 18. Wicha, 40. Slanina, 58. Obrusník

Sestava Klimkovic: Černý – Krpelík (46. Bednář), Drábek, Šot, Niemczyk – Sáblík, Švec – Mohelník (88. Konečný), Vaněk (89. Chobot), Mikoláš – Moučka (90+1. Strnka), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Chuchelná - Hať 3:0, Bohuslavice - Slovan 1:1, V.Hoštice - Ov-Jih 0:6, V.Polom - Šilheřovice 2:1, Řepiště - Darkovice 1:2, Kozmice - Kr.Pole 3:1

Tabulka soutěže po podzimní části: ZDE

V sobotu nastoupili naši muži doma v posledním podzimním kole proti hostům ze Strahovic, kteří se po loňské úspěšné sezóně, ve které obsadili v konečné tabulce třetí místo, nyní nacházeli na osmém místě tabulky. Našemu týmu scházeli zranění Bača s Borgoszem, distancovaný Gelnar a k dispozici nebyl ani Vostárek. Naopak oproti minulému utkání nastoupil v sestavě již uzdravený Šot.

Úvod utkání se hrál pěkně od podlahy, hra se rychle přelévala z jedné strany na druhou a dala se tak tušit zajímavá podívaná. Jako první zkusil pozornost brankáře domácí Moučka, ale brankář byl připraven. Na druhé straně se dostali do dvou zajímavých příležitostí Slanina a Wicha, ale oba mířili mimo. V deváté minutě střílel z hranice vápna Vaněk, ale těsně minul a na druhé straně hlavičkoval, po centru zprava, Továrek nad bránu. Ve dvanácté minutě dostal na pravou stranu míč Michal Mohelník, navedl jej na střed, kličkou se zbavil obránce a bodlem z hranice šestnáctky i s trochou štěstí, přehodil hostujícího brankáře – 1:0. Za dvě minuty měl k dispozici přímý kop z dobré pozice hostující kapitán Pekárek, ale naložil s ním prachbídně a vysoko přestřelil. V osmnácté minutě už bylo srovnáno. Wicha dostal míč na levou stranu, jednoduše s ním prošel do vápna a tvrdou střelou ze strany prostřelil Černého – 1:1. Následující minuty patřily hostům a po centru zprava na poslední chvíli odvrátil Niemczyk míč před hostujícím hráčem, který by zakončoval do odkryté brány. O chvíli později dostal míč na penaltu Malcharek, ale trestuhodně přestřelil. Do prakticky totožné situace se na druhé straně dostal domácí Švec, ale se šancí naložil úplně stejně. Ve třicáté sedmé minutě, se po útoku z pravé strany, dostal odražený míč pět metrů za šestnáctkou ke Kubovi Sáblíkovi. Každý čekal tvrdý projektil, ale Kuba zvedl hlavu a utaženou placírkou se trefil přesně k tyči – 2:1. Bohužel za tři minuty jsme zbytečně ztratili míč uprostřed hřiště, následoval rychlý brejk hostí, na jehož konci byl Slanina a střelou pod břevno nedal Černému šanci – 2:2. Do konce poločasu už se nic zásadního nestalo a oba mančafty odešly do kabin za nerozhodného stavu.

Hned úvod druhé půle rozvířil emoce, když po souboji v domácí šestnáctce upadl Drábek s hostujícím Malcharkem a hosté se vehementně dožadovali penalty, píšťalka však zůstala němá. V padesáté první minutě hlavičkoval, po rohovém kopu Švece, těsně nad bránu střídající Bednář. V padesáté čtvrté minutě předvedl vynikající zákrok Denis Černý, který od tyče vytáhl střelu Beneše z přímého kopu. V padesáté osmé minutě zahrávali hosté rohový kop, který si našel Obrusník a prudkou hlavičkou otočil ukazatel skóre – 2:3. Situace, kdy náš tým v utkání prohrává, není nic nového, již několikrát se tento stav podařilo otočit a naši hráči s tím začali hned za tři minuty. Švec odcentroval z pravé strany do šestnáctky, kde se do míče parádně opřel z voleje Dan Mikoláš a hostující brankář Nevřela byl bez šance – 3:3. Za osm minut to zkusil zpoza vápna Vaněk a strahovický brankář vyrážel na roh. Na druhé straně se uvolnil Továrek, jenže střela šla hodně vedle. V osmdesáté minutě, naši hráči vykombinovali

hostující defenzívu a Švec chytře přehodil padajícího golmana, gólovou radost mu ale zkazil mávaný ofsajd. Z klimkovických hráčů šlo cítit, že chtějí utkání strhnout na svou stranu, což dokumentovala Mikolášova jedovka, která šla jen těsně nad. V osmdesáté šesté minutě se naši hráči i příznivci kýžené branky přece jen dočkali. Přízemní centr z pravé strany prolétl celým vápnem ke zcela volnému Matěji Moučkovi, kterému stačilo nastavit placírku a poslat míč tam, kde jej všichni chtěli vidět – 4:3. V závěrečných minutách se hosté snažili natlačit do vápna, ale všechny pokusy vyřešila naše defenzíva v čele s Denisem Černým, který několikrát míč vyboxoval do bezpečí.

Po závěrečném hvizdu si tak mohli domácí hráči vychutnat už pátou výhru v řadě a přezimování na druhém místě tabulky s bodovou ztrátou na vedoucí Ostravu-Jih. Velmi potěšující byly také ohlasy přítomných diváků, kterým se fotbal do poslední minuty opravdu líbil. Nemalou zásluhu na tom měli také hosté ze Strahovic, což byl dle trenéra Woznici určitě nejlepší soupeř, se kterým se na podzim utkali.

 

VÍTEK CUP 2018 V PODÁNÍ MLADŠÍ PŘÍPRAVKY

3. 11. 2018

img_20181103_124701_1--1-.jpg

V sobotu 3.11.2018 se ve sportovním centru Dubina uskutečnil 3.ročník halového turnaje v kopané ml. přípravky kategorie U9 „Vítek Cup 2018“, kterého se zúčastnila Klimkovická přípravka. Zahajovací utkání naši kluci nezvládli a po ospalém výkonu prohráli s týmem ŠSK Bílovec 7:2. S dalšími zápasy se kluci začali postupně probouzet a zbytek zápasů v základní skupině již vyhráli (Klimkovice - MSK Orlová 5:3, Klimkovice – MFK Vítkovice U8 6:0, Klimkovice – FC Ostrava jih 6:0). V základní skupině jsme tedy skončili na druhém místě za týmem z Bílovce. V semifinálovém utkání nás tedy čekal vítěz Skupiny B, tým Spartak Lubina. V tomto utkání se na nás lepila smůla po celou dobu utkání, celkem jsme nastřelili pět tyček a brána byla pro nás zakletá. Nakonec jsme Lubině podlehli v poměru 4:1 a tím pádem nás čekal zápas o třetí místo. V druhém semifinále se střetli týmy ŠSK Bílovec a FK SK Polanka. Jako vítěz z tohoto utkání vyšel tým z Polanky a nás tím pádem čekal reparát zahajovacího utkání. Průběh tohoto utkání se oproti prvnímu zápasu nesl v opačném duchu a po velmi bojovném výkonu jsme nakonec zaslouženě vyhráli 5:1 a celkově se tedy umístili na krásném 3. místě.  Celý turnaj vyhrál Spartak Lubina, který ve finálovém utkání porazil tým z Polanky 2:0.

 

STARŠÍ ŽÁCI I NADÁLE VÁLCUJÍ SOUPEŘE

3. 11. 2018

Městská soutěž Ostrava - STARŠÍ ŽÁCI U15 (6+1) 

Pátek 2.11.2018, TJ Klimkovice - TJ Sokol Pustkovec 10:2

Sobota 3.11.2018, TJ Sokol Krásné Pole - TJ Klimkovice 1:5

Tabulka soutěže ZDE

 

Městský přebor Ostrava - MLADŠÍ ŽÁCI U13 (7+1) 

Středa 31.10.2018, TJ Klimkovice - FC Slávia Michálkovice 5:4 po penaltách

Tabulka soutěže ZDE

 

ÁČKO VEZE CENNÉ TŘI BODY Z OSTRAVY-JIHU

29. 10. 2018

44846027_10213697260885860_4676141352847671296_n.jpg

Krajská soutěž CANIS 1.B třída sk. B - muži
Sobota 27.10.2018
FC Ostrava-Jih - TJ Klimkovice (0:0) 0:1
Branky:  48. Sáblík

Sestava Klimkovic: Černý – Krpelík, Drábek, Bednář, Niemczyk – Sáblík, Švec – Mohelník (83. Borgosz), Vaněk (90. Chobot), Mikoláš (88. Konečný) – Moučka (90. Vostárek), trenér Jan Woznica.

Ostatní výsledky soutěže: Kr.Pole - Řepiště 1:2, Darkovice - V.Hoštice 3:1, Šilheřovice - Bohuslavice 2:1, Strahovice - V.Polom 1:0, Hať - Kozmice 1:2, Chuchelná - Slovan 1:2

Tabulka soutěže: ZDE

V sobotním deštivém odpoledni jsme zavítali na půdu vedoucího týmu tabulky, Ostravy-Jih. Oproti minulému utkání s Darkovicemi chyběli zraněný Bača, nemocný Šot, stále stoprocentně fit nebyl ani Borgosz, který byl aspoň na lavičce a pracovně mimo byl Jonek.

Začátek utkání se nesl v oboustranně slušném tempu, čemuž pomáhalo rozměry menší hřiště a mokrý trávník. Hned v úvodní minutě trochu vylekal klimkovické příznivce brankář Černý, kterému úplně ideálně nevyšel výlet mimo bránu a domácí hráč dával míč před odkrytou klimkovickou bránu, kde naštěstí byli pouze hráči ve žlutém a tak se nic nestalo. V šesté minutě našel Vaněk křížným pasem Mohelníka, který si míč zpracoval pěkně do pohybu před domácího obránce a ten jej zhruba metr a půl před vápnem fauloval. Klimkovičtí se dost zlobili, protože Michal by nebýt faulu, šel sám na bránu a jelikož jej fauloval poslední hráč, žlutá karta byla velmi mírným trestem. Z následného přímého kopu střílel Moučka na zadní tyč, kterou minul zhruba o metr. Za pět minut vtrhl, po kombinaci s Niemczykem, do vápna Mikoláš, ale jeho zpětnou přihrávku na volného Moučku včas lapil Janoušek. Poté se osmělili i domácí. Střely Prokeše a Korbačky skončily nad bránou a pokus Kadlčíka zpoza šestnáctky šel doprostřed, kde byl připravený Černý. I když se po zbytek poločasu hrál docela svižný fotbal, žádná další větší šance už ani z jedné strany nepřišla.

Úvod druhé půle se našemu týmu povedl tak, jak asi o poločase chtěl. Kuba Sáblík ve středu hřiště získal míč, trochu se štěstím se dostal přes protihráče a po narážečce se Švecem okolo bránícího hráče, poslal ve vápně míč podél vybíhajícího Janouška k tyči – 0:1. Po této brance zvedli domácí více svou aktivitu, ale střely Kadlčíka a Válka skončily mimo a hlavička Petrovského z hranice vápna po centru z pravé strany, našla přesně místa, kde byl pozorný Černý. Na druhé straně neuspěli s trestných kopů Moučka a Sáblík, když oba mířili nad bránu. V sedmdesáté minutě vybojoval zdánlivě ztracený míč Mohelník a byl kousek před šestnáctkou faulován. Švec poslal přímý kop pěkně přes zeď, ale Janoušek jeho střelu dobře viděl a chytil. V sedmdesáté páté minutě přišla asi nejvážnější akce domácích, když se míč dostal dvacet metrů od brány k Filipu Gažimu a jeho tvrdou střelu, mířící k tyči, musel výborným zákrokem vytáhnout Denis Černý na roh. V závěrečné desetiminutovce domácí vrhli své síly především do útoku a tím pádem se otevírala i jejich okénka vzadu, které jsme mohli několikrát potrestat. Mikoláš po úniku dvakrát střílel ze strany, ale Janoušek obě jeho střely vyrazil. V osmdesáté šesté minutě střílel zpoza vápna střídající Borgosz a domácí gólman fantastickým zákrokem vytáhl jeho střelu z šibenice. Dvě minuty před koncem už už zakončoval brejk tři na dva, Vaněk do prázdné brány, ale domácí obránce mu obětavě skluzem skočil do střely a gól z toho nebyl. A protože se v závěrečných vteřinách nic zásadního už nestalo, odvezli si naši muži cenné tři body do Klimkovic.

 

BÉČKO DRŽÍ PRVNÍ MÍSTO V TABULCE

28. 10. 2018

Městská soutěž Ostrava - muži 
Sobota 27.10.2018
TJ Klimkovice "B" -
TJ Slovan Ostrava "B" (2:0) 2:1 

Branky: 14. (p) a 24. Knopp - 67. Gabriel (p)

Červená karta: 86. Šablatura (Klimkovice)

Sestava Klimkovic: Sikora - Mareth, Knopp, Šablatura, Klemiš - Tomášek J., Malík O., Teichmann, Bajgar - Lubojacký M., Strnka, Střídali: Augustin, Langer, Šrámek, Fitřík, Škuta, Lubojacký J., trenér Jiří Chorvatovič.

Tabulka soutěže: ZDE

Souboj o první místo ve vyrovnané tabulce naši hráči béčka zvládli na výbornou a po vítězství na béčkem Slovanu se drží stále v čele Městské soutěže. O naše obě branky se postaral stoper Daniel Knopp.

 

PŘÍPRAVKA ZAKONČILA SEZÓNU

27. 10. 2018

img_20181027_164736.jpg

V sobotu 27.10.2018 se v Klimkovické sokolovně konalo zakončení podzimní části fotbalového ročníku 2018/2019 týmu mladší přípravky TJ Klimkovice. V rámci ukončení se uskutečnil mini turnaj mezi kluky přípravky proti rodičům. Po celou dobu šlo u všech zápasu cítit napětí ze všech koutů tělocvičny a žádný z týmu nikomu nic nedaroval. Ani maminky nenechaly své ratolesti dobrovolně vyhrát. Po turnaji již proběhlo tradiční vyhodnocení celé sezony, kdy v městské soutěži kategorii U9 obsadila Klimkovická přípravka krásné 4. místo s 12 body a se skórem 60:58. Poté již proběhla volná zábava, která se dále nesla ve stejném duchu jako doposud s pokračujícími napínavými fotbaly v tělocvičně sokolovny.

Konečná tabulka podzimní části ročníku 2018/19:

bez-nazvu.jpg 

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24

následující »